Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Radim »

Vrhací ohnivá je v craftu alchymie,ale dle mého názoru je k ničemu,aspoň tedy podle toho co se při zkouškách vypozoroval.Efekt pěkný,ale účinek nulový.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Derken- »

No.. Musim uznat že jedna moje postava na to dojela :) Dá se to využít.. Jen chce přemýšlet jak
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by davidsoft »

artaxas wrote:Napíšu to sem, nechce se mi zakládat kvůli tomu nový topic. Rád bych věděl, jestli je možné na Thalii někde sehnat vrhací lahvičky s kyselinou a ohněm, náhodou sem na to narazil v singlu.
Vrhací lahvička s ohněm se na Povrchu dá koupit u NPC.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by artaxas »

Už jsem našel, a to co jsem chtěl mám... pěkný grafický efekt hořícího nepřítele, efekt zraňující je sice velmi slabý, ale o ten mi stejně nešlo.
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Par dotazu novacka

Post by klobouk »

Mám pár obecných dotazů týkajících se koní. Předem se omlouvám, jistě byly zodpovězeny mnohokrát, možná je někde i návod, ale mám problém jen najít podforum, kde bych takový topic mohl najít, takže najít samotný topic se mi nepovedlo.

Bavíme se o koni kupovaném, ne paladinském.

1. Co nastane po zvolení možnosti 4 v dialogu koně "Zbavit se koně navždy"? Je tam alespoň nějaké další potvrzení ano/ne, nebo když se ukliknu, jsem bez koně? A co se stane s tím koněm potom? Zůstane tam bezprizorní, bez majitele do restartu, nebo okamžitě zmizí?

2. Je nějaký rozdíl mezi možnostmi 3 a 5? Obě jsou ve smyslu "Nechat koně na místě".

3. Co se stane, když umře kůň samotný? Bude na místě do restartu ležet jeho mrtvola, jako lehává soumar? A pokud ano, jde oživit kouzlem / svitkem / jinak?

4. Co se stane, když umřu na koni? Já budu mrtvola, to je mi jasné, ale kůň prostě navždy zmizí, že? Mrtvola koně asi nikde nebude a s koněm asi podsvětím neprojdu. Je to tak?

5. Co se stane, když odlognu na koni a přilognu před restartem / po restartu?

6. Když jedu na koni, tak přechody jsou, předpokládám, bezproblémové. Ale když koně vedu s sebou, je riziko, že se mi za přechodem ztratí, jak jsem pochopil z jednoho vtipného topicu "Ztratil se mi kůň". Je to tak?

7. Nevím, jestli je korektní odpovídat na tuto otázku na foru a ooc a když ne, neodpovídejte, ale: kolik má kůň HP a jak se zhruba chová v boji, nejedu-li na něm?

Poslední dotaz je spíš bug, doufám. Ustájil jsem koně v Karathě možností 3 "Nechat koně na místě", jako už několikrát předtím, plul jsem do Alwarielu, pak do Kelu a na loď do Kelu se mi naloadoval vedle mne můj kůň. Udělal jsem moudrou věc - nasedl na něj, protože bych jinak asi musel volat Bahňáka. Ale to je nějaká featura? Něco jsem zvoral? Nebo to byl bug a občas se prostě stává?

Omlouvám se, pokud se vám zdá, že zábavnější by bylo vyzkoušet si věci sám ve hře, ale mě nepřipadá zábavné vydělávat na nového. Proto chci o koni vědět vše, co potřebuju, abych ho udržel naživu.

EDIT: Přidány body 6 a 7.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Par dotazu novacka

Post by kokosak »

....copak na lodi, ale když se objeví tvůj íhahá vedle tebe v Podsvětí :D
PUF!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

1. Je tam potvrzení, už jsem se u koně jednou uklikl a dialog se ptá, jestli se koně chceš opravdu zbavit. Osobně si ale myslím (nevím jistě), že kůň pak zůstane na místě a je volně sebratelný kýmkoliv - aneb jak předat koně (nicméně to nemám ozkoušené, nechtělo se mi to riskovat).

2. Možnost č. 5 je prostě zrušení rozhovoru.

7. Jelikož jsem omylem už dostal svého koně do odporu - kůň utíká a nebojuje, staty nevím jaké má, ale předpokládám, že jej jde snadno zabít. Mimochodem - na koně nereagují nepřátelská NPC a tak někteří hráči klidně nechávají koně u vstupů do jeskyň v místech, kde by byl kůň sežrán raz dva (obvzlášť jistí hráči ala Mary Sue). :roll:

Bug - taky se mi stal, ale jen jednou téměř hned po zakoupení koně. Od té doby je v podstatě v klidu a to ho mám skoro půl roku.
.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Braenn »

4) Když umřeš ty na koni, objeví se kůň s tebou u ďábla. Když projdeš nahoru, už s tebou není. Kdosi mi říkal, že tím koně ztrácíš a "umírá", nicméně už se mi to stalo dvakrát a kůň se mi poté vždycky vrátil a objevil se mi u boku po prvním restartu.
Tak nevím, je to bug, není to bug?

Edit a něco k bodu 6: Na lodi také vždycky raději nasednu do sedla. A ještě mi kůň občas nechce lozit přes přechod, když ho vedu, ale neztrácí se - jen zůstává stát za ním. A to nemluvím o tom, že prakticky po každém přechodu je nutné obnovit rozhovor "následuj mě", jinak si tam vesele stojí, dokud se pro něj nevrátím.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by -RoF- »

klobouk wrote:5. Co se stane, když odlognu na koni a přilognu před restartem / po restartu?
Když odlogneš na koni, tak kůň z lokace zmizí. Kdžy logneš zpět, tak pokud se nemýlím, se kůň objeví těsně před tvým lognutím.

Pokud logneš po restartu, opakuej se ta samá situce, kůň se objeví vedle tebe a nebudeš na něm sedět.
klobouk wrote:7. Nevím, jestli je korektní odpovídat na tuto otázku na foru a ooc a když ne, neodpovídejte, ale: kolik má kůň HP a jak se zhruba chová v boji, nejedu-li na něm?
Statistiky koně ti ověří druid/hraničář když koně ovládne.
Pokud se nepletu, tak má asi kolem 8HP.

Jinak s tím, že se kůň objeví při plavbě na lodi. Je to bug a občas se to stává. Holt je asi oddaný a připlave za tebou. Arii se to stalo mockrát :D
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Par dotazu novacka

Post by klobouk »

Díky za odpovědi!

Je to lepší, než jsem si myslel. Až na těch 8HP - to ho sejme první plošné kouzlo, které vedle někdo vypálí (představuju si situaci: "Zůstanu u koní, vy jděte vyčistit to doupě zla!" ... *přijde skřetí šamánek, zmerčí hlídače koní, vypálí fireball a koně kolem lehnou*).
Až se mi to stane, zjistím si i odpověď na otázku 3 :)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by J.F.Payne »

Paladinskej kůň má kolem stovky HP, což mi přijde docela adekvátní.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Mě by jen zajímalo (když se to načalo), jak se dá kůň předat jiné postavě? Dám, že se ho chci zbavit a on tam bude volně stát?
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by kucik »

Pokud umře kůň, tak je imho nenávratně v čudu. Protože se spustí událost, která smaže záznam o tom, že máš koně.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Braenn »

kucik wrote:Pokud umře kůň, tak je imho nenávratně v čudu. Protože se spustí událost, která smaže záznam o tom, že máš koně.
Tak to by potom bylo vhodné otestovat a opravit, protože mě se vždycky pěkně objevil po restartu po boku.

Ale možná se o něj Ryouš tak dobře stará, že ho ten věrný oř následuje i po smrti.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by Desmond »

Braenn wrote: Ale možná se o něj Ryouš tak dobře stará, že ho ten věrný oř následuje i po smrti.
Když tě zabijou na koni, umíráš pouze ty, kůň ne, zato se ale portuje s tebou do podsvětí. Jakmile se zabije neosedlaný kůň, je nenávratně pryč.
Locked