CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by wsweetjane »

kucik wrote:A butí tě někdo si toho koně kupovat, když je vlastně tak nanic?
Kůň má svá pro a proti. Z toho vychází, zda se postava rozhodne koně koupit, nebo ne.
Pokud bude mít koně každý, znamená to, že je příliš těch ,,pro". Pokud nikdo, je příliš těch ,,proti". Mám popisovat současný počet koní ve hře?

Tak to už je trochu demagogie...Je tu kůň na prodej, tak ať je alespoň slušný - když něco dělám - vyrábim, tak to má být slušná věc a né že vznikne šmejd a řeknu a kdo tě nutí to kupovat když je to na nic?!
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Miell »

wsweetjane wrote: Tak to už je trochu demagogie...Je tu kůň na prodej, tak ať je alespoň slušný - když něco dělám - vyrábim, tak to má být slušná věc a né že vznikne šmejd a řeknu a kdo tě nutí to kupovat když je to na nic?!
Jen nabídnu trochu jiný pohled na věc.. já beru koníka čistě jako RP záležitost.. když jdu někam, kde vím, že budu bojovat, tak ho sebou neberu, protože prostě moje kobylka není na boj cvičená. :ewink:
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by menderon »

wsweetjane wrote:Tak to už je trochu demagogie...Je tu kůň na prodej, tak ať je alespoň slušný - když něco dělám - vyrábim, tak to má být slušná věc a né že vznikne šmejd a řeknu a kdo tě nutí to kupovat když je to na nic?!
Zajdi někdy do supermarketu a uvidíš, že 70% výrobků je "horších" než koník tady.
Zákony trhu mají jen málo společného s kvalitou.
Ano, ma smysl argumentovat, že by mohl mít 70-80 živáků. Mohl by růst s majitelem a HP by byly podle jeho lvl.... atd.... ale to co napsal kucík je zcela LOGICKE. Dej vědět až budeš ve hře, dam ti sveho poníka:)
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by klobouk »

Cheche, dobrej argument kucíkův a Miell, ale já mám taky protipohled :)

Když bude mít kůň 100 HP, pojedu na něm do boje, nebo ho do boje povedu? Pravděpodobně na něm pojedu, protože většina postav tu má víc, než 100 HP a předpokládám, že i lepší AC, resistence a tak dál, než kůň. Takže větší šanci na přežití má kůň s postavou v sedle. Na druhou stranu když ho povedu, npc na něj nebudou moc útočit, protože ho zřejmě ignorují (vyjma plošných kouzel).
Čili resultát v boji: jet v sedle.

(Nevím, jestli pořád platí argument o zneužití koně jako summona? To jsem rozptýlil, že? Krom hraničáře, kterého takový summon stojí 80k a nelze ho oživit, ho snad využít nejde.)

RP využití: posílí se, protože hráči, kteří se obávají, že jim koně zabije kouzlo typu smrdutý mrak budou moci koně konečně i vést a ne na něm furt jen jezdit i na místech, kde by ho raději vedli. Aneb nyní je RP prvek vedení koně mimo město nepoužitelnej, protože kůň umře nelogicky rychle.

Nebo abych to vysvětlil ještě jinak: podle mě počet prodaných koňů to neovlivní, ale zvýší se variabilita rp využití. Protože pokud je kůň RP prvek, tak je RP prvek ale i mimo město.

Ale jestli přes to nejede vlak, napište to rovnou a já se přestanu snažit :)
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Miell »

klobouk wrote:....
Jako jo.. chápu, že je tam i tahle stránka věci :wink:
Jen jsem chtěla poukázat na to, že kůň si najde využití i jako šmudla, co chcípne, jen se na něj zle podíváš :biggrin:
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Elverin »

Ja osobne bych do boje kone nevodila, ale jela na nem :D Kazdopadne ale souhlasim stim, ze by konikum zvyseni hp prospělo.
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

wsweetjane wrote: Tak to už je trochu demagogie...Je tu kůň na prodej, tak ať je alespoň slušný - když něco dělám - vyrábim, tak to má být slušná věc a né že vznikne šmejd a řeknu a kdo tě nutí to kupovat když je to na nic?!
Slovník cizích slov wrote:demagogie
Význam:
využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin
Ještě jednou a prostými větami: Kůň má své lepší a horší stránky. Kůň není herní nezbytností. Není cílem, aby koně používali všichni. Dále není cílem, aby byl kůň nezbytně jednorázová investice. Proto má svou úmrtnost a tedy i takové staty.
Podle tvého argumentu by ve hře neměly být třeba nejhorší meče, protože proti +6ce je to přece šmejd.

Klobouk: Ještě mě napadá udělat extra bojové koně, kteří by měli víc HP, ale zároveň vyšší cenu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Molly23 »

Tak ale to by bylo fajn aby jako bojový koně vypadali :) ale zároven aby nelagovali. To by se mi moc líbilo.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

To už je trošku oříšek, protože ty bioware koně holt lagovací jsou.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by J.F.Payne »

Válečnej kůň, hodně, hodně drahej, by byl fajn. A bylo by fajn, kdyby se výhoda jezdce na koni nějak systémově projevila (třeba +1 do útoku v sedle?) - nebo implementovat tu dovednost jízdního boje? Ta dává za každejch 5 bodů v ní +1 k AC v sedle.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

Bacha na lidi schopné creepit bez přestání na koni, kamkoliv ho zvládnou napasovat... a DMka nemůžou být všude :cry:
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by -darkvision- »

A nám dolů místo koní udělejte ješterky. A ten feat udělat taky na ty jízdní ještěrky. Abych mohl mít za 30bodů +6ac, jóó, to jó. To se mi bude líbit. To bude creep, panešku.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by J.F.Payne »

-darkvision- wrote:A nám dolů místo koní udělejte ješterky. A ten feat udělat taky na ty jízdní ještěrky. Abych mohl mít za 30bodů +6ac, jóó, to jó. To se mi bude líbit. To bude creep, panešku.
Vy máte smůlu, v dungeonech jsou jízdní zvířata zakázaný - a co je Podtemno jinýho než obří dungeon? :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by klobouk »

kucik wrote:Klobouk: Ještě mě napadá udělat extra bojové koně, kteří by měli víc HP, ale zároveň vyšší cenu.
Na základě jakého příspěvku tě tohle napadlo? To tu snad nikdo nenavrhuje. A mě se to nelíbí (Nalkův argument, nemohoucí drowové). Já beru koně jako RP prvek, nechci podporovat jeho bojové využití. Jen ho chci lépe ochránit při jeho RP akci "vedení koně", aby z něj nebyl salám nelogicky rychle a rychleji, než já stačím něco udělat. Protože pak koně nevedu tam, kde bych chtěl, ale radši na něm jedu ze stejného důvodu, z jákeho by se stalo po zavedení bojových koní přesně to, co píše Nalk. A to mi jako podpora RP nepříjde a prostě stejně si toho koně koupím. Čili aplikován na mě ten tvůj argument nefunguje. Ale respektuju ho a pokud pořád platí, OK.


Kůň ze systému, na kterém se jezdí na Thalii má pár modelů (poníci, bělouš, hnědák, vraník, božsky zapálený a pekelník). Jiné modely do tohohle systému nenarvete - pokud někdo nevymyslí převratný objev jak. Tedy jako bojový kůň ani kůň, ani poník vypadat nebude.

Systém koní paladinských má mnohé využití - prakticky libovolný model jízdního zvířete (jediné omezení, že by tam měl pasovat výškou modelu, a to jen proto, aby to nevypadalo blbě, že postava sedí v modelu zvířete, nebo naopak vysí ve vzduchu vysoko nad hřbetem) - jízda i pro drowy, atd.
Ale má jedno velké mínus - spoustě lidí se seká. Na druhou stranu spoustě zase ne. A nenapadá mě nic jiného, než udělat primitivní demomodul, nebo demosystém do hry, kde si každý zkusí jízdu a pak anketu, ve které se každý vyjádří, jestli je ten systém pro něj hratelný, nebo není.

A já si jdu koupit koňský salám!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Mne proste porad prijde divna situace, kdy vedu kone v miste, kde ocekavam boj. Protoze pri napadeni s nepritelem budu hned resit, ze nemuzu zaroven drzet kone a bojovat a ze se kun nejspis splasi a zabehne.
Takze mi fakt prijde lepsi ho bud nechat stranou, nebo na nem jet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Post Reply