OBCHODNÍCI
Re: OBCHODNÍCI
magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: OBCHODNÍCI
Vubec ted veci v obchodech neberte vazne.Vse se predelava k vetsimu uspokojeni.DenGrasse wrote:magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
Re: OBCHODNÍCI
A smíme si je kupovat?:))
Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Re: OBCHODNÍCI
Urcite to nekdo nastavil jako plot item.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: OBCHODNÍCI
Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.
S úctou Theogil.
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.
S úctou Theogil.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: OBCHODNÍCI
Jo to zdrazovani mi prislo taky jako cernej humor... ale ja kdyz sem ji kupoval stala 24000 ptat sem se neptal tak ji zkus rovnou koupit a zaplatis mam pocit tech 24001Theogil I wrote:Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.
S úctou Theogil.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: OBCHODNÍCI
Je tam mozno naka chybka, pokial viem v poslednej dobe sa nic nezdrazovalo a ani sa nak neplanuje. Prave naopak, chystaju sa predelat cele obchody, aby bola v nich vacsia a lepsia ponuka a viac prijatelnejsia pre postavy. Takze trpezlivost. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: OBCHODNÍCI
[quote="Theogil I"][/quote]
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: OBCHODNÍCI
A to si právě myslím, že je špatně ... odhad ceny je mizerný neb body v něm nejsou a mod. z CHA ... nu trpaslík co k tomu dodat, ... inteligence nadprůměrná ..... nic to ale nemění na faktu, že ty ceny jsou tak pak na enec, jen lidi dráždí a popuzují, pokud to takto bude pak tedy navrhuji ty ceny úplně vynechat a je to ... pak se zeptáš přiznivý/neutrální/nepříznivý dostaneš tři ceny a dle nich se řídíš. Krom toho tento stav (odhad ceny a mod. CHA.) trvá od počátku hry a v příznivém okamžiku nám obchodníci prodávali své zboží pod hranicí určenou v nabídkovém infu tak předpokládám, že je někde zakopaný pes a je třeba zavolat veterinárního zřízence.Aznar wrote:melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...Theogil I wrote:
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: OBCHODNÍCI
Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: OBCHODNÍCI
Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.
Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Re: OBCHODNÍCI
Appraise? Česky prosím ... pokud to je odhad ceny (snad ano) a je to odvislé od INT. pak to skoro přesně typuji na +2. Inteligence 14. Obchodník: Dobrodruhův krámek, západní Karathská brána, včera večer po restartu asi v 18:30 a nějaké sekundy k tomu (ty si nepamatuji). Byl u jiných předmětů odhad záporný?: ano - kovář v tomtéž městě, ale u severní brány .... neměl sekeru, zkoušeli jsme to tedy u obouručného meče efekt tentýž ... procentí zvýšení si bohužel již nepamatuji. Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy - z toho že jsme z obchodníkem několik vteřin před tím obchodovali a vypsalo se "odhad ceny příznivý" nebo tak něco ... pokud neplatí pro celé obchodování s postavou fajn ... čekal bych že se to někde dočtu.kucik wrote:Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy - no to si nejsem úplně jist viz. vysvětlení o dva řádky výš (řadek). Odhad ceny NENI odvozeny z charismy - ano je to možné, pokornou omluvu, jak to dopíšu vrhnu se NWN wikipedii a došprtám.
Pokud chybí jakékoli další informace o mistech či statech postavy rád to tu veřejně na fóru rozbalím.
S úctou T.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: OBCHODNÍCI
A plati to jen pro klasicke obchody. Je to bioware funkce, na kterou nesaham. Obchody z truhly maj vlastni odhad.Darien wrote:Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: OBCHODNÍCI
Bacha, kdyz obchodujete pres tu truhlu a dialog tak tam je jinej hod nez na vykup a tak, mam teda podobny staty jako Theogil a vetsinou se mi povede vyhadat nizsi cenu, ale parkrat uz po me taky chteli radove o 10_20% vic, svadim to na 1 
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Re: OBCHODNÍCI
A je to venku, tak tedy rezume ..... odhad přívětivosti obchodníka při obchodování je dvojí výkup-prodej přímý / prodej přes truhlu (stojan to je fuk) . Je tedy třeba to zkoušet častěji a počkat si až ten všivák bude mít lepší náladu. Zatímco na přímý obchod a vykupování trofejí nemá dovednost odhad ceny vliv (když kucik píše že do toho nevrtá) na prodej z truhly to vliv má a je to zpracováno do tohoto obchodního systému -- chápu dobře. Pokud ano děkuji za vysvětlení, bohatě mi to stačí a lze se podle toho zařídit.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend