Prechody:
Prechod pomoci spouste:
Spoust najdete v level panelu: Kreslit spoust / Zmena oblasti - Novy prechod oblasti. Pote nakreslite pole ve tvaru obdelniku, ktere bude dany prechod predstavovat. Pote otevrete vlastnosti pole a nastavite:
- jmeno + tag: ve tvaru xx_aaaa_bbbb, kde xx je vas prefix, aaaa je zkratka lokace z niz vede prechod a bbbb je zkratka lokace, do niz prechod vede
To same nastavite na druhou spoust (s tim rozdilem, ze aaaa a bbbb bude opacne, tj. prechod vede opacnym semrem). Pote rozevrete zalozku Zmena oblasti - Nastav prechod oblasti. Zde vyberete cilovou oblast a v ni cilovou spoust. Na spoustich se vam objevi kontrolni bod (takovy vykrojeny zluty trojuhelnicek s modrou vlajeckou). Jeho spicka urcuje smer, kterym bude postava po prechodu natocena. Nezapomente nastavit spravny smer!
Prechod pomoci dveri:
Postup je stejny - ve vlastnostech v zalozce Zmena oblasti udelate to same. Nezapomente nastavit dverim spravny tag! Zde se nenastavuje smer natoceni postavy po prechodu. U dveri je automaticky natocena.
Prechody
Prechody
Vedoucí týmu Thalie
doporučuju eště automaticky vytvořenej waypoint popotáhnout kousek dál vod triggeru a natočit logickým směrem - jednak po vstupu do takový lokace nečumí postava do zdi a espoň trochu se eliminuje "zkratkovej bug"
pokud tomu nebrání logika lokace, není proti ničemu umístit waypoint vedle triggeru, namísto před něj - další eliminace zkratkovejch bugů
pokud tomu nebrání logika lokace, není proti ničemu umístit waypoint vedle triggeru, namísto před něj - další eliminace zkratkovejch bugů
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Prechody
Prosim, budete-li pouzivat prechod, kterej vypada jako otevrena vlci tlama, NEDAVEJTE prechod dovnitr tlamy. Pulorkove nemohou vejit do tlamy, a pak je z nich pracne musi DM odstavat. Dejte prechod trochu pred tlamu na zem.
DIKY!! v podtemnu je totiz tehle prechodu jako maku, a nemuzu se jako pulork do hodne dostat..
DIKY!! v podtemnu je totiz tehle prechodu jako maku, a nemuzu se jako pulork do hodne dostat..
A zase se craftí...
Re: Prechody
Tagy u přechodů dělejte co nejkratší, pokud je tag spojovaných přechodů moc dlouhý, přechod nebude fungovat!
Vedoucí týmu Thalie