Baldurs Gate
Baldurs Gate
Tak vcera oznamili skvelu novinku. V lete nam vyjde remake klasickeho Baldurs Gate 1 a 2 obohateny o novy obsah. Len dufam, ze to nedodrbu.
Malo by sa jedna o optimalizaciu na moderny hadrver. Pribudne vsak aj novy obsah, ktory zatial nebol specifikovany, ale pravdepodobne budeme moct cakat nove lokality, questy a postavy. Na rozsireniach robia vyvojari co sa podielali aj na povodnom BG, tak hadam to nepokazia. Tak isto sa chcu vraj zamerat na dalsie moznosti modovania, tak uvidime co nam z toho vznikne. Jednoznacne je to vsak skvela sprava.
Viac info sledujte stranku http://www.baldursgate.com.
Malo by sa jedna o optimalizaciu na moderny hadrver. Pribudne vsak aj novy obsah, ktory zatial nebol specifikovany, ale pravdepodobne budeme moct cakat nove lokality, questy a postavy. Na rozsireniach robia vyvojari co sa podielali aj na povodnom BG, tak hadam to nepokazia. Tak isto sa chcu vraj zamerat na dalsie moznosti modovania, tak uvidime co nam z toho vznikne. Jednoznacne je to vsak skvela sprava.
Viac info sledujte stranku http://www.baldursgate.com.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Baldurs Gate
Vivat BG!!!! 
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: Baldurs Gate
Tedy..., musím říct, že BG je má nejoblíbenější RPG hra a v podstatě jsem na BG začínal. Nečekal jsem, že by se o tohle ještě vůbec někdo zajímal, kromě fanoušků těchto serií. Opravdu potěšující zpráva! 
Hurááá
Hurááá
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Re: Baldurs Gate
Až to výjde, tak si myslím, že na pár týdnů bude vypadat Thalie přesně dle představ DG.
(nebudou mu to kazit hráči.
)
(nebudou mu to kazit hráči.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Baldurs Gate
hehe thle mě dostaloKrysak wrote:Až to výjde, tak si myslím, že na pár týdnů bude vypadat Thalie přesně dle představ DG.
(nebudou mu to kazit hráči.)
a asi si to zkusím, vlastním jen BG2, jednička byla v době co jsem to sháněl vyprodaná a stahovat se mi nechtělo
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Baldurs Gate
Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Baldurs Gate
Já měl vždycky hlavní postavu, Keldorna, Anomena, Jaheiru, Nalii a Aerii, a bylo to taky uber, hlavně co se vztahů mezi postavama týká
))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Baldurs Gate
Z ženské se proměnil nazpátek při myslím druhém setkání s Červenými čaroději, takže jsi tu hru nejspíš proběhnul moc rychle.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Baldurs Gate
Bahnak wrote:Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...
Tedy já moc Edwina do party nebrával ani v BG1 a BG2, ikdyž byl výborný mág..
Nezpůsobil to náhodou opasek, který byl prokletý a měnil pohlaví?
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Re: Baldurs Gate
Kdepak, tuhle změnu způsobil podzemní svitek který u sebe měl lich pod hřbitovem. Edwin ho nakonec zkusí a promění ho to na ženu. Je to součást jeho questu.D_E_K_A wrote:Bahnak wrote:Osobně jsem hodně zvědavý, pamatuji si na featuru, která umožňovala hrát BG1 a BG2 "pod jednou střechou", tuším že to hrával Fryn, kdyby to dali dokupy a ucelili nějak normálně jednou instalací, už to by z hry udělalo pěkný zážitek.
Pakliže přidají nějaké ty Q a kupříkladu rozvinou nějakou tu dějovou linku kupříkladu pro NPCčka z prvního dílu, byl bych nadmíru potěšen.
Nevím jak vám, ale mě se v BG2 z Edwina stala ženská a ať jsem hledal kde jsem hledal, nazpět chlapa jsem z něj už nesesmolil...
Pak bych ještě uvítal nějaké posílení "světlé strany", protože komba typu Viconia, Edwin, Korgan byly prostě a jednoduše ubber... tedy v porovnání se světlou stranou opravdu po mechanické stránce nebylo prostě co řešit...
Tedy já moc Edwina do party nebrával ani v BG1 a BG2, ikdyž byl výborný mág..
Nezpůsobil to náhodou opasek, který byl prokletý a měnil pohlaví?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Baldurs Gate
Aháá, mno tak to bylo ve dvojce
já ho fakt mo nebral... asi budu muset někdy udělat družinu eviláků 
Mně se líbilo u BG 1... jak si lezli na nervy "hodní a zlý" ve družině, se poštuchovali.. a když byli pospolu déle.., tak se pak do sebe pustili a řezali se hlava nehlava
Mně se líbilo u BG 1... jak si lezli na nervy "hodní a zlý" ve družině, se poštuchovali.. a když byli pospolu déle.., tak se pak do sebe pustili a řezali se hlava nehlava
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Re: Baldurs Gate
Mě vždycky ty "good" družinky vyloženě štvaly....J.F.Payne wrote:Já měl vždycky hlavní postavu, Keldorna, Anomena, Jaheiru, Nalii a Aerii, a bylo to taky uber, hlavně co se vztahů mezi postavama týká))
Nalia - šlechtična/nevím co si mám počít se svým životem/budeš můj princ na bílém koni?
Aeria - naivka/mám být klerik nebo mág?, když já pořád nevím... husa.
Jaheira - mluví jako kráva, chová se jak kráva a pro zichr ještě harfeník bez licence se sklony k dlouhým komentářům bez zapojení mozku, no coment...
Anomen - gaylord aneb když jsem byl malý kluk, chtěl jsem být velký buk..., tomudle klukovi v reálu by jste dali ránu jen co by otevřel papulu.
Keldorn - jedinej charakter který jsem uznával, inkvizitor jak se patří. Ale ty staty??? S Carsormyrem by mávat uměl, ale to je tak všechno.
Nemastní neslaní:
Cernd - jako jo, vlkodlak je fajn, ale všeho s mírou, kromě toho, zase takovej ubber to není a skoro nemluví...
Haerdalis - vrabčák má trapný žvásty, miluje Aeriu a v boji umírá rychlostí světla, bard se ve velké družině šikne, ale zrovna takovejdle otrapa?
Mazzy - když položím na jednu stranu vah Minsca a na druhou Mazzy, tak to malou Mazzy odkatapultuje kamsi do kšá...
Valygar - mlčí, nic neumí, střílí z luku jako tele, další...
Yoshimo - jedinej zloun co je dle mě na prd. Ani ne vlastnostma, ale tím že zbaběle odejde pod drn. Kroěm toho nehláškuje.
Imoen - konkurenční polobůh v družině, naivka, v prvním díle jsem ji měl rád, od dvojky co čuchla ka magii ji nesnáším.
Sarevok - ani nevím jestli ho mám počítat, osobně jsem ho bral jen z hecu, ale popravdě až tolik toho nenahláškuje a Korgan je lepší zloun/tank
Já ve dvojce nejraději skládal bandu:
Korgan - zlomyslný a drzý Tank //pěkně mu klikat místo sekerky kladívko a pak crom faeyr! Korgan je pak overkill mašinka//
Viconia - věčně naštvaná, hádky s Korganem na denním pořádku, staty a SR z ní dělají polobohyni
Edwin - kapitolka sama o sobě, hlášky skvělé, zaslepení vlastní mocí na prvním místě, akorát netuším jak z něj pak zas udělat chlapa no...
Jan Jensen - i v té nejvážnější situaci Jan nadhodí nějakou tuřínovou story a je zase fajn, na rozdíl od Yoshima nezdrhne, takže zloděj k pohledání.
Jediný zábavný prvek v good bandě je MINSC, proto nerad zakládám good bandy, protože zbytek se prostě nedá poslouchat.
Z povolání (i když jsem si už vyzkoušel asi téměř všechno) zatím vede jednoznačně můj drow/fighter (berserk) s mluvícím obouručákem.
Ta zbraň je časem na prd, ale Lilarcor prostě v hláškách při boji předčí i Minsca!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Baldurs Gate
Už jsem to hrál dostkrát a to i za zlou družinu - největší otrava je nedostatek zlodějů když hrajete za zloducha což zní vlastně dost absurdně - všichni zloději jsou neutrální nebo dobří.
Zkoušel jsem mága, vejtahu (swashbuckler), paladina... možná ještě něco, už si to moc nepamatuju...
...každopádně mám tu hru prošlou skoro celou skrz na skrz.
Co jsem nikdy nezkoušel - úkoly za chrám pro kněze, úkoly v druidském hájku za druida, úkoly pro hraničáře na Umařině vysočině, udělat v ToB Aerie dítě a potom najmout na delší dobu Mazzy a Valygara... těžko říct, jestli jsem o moc přišel...
Zkoušel jsem mága, vejtahu (swashbuckler), paladina... možná ještě něco, už si to moc nepamatuju...
...každopádně mám tu hru prošlou skoro celou skrz na skrz.
Co jsem nikdy nezkoušel - úkoly za chrám pro kněze, úkoly v druidském hájku za druida, úkoly pro hraničáře na Umařině vysočině, udělat v ToB Aerie dítě a potom najmout na delší dobu Mazzy a Valygara... těžko říct, jestli jsem o moc přišel...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Baldurs Gate
Tož jsem na to zvědav!
EDIT: Zajímalo by mě, kterou edici budou používat. 4e by mohla být zajímavá, hlavně mi přijde dost snadno převeditelná do videoherní podoby.
EDIT2: Kde bylo oznámeno, že to vyjde v létě? A bude v BG2:EE zahrnut i Throne of Bhaal?
EDIT: Zajímalo by mě, kterou edici budou používat. 4e by mohla být zajímavá, hlavně mi přijde dost snadno převeditelná do videoherní podoby.
EDIT2: Kde bylo oznámeno, že to vyjde v létě? A bude v BG2:EE zahrnut i Throne of Bhaal?