Baldurs Gate

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Baldurs Gate

Post by Daanri »

Tak vcera oznamili skvelu novinku. V lete nam vyjde remake klasickeho Baldurs Gate 1 a 2 obohateny o novy obsah. Len dufam, ze to nedodrbu.

Malo by sa jedna o optimalizaciu na moderny hadrver. Pribudne vsak aj novy obsah, ktory zatial nebol specifikovany, ale pravdepodobne budeme moct cakat nove lokality, questy a postavy. Na rozsireniach robia vyvojari co sa podielali aj na povodnom BG, tak hadam to nepokazia. Tak isto sa chcu vraj zamerat na dalsie moznosti modovania, tak uvidime co nam z toho vznikne. Jednoznacne je to vsak skvela sprava.

Viac info sledujte stranku http://www.baldursgate.com.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Baldurs Gate

Post by jachyra »

Vivat BG!!!! :mus_3:
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

Tedy..., musím říct, že BG je má nejoblíbenější RPG hra a v podstatě jsem na BG začínal. Nečekal jsem, že by se o tohle ještě vůbec někdo zajímal, kromě fanoušků těchto serií. Opravdu potěšující zpráva! :)
Hurááá
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Baldurs Gate

Post by Krysak »

Až to výjde, tak si myslím, že na pár týdnů bude vypadat Thalie přesně dle představ DG.
(nebudou mu to kazit hráči.:D)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Baldurs Gate

Post by J.F.Payne »

Ooooo!
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Baldurs Gate

Post by Prasokralik »

Krysak wrote:Až to výjde, tak si myslím, že na pár týdnů bude vypadat Thalie přesně dle představ DG.
(nebudou mu to kazit hráči.:D)
hehe thle mě dostalo

a asi si to zkusím, vlastním jen BG2, jednička byla v době co jsem to sháněl vyprodaná a stahovat se mi nechtělo
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Baldurs Gate

Post by Bahnak »

Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Baldurs Gate

Post by J.F.Payne »

Já měl vždycky hlavní postavu, Keldorna, Anomena, Jaheiru, Nalii a Aerii, a bylo to taky uber, hlavně co se vztahů mezi postavama týká :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Baldurs Gate

Post by Caehan »

Z ženské se proměnil nazpátek při myslím druhém setkání s Červenými čaroději, takže jsi tu hru nejspíš proběhnul moc rychle.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

Bahnak wrote:Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...

Tedy já moc Edwina do party nebrával ani v BG1 a BG2, ikdyž byl výborný mág..
Nezpůsobil to náhodou opasek, který byl prokletý a měnil pohlaví? ;)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Baldurs Gate

Post by Caehan »

D_E_K_A wrote:
Bahnak wrote:Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...

Tedy já moc Edwina do party nebrával ani v BG1 a BG2, ikdyž byl výborný mág..
Nezpůsobil to náhodou opasek, který byl prokletý a měnil pohlaví? ;)
Kdepak, tuhle změnu způsobil podzemní svitek který u sebe měl lich pod hřbitovem. Edwin ho nakonec zkusí a promění ho to na ženu. Je to součást jeho questu.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

Aháá, mno tak to bylo ve dvojce :) já ho fakt mo nebral... asi budu muset někdy udělat družinu eviláků :)
Mně se líbilo u BG 1... jak si lezli na nervy "hodní a zlý" ve družině, se poštuchovali.. a když byli pospolu déle.., tak se pak do sebe pustili a řezali se hlava nehlava :D
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Baldurs Gate

Post by Bahnak »

J.F.Payne wrote:Já měl vždycky hlavní postavu, Keldorna, Anomena, Jaheiru, Nalii a Aerii, a bylo to taky uber, hlavně co se vztahů mezi postavama týká :)))
Mě vždycky ty "good" družinky vyloženě štvaly....

Nalia - šlechtična/nevím co si mám počít se svým životem/budeš můj princ na bílém koni?
Aeria - naivka/mám být klerik nebo mág?, když já pořád nevím... husa.
Jaheira - mluví jako kráva, chová se jak kráva a pro zichr ještě harfeník bez licence se sklony k dlouhým komentářům bez zapojení mozku, no coment...
Anomen - gaylord aneb když jsem byl malý kluk, chtěl jsem být velký buk..., tomudle klukovi v reálu by jste dali ránu jen co by otevřel papulu.

Keldorn - jedinej charakter který jsem uznával, inkvizitor jak se patří. Ale ty staty??? S Carsormyrem by mávat uměl, ale to je tak všechno.

Nemastní neslaní:
Cernd - jako jo, vlkodlak je fajn, ale všeho s mírou, kromě toho, zase takovej ubber to není a skoro nemluví...
Haerdalis - vrabčák má trapný žvásty, miluje Aeriu a v boji umírá rychlostí světla, bard se ve velké družině šikne, ale zrovna takovejdle otrapa?
Mazzy - když položím na jednu stranu vah Minsca a na druhou Mazzy, tak to malou Mazzy odkatapultuje kamsi do kšá...
Valygar - mlčí, nic neumí, střílí z luku jako tele, další...
Yoshimo - jedinej zloun co je dle mě na prd. Ani ne vlastnostma, ale tím že zbaběle odejde pod drn. Kroěm toho nehláškuje.
Imoen - konkurenční polobůh v družině, naivka, v prvním díle jsem ji měl rád, od dvojky co čuchla ka magii ji nesnáším.
Sarevok - ani nevím jestli ho mám počítat, osobně jsem ho bral jen z hecu, ale popravdě až tolik toho nenahláškuje a Korgan je lepší zloun/tank

Já ve dvojce nejraději skládal bandu:
Korgan - zlomyslný a drzý Tank //pěkně mu klikat místo sekerky kladívko a pak crom faeyr! Korgan je pak overkill mašinka//
Viconia - věčně naštvaná, hádky s Korganem na denním pořádku, staty a SR z ní dělají polobohyni
Edwin - kapitolka sama o sobě, hlášky skvělé, zaslepení vlastní mocí na prvním místě, akorát netuším jak z něj pak zas udělat chlapa no...
Jan Jensen - i v té nejvážnější situaci Jan nadhodí nějakou tuřínovou story a je zase fajn, na rozdíl od Yoshima nezdrhne, takže zloděj k pohledání.

Jediný zábavný prvek v good bandě je MINSC, proto nerad zakládám good bandy, protože zbytek se prostě nedá poslouchat.

Z povolání (i když jsem si už vyzkoušel asi téměř všechno) zatím vede jednoznačně můj drow/fighter (berserk) s mluvícím obouručákem.
Ta zbraň je časem na prd, ale Lilarcor prostě v hláškách při boji předčí i Minsca!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Baldurs Gate

Post by Caehan »

Už jsem to hrál dostkrát a to i za zlou družinu - největší otrava je nedostatek zlodějů když hrajete za zloducha což zní vlastně dost absurdně - všichni zloději jsou neutrální nebo dobří.

Zkoušel jsem mága, vejtahu (swashbuckler), paladina... možná ještě něco, už si to moc nepamatuju...

...každopádně mám tu hru prošlou skoro celou skrz na skrz.

Co jsem nikdy nezkoušel - úkoly za chrám pro kněze, úkoly v druidském hájku za druida, úkoly pro hraničáře na Umařině vysočině, udělat v ToB Aerie dítě a potom najmout na delší dobu Mazzy a Valygara... těžko říct, jestli jsem o moc přišel...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Baldurs Gate

Post by G-ladiator »

Tož jsem na to zvědav!
EDIT: Zajímalo by mě, kterou edici budou používat. 4e by mohla být zajímavá, hlavně mi přijde dost snadno převeditelná do videoherní podoby.
EDIT2: Kde bylo oznámeno, že to vyjde v létě? A bude v BG2:EE zahrnut i Throne of Bhaal?
Post Reply