Spánek, meditace, únava

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Spánek, meditace, únava

Post by photter »

musim se přiznat, že z tohodle systému sem nějakej rozpačitej, zdá se mi, že ztratil veškerej význam a je jenom votravnej
uvítal bych, kdyby se tým nad ním eště jednou zamyslel, čemu měl vlastně bránit, co podporovat a jestli to skutečně dělá, já ten dojem nemám ale můžu se samozřejmě mejlit
co mi vadi:
60 % únavy se mi zdá brzo na postih
hlášky "seš odpočinutej" postrádaj smysl i informační hodnotu, zrovnatak mi to nehlásí, že sem nažranej a že nemám vůbec žádnou žížeň
nerozumim tomu, proč některý classy můžou extra meditovat a některý ne - devalvuje to cenu featů, dovedností a supernatural abilit například mnichů, vrahů, AAčka, etc...
únava z kouzlení je dobrá věc ale zdá se mi přestřelená (včerejší výprava nám úplně vyřídila mága, kterej hrál naprosto rozumně, v podstatě jen boosty pro první linii bojovníků, žádný bezduchý prskání)

dovolim si dát do placu pár návrhů:
únavu celkově zpomalit (15-20%)
do 50% žádný hlášky
50-65% mírná hláška
65-80% varovná hláška
80+% postih
meditaci pro všechny ale jednou za....(netroufám si upřesnit) bez vyléčení životů
spaní kdekoli ale ve stanu - stan za důstojnou cenu a s citelnou váhou (40 liber?), možnost vyprovokovat průměrně těžkej encounter
poladit únavu z kouzlení (hele, zastávám se prskavek, to sou věci :lol: )

doplňujte, trhejte
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by kucik »

Osobne si myslim, ze je ten system unavy nekde nakopnutej.
Rozhodne je potreba vic zpetny vazby. Treba aby Liuk rekl, jak rychle mu to naskakalo a po cem. Stejnetak jsem tohle zjistoval po posledni vyprave, kdy vsichni padali unavou na drzku.
Zbezne jsem si ten den prosel tyhle funkce a s kazdym HB pocitat (n)pow() (jeste k tomu floatovou), kde n je pocet hracu, mi prislo jako zbytecna zatez serveru. O requestech do DB nemluve.
V prvni rade je tedy imho treba vyresit, kde a jestli to buguje a az potom resit neco dalsiho.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Rejty »

Ja se vyjadrim ke spani kdekoliv... Jsem zasadne proti, ohniste jsou rozmistena celkem rovnomerne, neni problem k nim dojit a nebo do mesta. Navic to ma simulovat jakesi setkavaci misto, ze tam je vetsi moznost, ze potkate hrace, kdyz se tam pujde vyspat.

S tema hodnotama pri kolika % je postava unavena nevim, jak je to ted nastavene.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by photter »

Rejty wrote:...ohniste jsou rozmistena celkem rovnomerne....
hovnajs :(
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by OneHeart »

Rejty wrote:...ohniste jsou rozmistena celkem rovnomerne, neni problem k nim dojit a nebo do mesta.
K tomu můžu říct, že jsem zatím nepotkal ohniště ani jediný.
Vaillardo Vran:
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Rejty »

Na povrchu ano, v Podtemnu nejsou snad zadna.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Krata »

takže mi se jednoduše hloub nedostanem protože padnem únavou, a ještě nám zakazujete spát kdekoliv pod stanem

Není možno tam přidat nějaký takový místo na odpočinek? třeba místo ohně zapomenutou sochu Xi'An okolo které se boudou motat její pavouci a bude tam bezpečné spát?
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Rejty »

Zeptejte se drowskeho wb. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by kucik »

Kliiid, ohniste se pry rozmistujou.
Na nas se taky dostane.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Krata »

paráda :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Lord_Berserk »

abyste se v ty vasi dire pak neudusili az tam ty vohniste budou coudit :P
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Teesha
Měšťan
Posts: 173
Joined: 21:14 28. Dec 2007

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Teesha »

jediná díra ve které bychom se udusili je na druhé straně tvýho těla...a tam my nelezem :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!

Cress del Ssivah N´Abarn

Sibaris de Cifris

Merlin
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Zyga »

Lord_Berserk wrote:abyste se v ty vasi dire pak neudusili az tam ty vohniste budou coudit :P
Neboj, dostat se k nakymu drevu je skoro nemozny pokad nejde cela armada takze to s tim coudem nebude tak akutni protoze budem mit vohniste ale nebude co v nem palit :mrgreen:
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Darien »

photter wrote:musim se přiznat, že z tohodle systému sem nějakej rozpačitej, zdá se mi, že ztratil veškerej význam a je jenom votravnej
uvítal bych, kdyby se tým nad ním eště jednou zamyslel, čemu měl vlastně bránit, co podporovat a jestli to skutečně dělá, já ten dojem nemám ale můžu se samozřejmě mejlit
co mi vadi:
60 % únavy se mi zdá brzo na postih
hlášky "seš odpočinutej" postrádaj smysl i informační hodnotu, zrovnatak mi to nehlásí, že sem nažranej a že nemám vůbec žádnou žížeň
nerozumim tomu, proč některý classy můžou extra meditovat a některý ne - devalvuje to cenu featů, dovedností a supernatural abilit například mnichů, vrahů, AAčka, etc...
únava z kouzlení je dobrá věc ale zdá se mi přestřelená (včerejší výprava nám úplně vyřídila mága, kterej hrál naprosto rozumně, v podstatě jen boosty pro první linii bojovníků, žádný bezduchý prskání)

dovolim si dát do placu pár návrhů:
únavu celkově zpomalit (15-20%)
do 50% žádný hlášky
50-65% mírná hláška
65-80% varovná hláška
80+% postih
meditaci pro všechny ale jednou za....(netroufám si upřesnit) bez vyléčení životů
spaní kdekoli ale ve stanu - stan za důstojnou cenu a s citelnou váhou (40 liber?), možnost vyprovokovat průměrně těžkej encounter
poladit únavu z kouzlení (hele, zastávám se prskavek, to sou věci :lol: )

doplňujte, trhejte

Tak abychom se vrátili k tématu - ten návrh se mi líbí. K čemu je stan v současné době nevím, tuhle pasáž neřeším. Současný systém únavy je skutečně nevyhovující a tak trochu opruz, s tím souhlasím. Doplňuji k tomu, že by mi postava neměla bránit ve spánku a tvrdit, že spát nechce. Je to naprosto nesmyslná blokace. A neustálé hlášky o tom, že jsem odpočatý nebo mírně unavený také.
Při těžké únavě bych jako první důsledek nedal vlečení se jako šnek, ale pokles všech statů a nemožnost běhat. Tohle vlečení šneka, bych dal na posledních pět procent. Mimochodem co se stane při sto procentech, smrt?:)

Co se meditace týče, nechal bych ji možnou kdykoliv, ale dal bych tam podmínku, že postava musí být vzdálena od ostatních (aspon na distanc, kdy se nezapočítává skupina do časových xp), aby měla klid na meditaci.

Mimo jiné připomínám, že v Shardonském druidském lesíku je spaní ROZBITÉ, viz hlášení chyb.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spánek, meditace, únava

Post by Darien »

Zyga wrote:
Lord_Berserk wrote:abyste se v ty vasi dire pak neudusili az tam ty vohniste budou coudit :P
Neboj, dostat se k nakymu drevu je skoro nemozny pokad nejde cela armada takze to s tim coudem nebude tak akutni protoze budem mit vohniste ale nebude co v nem palit :mrgreen:
Když si za zlatku koupíš troud a ocílku, nepotřebuejš u ohniště dřevo:)

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Locked