Narážím na "veeeeelký" nedostatek češtiny. Oni nám ve škole říkali *tváří se pěkně naštvaně*, že slova v češtině se vyslovují tak, jak se píší, hele! *asi mu ukradli hračky, nasupeně na ni zírá*Amber wrote:Tip vs. typ - Vypadá to podobně, zní to stejně... a není to totéž. Kdo tuhle banalitu dobře zná, dostane sušenku a poplácání po hlavince. Pro ty, kteří tápou: "Tip" je nějaká rada nebo odhad, kdo vyhraje ve sportu. "Typ" je nějaká kategorie či druh.
Např. Dali nám dobrý tip na koupi pozemku. X Netváří se moc jako přemýšlivý typ člověka.
Co třeba takové slovní spojení v (dost nereálném
*tluče u toho hlavou o stůl a uroní slzu*
Jak to jako mám v tomhle případě vyslovit?