Tak taky záleží, jaký obor studuješ. Filda není jako fakulta informatiky, kde všichni dělají s počítačema a mají proto budoucnost. Jsou prostě obory, kde lidi dostanou tituly jednoduše a kde to tak jednoduché není. A od toho se pak taky odvíjí, co ti lidi umí a jak jsou v praxi použitelní. Určitě bude mít výhodu překladatel, co má vystudovanou jazykovědu, než překladatel, který ji vystudovanou nemá.Shaman88 wrote:Co je to ta filda? Co z těch lidí co tam studují pak bude?
Znám 6 lidí co tam studovalo a 3 ted sekají trávu pro obec, 2 dělají nějaké pojišťováky a ten poslední je od té doby co dostudoval na pracáku....
Házet všechny do jednoho pytle je sice jednoduché, ale příliš realistický přístup to není.