Prechody

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Prechody

Post by Rejty »

Prechody:

Prechod pomoci spouste:

Spoust najdete v level panelu: Kreslit spoust / Zmena oblasti - Novy prechod oblasti. Pote nakreslite pole ve tvaru obdelniku, ktere bude dany prechod predstavovat. Pote otevrete vlastnosti pole a nastavite:

- jmeno + tag: ve tvaru xx_aaaa_bbbb, kde xx je vas prefix, aaaa je zkratka lokace z niz vede prechod a bbbb je zkratka lokace, do niz prechod vede

To same nastavite na druhou spoust (s tim rozdilem, ze aaaa a bbbb bude opacne, tj. prechod vede opacnym semrem). Pote rozevrete zalozku Zmena oblasti - Nastav prechod oblasti. Zde vyberete cilovou oblast a v ni cilovou spoust. Na spoustich se vam objevi kontrolni bod (takovy vykrojeny zluty trojuhelnicek s modrou vlajeckou). Jeho spicka urcuje smer, kterym bude postava po prechodu natocena. Nezapomente nastavit spravny smer!

Prechod pomoci dveri:

Postup je stejny - ve vlastnostech v zalozce Zmena oblasti udelate to same. Nezapomente nastavit dverim spravny tag! Zde se nenastavuje smer natoceni postavy po prechodu. U dveri je automaticky natocena.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Post by photter »

doporučuju eště automaticky vytvořenej waypoint popotáhnout kousek dál vod triggeru a natočit logickým směrem - jednak po vstupu do takový lokace nečumí postava do zdi a espoň trochu se eliminuje "zkratkovej bug"
pokud tomu nebrání logika lokace, není proti ničemu umístit waypoint vedle triggeru, namísto před něj - další eliminace zkratkovejch bugů
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Prechody

Post by nomis_b »

Prosim, budete-li pouzivat prechod, kterej vypada jako otevrena vlci tlama, NEDAVEJTE prechod dovnitr tlamy. Pulorkove nemohou vejit do tlamy, a pak je z nich pracne musi DM odstavat. Dejte prechod trochu pred tlamu na zem.

DIKY!! v podtemnu je totiz tehle prechodu jako maku, a nemuzu se jako pulork do hodne dostat..
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Prechody

Post by Rejty »

Tagy u přechodů dělejte co nejkratší, pokud je tag spojovaných přechodů moc dlouhý, přechod nebude fungovat!
Vedoucí týmu Thalie
Locked