Deity system

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Deity system

Post by Hafen »

Byl jsem svedkem propracovaneho deity systemu. Popisi ve strucnosti jak to funguje:

Krome hladu zizne a unavy se pocita i "piety" v %.

Piety ziskava postava cinnosti spojenou s domeny boha: niceni a smrt, leceni etc. (napr pri zabijeni npc a pc, roste piety asi zavisla na lvlu tvora, pri leceni leze nahoru podle vylecenych hp a jine).
Dale take: modlenim u oltare, ucastnenim/vedenim ceremonii (s knezem), obetovanim na oltari (gp).

Co to prinasi:
pri emote "prays" si postava klekne a pomodli (a ziska nahodny bonus, vyska piety je sance na to ze se to stane) se, pozornost boha se odrazi v nahodnem boostu statu (jednom, dvou, tri, ci vsech +X). Kdyz postava umre, je tu mala % sance ze buh zasahne, postavu ozivi a na par kol ji propujci sanctuary.

(Ceremonii musi vest knez (cleric) daneho boha, probiha to tak ze jakmile ji spusti vsechny postavy okolo nej si kleknou a modli se, piety jim roste +2 kazde kolo misto +0,5)

Kazda postava ma knizku ve ktere si zvoli boha, zmena boha je mozna do lvlu 10 a s postihem 500 xp (je to low xp server, takze tady by tomu odpovidalo cca 5 000). Zajimavosti je ze nascriptovali vsechny bohy faerunu :shock:

Mozna by nebylo spatne neco obdobneho tady? Zaroven kdyby piety klesla u postavy co si vybrala boha do minusu, mohla by dostavat obdobu pozornosti boha ale tim opacnym smerem (bane, curse, a dalsi).

Jo, jeste jsem tam zporovoal ze tam maji veci ktery hrac muze sebrat, anebo upevnit na zem, zustavaji i po restartu (zidle, nabytek, vazy, oltare, vyrobni stanice a jine) a je jich tolik (tisice okolo) ze hadam ze to nema zadny vliv na zatez servru, oc se jedna?
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by G-ladiator »

Pěkný nápad, ale já jsem obecně toho názoru, že bohové by se měli angažovat jen minimálně (z různých důvodů) a jednat hlavně přes prsotředníky (kněze, paladiny, blackguardy, CoT, případně druidy a hraničáře).

Líbilo by se mi, kdyby právé zmínění prostředníci podobný systém měli (hodnoty budu plácet bez přemýšlení nad nějakým balancem, prostě co mě první napadne) a například pokud by klesli pod 50% měli by šanci selhání kouzla rovnou (50-aktuální hodnota)%, pokud by klesli pod 20% selhání kouzla by bylo stoprocentní a nefungovaly by jim další schopnosti (odvracení, lay on hands atp.), při hdonotě nad 80% by dostali item (neukradnutelný, systémová náhrada nově nabytých schopností), který by v omezené míře poskytoval možnost seslat pár kouzel z domén boha, kterého vyznává, nad 95% by ten item pak dostal nějaký boost.
U ostatních, nedivine charakterů by systém mohl být aktivní klidně taky, ale sloužil by jen DM pro informovanost.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

Jo zapomnel jsem dodat ze klericka kouzla 7+ kruhu kazdy stoji 0.5 piety:)

No, tim ze je to plosne, a jsou tam jakz takz bonusy (napr vyleceni jedu pres modlitbu, tady je to stejne pres meditaci) i pro obycejne stoupence boha, maji motivaci se snazit:)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by J.F.Payne »

Extra boosty a náhodné pomoci od bohů založené na podobném systému bych nezaváděl; podle mě je dostatečnou "odměnou" a mocí už to, že jednotlivá povolání mohou sesílat svá kouzla.

Pokud už by se uvažovalo o podobném systému, viděl bych ho spíše jako předpoklad k seslání mocnějších kouzel (například mít požadované množství "piety" pro seslání Vzkříšení). Jenže by to byl systém v podstatě "restriktivní", kdežto tady, jak jsem si všiml, je zvykem porůznu lobbovat za extra výhody pro ta povolání, která zrovna kdo hraje.

Buď jak buď, vázat to na emoty mi nepřijde moc šťastné. Uctívání bohů bych nechal čistě na svědomí toho kterého hráče a na té které postavě, jak moc je zbožná. Tuším, že DM o tom budou mít celkem slušný přehled, alespoň u dlouhodobě hraných postav - a nejlepší cestou, jak si od boha "vymodlit" něco navíc, je podle mě jedině přes DM (a to je nezastupitelné jakýmkoliv systémem; systém je stále jen holý systém bez možnosti nějaké vyspělejší interakce).

Rozhodně bych nehledal další cestičky k tomu, jak zavést další systém, který by se dal porůznu šulit, nebo který by vyžadoval nějakou "aktivitu navíc". (A představa, jak denně potkávám nesmyslně emotující rádobykleriky, kteří si "potřebují nahonit piety", mi nepřijde moc lákavá).
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Deity system

Post by Rejty »

Nevidím přínos v jakémkoliv "naklikávání" nějakých výhod. Bozi se mají uctívat v rámci RP hry, ne klikáním.

Jedinej přínos toho by byl, že by si každý denně "naklikal" svůj příděl výhod, přitom by ani nevěděl, co je danej bůh zač, jen že má pětkrát kliknout v chrámu, aby dostal výhodu XXX.

Pokud chce někdo uctívat boha, nikdo mu nebrání uspořádat nějakou věc na jeho počest (podle typu boha např. mši, žranici, krvavé lázně atd.), nebo jen veřejně propagovat. DM si toho jistě všimnou.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Deity system

Post by DenGrasse »

Je to tak. Na Thalii je tuna kleriků, ale ještě nikd yjsem neviděl žádného z nich stoupnout si na náměstí, náves atd. a začít kázat.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

System je krome bonusu i restriktivni: snizuje piety s kazdym kouzlem z vyssiho kruhu.
piety klesa kazdou hodinu
kazdy pokus o ziskani pozehnani ma za nasledek ztratu 10% piety bez ohledu na vysledek
piety klesa se smrti o cca 20%


A ze by se postavy modlily aby ziskaly bonus? Boze a ktera vira je nezistna? I krestan se modli a nasleduje uceni cirkve a veri proto, aby spasil dusi. Tak proc by verici ve fantasy svete museli jednat nezistne. Tezko bude nekoho nekdo uctivat kdyz z toho mit nic nebude (kladne, nebo zaporne).

A co se tyka kleriku co tu pobihaj. Kdo se divi, vzdyt klerik je tu jen povolani do buildu nic vic (jako vsechna ostatni).
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Deity system

Post by DenGrasse »

Hafen wrote:A co se tyka kleriku co tu pobihaj. Kdo se divi, vzdyt klerik je tu jen povolani do buildu nic vic (jako vsechna ostatni).
Pro lidi co uvažujou takhle vůbec nemá smysl dělat nějakej svět, reálie a tak.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

DenGrasse wrote:
Hafen wrote:A co se tyka kleriku co tu pobihaj. Kdo se divi, vzdyt klerik je tu jen povolani do buildu nic vic (jako vsechna ostatni).
Pro lidi co uvažujou takhle vůbec nemá smysl dělat nějakej svět, reálie a tak.
Jenze takhle ty povolani bere vetsina lidi co tu hraje. Napr mix barda a ostatnich povolani. Pochybuju ze ti lidi rpi neco ve stylu barda :wall: Ale to uz je proste system nwn.

(a ne, nemyslim tim jen ze by bard mel zpivat a tak)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Deity system

Post by DenGrasse »

Spousta bardů RPí ve stylu barda. Pokd bych měl porovnávat bard RP a cleric RP, vedou bardi asi 7:0.

Ale chtěk jsem napsat tolik, že pro hráče kleriků, kteří berou classu mechanicky a nezabývají se jejím backgroundem, nemá smysl nic vymýšlet, ani deity system.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Deity system

Post by Rejty »

Hafen wrote:A ze by se postavy modlily aby ziskaly bonus? Boze a ktera vira je nezistna? I krestan se modli a nasleduje uceni cirkve a veri proto, aby spasil dusi. Tak proc by verici ve fantasy svete museli jednat nezistne. Tezko bude nekoho nekdo uctivat kdyz z toho mit nic nebude (kladne, nebo zaporne).
Moc (kouzla, odvracení atd.), kterou bozi svým věřícím poskytují se ti zdá málo? Správně by tito klerici, kteří neuctívají své bohy, nemodlí se, nepořádají bohoslužby atd., měli přijít o možnost sesílat koula.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by G-ladiator »

Rejty wrote:Moc (kouzla, odvracení atd.), kterou bozi svým věřícím poskytují se ti zdá málo? Správně by tito klerici, kteří neuctívají své bohy, nemodlí se, nepořádají bohoslužby atd., měli přijít o možnost sesílat koula.
Viz, co jsem navrhoval. Ale nevím, co je snazší - vynucovat to systémem nebo jako DM.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Deity system

Post by Sorrow »

DenGrasse wrote:Je to tak. Na Thalii je tuna kleriků, ale ještě nikd yjsem neviděl žádného z nich stoupnout si na náměstí, náves atd. a začít kázat.
Hmm, to že si nikoho neviděl neznamená že to tak někdo nehraje :evil:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Deity system

Post by DenGrasse »

Ano, to samozřejmě. Ael ani jsem nikdo neslyšel, že by to viděl jiný DM nebo hráč. Tím pochopitelně netvrdím, že se to nikdy nestalo.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by J.F.Payne »

A přitom my paladini potřebujeme tak zoufale duchovní vedení... :))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked