DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

Ano, takže se shodneme, že můj výrok byl pravdivý. Tvoje postava měla důvody pro to, co dělá, jiné postavy měly důvod pro to, co dělají. Nejednalo se o NPC pod zlovůlí všemocných DM, byla to rozhodnutí a činy POSTAV. Některá Laisovi pomohla, jiná uškodila.

..a ano, natrefit mezi gardou a Pouštnímy psy na přívětivé NPC je opravdu velmi, velmi, VELMI těžké. O inkvizici nemluvě. Úkolem NPC není být na každého milý a hodňoučký, nabízet čajíček a pofoukání bebíčka. Některá NPC taková jsou, to ano. Jiná ti s chutí šlápnou do obličeje, pokud budou mít příležitost.
PUF!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Nalkanar »

Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Desmond »

Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
To jsou důsledky prohrané války.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

A zrovna v týhle Laisárně jsem tam schválně jednoho čajíčkáře dodal.

Edit: ale jo, chápu a souhlasím, "šlapařů" je asi víc a víc se projevují. Alespoń mají postavy proti čemu se vymezit a není to jako.. hmm.. někde, kde jsou čajíčkáři pro změnu prakticky všichni z obavy, aby se to náhodou někoho nedotklo a nevzal si to osobně. Na Thalce se mi líbí (nebo líbilo, nevím, jestli se můžu jako už-skoro-DM v tomhle směru vyjadřovat), že je to mnohem reálnější svět a ačkoli je v něčem tvrdý, v jiných věcech zase obrovsky měkký. Když sem si, jako bývalý evilák, četl karathské zákony, musel sem se chechtat a mnout si ruce nad nádherným nedostatkem postihů. Holt i tak zůstávají některé IC činy hodnoceny popravou = permkou. Předělávat zákony tak, aby k permce nemohlo dojít nikdy se mi zdá hrubě kontraproduktivní. BTW viděli ste někdy v poslední době Agora? Ne? Kam se mrška asi poděla, hmmmm... co za tím asi bude.
Last edited by kokosak on 22:39 30. Oct 2011, edited 1 time in total.
PUF!
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by menderon »

Nalkanar wrote:Jen tu mnohým jde o to, že jaksi od jisté doby převládají "šlapači obličejů" než "nabízeči čajíčku".
To teda kecáš, po nás chtěla nedávno jedna pixie medíček, asi nám chtěla uvařit čajíček, a kdž jsme jí ho nedali, protože nás vydírala, tak mi zabila mého familiara - pixi Matýska.
Chudak Quido je ted bez své ferie a nosí její kostřičku v kapse, než najede nějakého hodného kněze, co by mu ji oživil..... :shock:
Ale měli jsme šanci čajíček, než nam dala hellballeček
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by rosnicka »

ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by de Aers »

Zajímalo by mě kolik hráčů si přečetlo reálie světa nebo se ve hře se svou postavou snažily informovat o světové situaci.

A taky kolik je tu hloupých hráčů, kteří tohle ví a přesto si dál hrajou jen svoje a neberou okolí na vědomí.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Lord_Berserk »

Skurkaa wrote:Řekl bych že je to individuální. A i kdyby to nebyla permka, tak bych už dál nepokračoval. A prosím mě dál neřešte, teda leda mi popřát šťastnou cestu :)
Podle tohodle soudim, ze hrac mel s postavou a dalsim pokracovani jasno a nejak mi unika vyznam tohodle Flamu ... :P Nebo se schvalne nevydal na cestu zla a byl to jenom omyl ? :mrgreen:

Kdyztak mi to osvetlete, ale jakmile je na nekoho vypsana vodmena tak je to jasny ... pan rohatej ma dole dalsiho otroka 8)
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Molly23 »

No u gardy, pouštních psů to snad ani nejde. U Inkvizice... tam to chápu tak nějak napůl. Přijde mi (opět můj osobní názor), že někteří představitelé fakt nejsou paladini, ale spíše Xianiny kněžky, při jejich mučení jen neteče krev, ale tahá se za nervy :D. Nechci vám diktovat jak se to má dělat, to fakt ne, to si netroufám. Jen si vylejvám srdíčko.

Ale mám třeba jen zkušenost s úředníkem, co mě doslova poslal do prdele co mu lezu do kanclu :). Co se dá dělat no...

Také se mi někdy zdá (můj pohled :) ), že se někdy NPC chovají pokaždé jinak k jednomu PC. Ale to zase né tak často. Chápu zase když za jedno NPC hraje vice DM, že to je složité, jen je to škoda, když k tomu dojde.

Já tu nechci nijak schazovat práci DM, jsme rád, že se něco vůbec děje, jen dávám návrhy co by snad šlo vylepšit, upravit... jak to vidím já.

Chtěl bych ale poděkovat, poslední dobou je svět okolo hodně živej. To je dobře! Jen tak dál! Hrozně mě to baví, hlavně vypjaté scénky s gardou, kdy se kříží přesvědčení mojí postavy s pudem sebezíchovi :).
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

...něco si přibarvíme, něco vynecháme a už jsou z nás nevinný oběti, který vůůůbec za nic nemůžou, že? ;)

edit: kdo si to vztáhne na sebe, tak přesně pro toho je to určeno.
PUF!
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by DenGrasse »

rosnicka wrote:ale umlatit postavu ze se jen prisla zeptat na nekoho zavreneho je taky dost kruty
Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.

Většina těchhle flame vzniká z toho, že se do nich montují lidi, kteří nevědí nic o tom co se stalo.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by rosnicka »

tak to se omlouvam
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by de Aers »

A taky nechápu proč někteří, mají tendence řešit něco za ostatní, když se něco semele, snad se každej umí ozvat sám, když se mu něco nelíbí ne ?

Pak se záležitosti jen víc a víc zamotávají mi přijde.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Koninho87 »

Homer zpět Homer zpět :D
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

DenGrasse wrote:Zmíněná postava vyzývala ke vzpouře a urážela šlechtice a kapitána městské stráže před desítkami přítomných. Nebyla tedy umlácena za to, že se přišla zeptat.
.
A nebyla umlácena, jen nepřežila bičování. Abychom byli úplně přesní.
PUF!
Locked