
Edit:
Áha dodatek k "nazi" co tam nebyl když jsem psal abychom se vážili.
No... zkus se na to dívat šířeji. Myšlenka "národa" není špatná, špatné je vytvářet ji uměle na hliněných nohách Zelenohorských rukopisů a pak vyhánět do extrémů aby se to dalo následně zneužívat.
Stejně jako někomu cpát jako evangelium umělé multikulti, obojí je cesta do pekel.
Pro mě osobně je národ něco co je spojené jazykem a tradicí a taky vědomým přihlášením se k tomu - a to klidně "přistěhovalcem". A moc mě mrzí, že se skutečné tradice postupně ztrácejí, aby byly nahrazovány umělinami. Čeho si na obrozencích (těch prvních a neagresivních) vážím, že tyto tradice shromažďovali a popisovali, aby nebyly zapomenuty.
Viz. Lužičtí Srbové.... národ co je nám po Slovácích nejblíže, prostě se drží. A doufám, že udrží

