DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Ano, takže se shodneme, že můj výrok byl pravdivý. Tvoje postava měla důvody pro to, co dělá, jiné postavy měly důvod pro to, co dělají. Nejednalo se o NPC pod zlovůlí všemocných DM, byla to rozhodnutí a činy POSTAV. Některá Laisovi pomohla, jiná uškodila.
..a ano, natrefit mezi gardou a Pouštnímy psy na přívětivé NPC je opravdu velmi, velmi, VELMI těžké. O inkvizici nemluvě. Úkolem NPC není být na každého milý a hodňoučký, nabízet čajíček a pofoukání bebíčka. Některá NPC taková jsou, to ano. Jiná ti s chutí šlápnou do obličeje, pokud budou mít příležitost.
..a ano, natrefit mezi gardou a Pouštnímy psy na přívětivé NPC je opravdu velmi, velmi, VELMI těžké. O inkvizici nemluvě. Úkolem NPC není být na každého milý a hodňoučký, nabízet čajíček a pofoukání bebíčka. Některá NPC taková jsou, to ano. Jiná ti s chutí šlápnou do obličeje, pokud budou mít příležitost.
PUF!
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
To jsou důsledky prohrané války.Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
A zrovna v týhle Laisárně jsem tam schválně jednoho čajíčkáře dodal.
Edit: ale jo, chápu a souhlasím, "šlapařů" je asi víc a víc se projevují. Alespoń mají postavy proti čemu se vymezit a není to jako.. hmm.. někde, kde jsou čajíčkáři pro změnu prakticky všichni z obavy, aby se to náhodou někoho nedotklo a nevzal si to osobně. Na Thalce se mi líbí (nebo líbilo, nevím, jestli se můžu jako už-skoro-DM v tomhle směru vyjadřovat), že je to mnohem reálnější svět a ačkoli je v něčem tvrdý, v jiných věcech zase obrovsky měkký. Když sem si, jako bývalý evilák, četl karathské zákony, musel sem se chechtat a mnout si ruce nad nádherným nedostatkem postihů. Holt i tak zůstávají některé IC činy hodnoceny popravou = permkou. Předělávat zákony tak, aby k permce nemohlo dojít nikdy se mi zdá hrubě kontraproduktivní. BTW viděli ste někdy v poslední době Agora? Ne? Kam se mrška asi poděla, hmmmm... co za tím asi bude.
Edit: ale jo, chápu a souhlasím, "šlapařů" je asi víc a víc se projevují. Alespoń mají postavy proti čemu se vymezit a není to jako.. hmm.. někde, kde jsou čajíčkáři pro změnu prakticky všichni z obavy, aby se to náhodou někoho nedotklo a nevzal si to osobně. Na Thalce se mi líbí (nebo líbilo, nevím, jestli se můžu jako už-skoro-DM v tomhle směru vyjadřovat), že je to mnohem reálnější svět a ačkoli je v něčem tvrdý, v jiných věcech zase obrovsky měkký. Když sem si, jako bývalý evilák, četl karathské zákony, musel sem se chechtat a mnout si ruce nad nádherným nedostatkem postihů. Holt i tak zůstávají některé IC činy hodnoceny popravou = permkou. Předělávat zákony tak, aby k permce nemohlo dojít nikdy se mi zdá hrubě kontraproduktivní. BTW viděli ste někdy v poslední době Agora? Ne? Kam se mrška asi poděla, hmmmm... co za tím asi bude.
Last edited by kokosak on 22:39 30. Oct 2011, edited 1 time in total.
PUF!
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
To teda kecáš, po nás chtěla nedávno jedna pixie medíček, asi nám chtěla uvařit čajíček, a kdž jsme jí ho nedali, protože nás vydírala, tak mi zabila mého familiara - pixi Matýska.Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
Chudak Quido je ted bez své ferie a nosí její kostřičku v kapse, než najede nějakého hodného kněze, co by mu ji oživil.....
Ale měli jsme šanci čajíček, než nam dala hellballeček
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Zajímalo by mě kolik hráčů si přečetlo reálie světa nebo se ve hře se svou postavou snažily informovat o světové situaci.
A taky kolik je tu hloupých hráčů, kteří tohle ví a přesto si dál hrajou jen svoje a neberou okolí na vědomí.
A taky kolik je tu hloupých hráčů, kteří tohle ví a přesto si dál hrajou jen svoje a neberou okolí na vědomí.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Podle tohodle soudim, ze hrac mel s postavou a dalsim pokracovani jasno a nejak mi unika vyznam tohodle Flamu ...Skurkaa wrote:Řekl bych že je to individuální. A i kdyby to nebyla permka, tak bych už dál nepokračoval. A prosím mě dál neřešte, teda leda mi popřát šťastnou cestu
Kdyztak mi to osvetlete, ale jakmile je na nekoho vypsana vodmena tak je to jasny ... pan rohatej ma dole dalsiho otroka
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
No u gardy, pouštních psů to snad ani nejde. U Inkvizice... tam to chápu tak nějak napůl. Přijde mi (opět můj osobní názor), že někteří představitelé fakt nejsou paladini, ale spíše Xianiny kněžky, při jejich mučení jen neteče krev, ale tahá se za nervy
. Nechci vám diktovat jak se to má dělat, to fakt ne, to si netroufám. Jen si vylejvám srdíčko.
Ale mám třeba jen zkušenost s úředníkem, co mě doslova poslal do prdele co mu lezu do kanclu
. Co se dá dělat no...
Také se mi někdy zdá (můj pohled
), že se někdy NPC chovají pokaždé jinak k jednomu PC. Ale to zase né tak často. Chápu zase když za jedno NPC hraje vice DM, že to je složité, jen je to škoda, když k tomu dojde.
Já tu nechci nijak schazovat práci DM, jsme rád, že se něco vůbec děje, jen dávám návrhy co by snad šlo vylepšit, upravit... jak to vidím já.
Chtěl bych ale poděkovat, poslední dobou je svět okolo hodně živej. To je dobře! Jen tak dál! Hrozně mě to baví, hlavně vypjaté scénky s gardou, kdy se kříží přesvědčení mojí postavy s pudem sebezíchovi
.
Ale mám třeba jen zkušenost s úředníkem, co mě doslova poslal do prdele co mu lezu do kanclu
Také se mi někdy zdá (můj pohled
Já tu nechci nijak schazovat práci DM, jsme rád, že se něco vůbec děje, jen dávám návrhy co by snad šlo vylepšit, upravit... jak to vidím já.
Chtěl bych ale poděkovat, poslední dobou je svět okolo hodně živej. To je dobře! Jen tak dál! Hrozně mě to baví, hlavně vypjaté scénky s gardou, kdy se kříží přesvědčení mojí postavy s pudem sebezíchovi
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
...něco si přibarvíme, něco vynecháme a už jsou z nás nevinný oběti, který vůůůbec za nic nemůžou, že? 
edit: kdo si to vztáhne na sebe, tak přesně pro toho je to určeno.
edit: kdo si to vztáhne na sebe, tak přesně pro toho je to určeno.
PUF!
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.rosnicka wrote:ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Většina těchhle flame vzniká z toho, že se do nich montují lidi, kteří nevědí nic o tom co se stalo.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
tak to se omlouvam
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
A taky nechápu proč někteří, mají tendence řešit něco za ostatní, když se něco semele, snad se každej umí ozvat sám, když se mu něco nelíbí ne ?
Pak se záležitosti jen víc a víc zamotávají mi přijde.
Pak se záležitosti jen víc a víc zamotávají mi přijde.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Homer zpět Homer zpět 
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
A nebyla umlácena, jen nepřežila bičování. Abychom byli úplně přesní.DenGrasse wrote:Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.
.
PUF!