Paladin

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Paladin

Post by G-ladiator »

Nalkanar wrote:
G-ladiator wrote:... že díky paladinovi mě Dei-Anangova a Juanina církev prohláší za kacíře :)
Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií.

Není pak logické, že kacířů ti běhá po Karathě velké množství, jelikož nectí Bílou dvojici, ale jiné bohy? 8)
Aha, vidíš, ani jsem tohle nějak neřešil :)
Pořád si ale myslím, že ten příspěvek hlavní myšlenku předal, pokud ne, nahraď si slovo kacíř slovním spojením nepřítel víry
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Paladin

Post by DenGrasse »

Při tomto úhlu pohledu by museli být heretici všichni nekřesťané, což tak ovšem není. To jsou pohané, jinověrci atd.

V Karathě se slovo "heretik" moc neuplatňuje, a původně se vztahovalo na ty, kdož se odklánějí od oficiální doktríny Církve světla. To ovšem ještě neznamenalo, že by se proti nim nějak zakročovalo. Upaluje atd. se obvykle za porušení zákonů (zabití, velezrada, napomáhání nepřátelům říše, znesvěcení mrtvých atd.). Spíše se používá pojem "kacířství", kdy je ovšem myšleno ne proti samotným bohům Světla, ale spíše proti společnosti, která na jejich zásadách stojí. V tomto smyslu splývá kacířství se světským prohřeškem, neboť je vlastně útokem na zavedený řád společnosti. Služba temným bohům, např. je kacířstvím zcela určitě; služba Nordovi rozhodně kacířstvím není, neboť sleduje stejné či podobné ideály.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Paladin

Post by Nalkanar »

Tak mě bylo jasné kam to směřuješ, ale zároveň mi vždy přišel jako zcela nevhodný do fantasy, pokud se uctívá veřejně víc jak jeden bůh v dané oblasti.
.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Paladin

Post by venomeq »

Pala je nejlepší...sám sem jednoho míval...repektive ještě mám pokud mi GM nesmazaly za mou dloooouhou neaktivitu acc....nebyl to žádnej mlátič ale savy má opravdu dobrý.
Tak mě napadá že bych vytáhnul zas svojeho Artíka?!...xD
Last edited by venomeq on 14:28 08. Oct 2011, edited 1 time in total.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Paladin

Post by J.F.Payne »

venomeq wrote:Pala je nejlepší...sám sem jednoho mýval...
V lázních, nebo v řece?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Paladin

Post by venomeq »

J.F.Payne wrote:
venomeq wrote:Pala je nejlepší...sám sem jednoho mýval...
V lázních, nebo v řece?
+1
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Locked