OBCHODNÍCI

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by DenGrasse »

magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: OBCHODNÍCI

Post by Sorrow »

DenGrasse wrote:magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.
Vubec ted veci v obchodech neberte vazne.Vse se predelava k vetsimu uspokojeni.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by Darien »

A smíme si je kupovat?:))

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by kucik »

Urcite to nekdo nastavil jako plot item.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: OBCHODNÍCI

Post by Theogil I »

Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.

S úctou Theogil.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by Lord_Berserk »

Theogil I wrote:Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.

S úctou Theogil.
Jo to zdrazovani mi prislo taky jako cernej humor... ale ja kdyz sem ji kupoval stala 24000 ptat sem se neptal tak ji zkus rovnou koupit a zaplatis mam pocit tech 24001 :)
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by Daanri »

Je tam mozno naka chybka, pokial viem v poslednej dobe sa nic nezdrazovalo a ani sa nak neplanuje. Prave naopak, chystaju sa predelat cele obchody, aby bola v nich vacsia a lepsia ponuka a viac prijatelnejsia pre postavy. Takze trpezlivost. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: OBCHODNÍCI

Post by Aznar »

[quote="Theogil I"][/quote]
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit :wink:
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: OBCHODNÍCI

Post by Theogil I »

Aznar wrote:
Theogil I wrote:
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit :wink:
A to si právě myslím, že je špatně ... odhad ceny je mizerný neb body v něm nejsou a mod. z CHA ... nu trpaslík co k tomu dodat, ... inteligence nadprůměrná ..... nic to ale nemění na faktu, že ty ceny jsou tak pak na enec, jen lidi dráždí a popuzují, pokud to takto bude pak tedy navrhuji ty ceny úplně vynechat a je to ... pak se zeptáš přiznivý/neutrální/nepříznivý dostaneš tři ceny a dle nich se řídíš. Krom toho tento stav (odhad ceny a mod. CHA.) trvá od počátku hry a v příznivém okamžiku nám obchodníci prodávali své zboží pod hranicí určenou v nabídkovém infu tak předpokládám, že je někde zakopaný pes a je třeba zavolat veterinárního zřízence.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by kucik »

Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by Darien »

Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: OBCHODNÍCI

Post by Theogil I »

kucik wrote:Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Appraise? Česky prosím ... pokud to je odhad ceny (snad ano) a je to odvislé od INT. pak to skoro přesně typuji na +2. Inteligence 14. Obchodník: Dobrodruhův krámek, západní Karathská brána, včera večer po restartu asi v 18:30 a nějaké sekundy k tomu (ty si nepamatuji). Byl u jiných předmětů odhad záporný?: ano - kovář v tomtéž městě, ale u severní brány .... neměl sekeru, zkoušeli jsme to tedy u obouručného meče efekt tentýž ... procentí zvýšení si bohužel již nepamatuji. Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy - z toho že jsme z obchodníkem několik vteřin před tím obchodovali a vypsalo se "odhad ceny příznivý" nebo tak něco ... pokud neplatí pro celé obchodování s postavou fajn ... čekal bych že se to někde dočtu.
Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy - no to si nejsem úplně jist viz. vysvětlení o dva řádky výš (řadek). Odhad ceny NENI odvozeny z charismy - ano je to možné, pokornou omluvu, jak to dopíšu vrhnu se NWN wikipedii a došprtám.

Pokud chybí jakékoli další informace o mistech či statech postavy rád to tu veřejně na fóru rozbalím. :lol:

S úctou T.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by kucik »

Darien wrote:Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.
A plati to jen pro klasicke obchody. Je to bioware funkce, na kterou nesaham. Obchody z truhly maj vlastni odhad.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: OBCHODNÍCI

Post by Zyga »

Bacha, kdyz obchodujete pres tu truhlu a dialog tak tam je jinej hod nez na vykup a tak, mam teda podobny staty jako Theogil a vetsinou se mi povede vyhadat nizsi cenu, ale parkrat uz po me taky chteli radove o 10_20% vic, svadim to na 1 :mrgreen:
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: OBCHODNÍCI

Post by Theogil I »

A je to venku, tak tedy rezume ..... odhad přívětivosti obchodníka při obchodování je dvojí výkup-prodej přímý / prodej přes truhlu (stojan to je fuk) . Je tedy třeba to zkoušet častěji a počkat si až ten všivák bude mít lepší náladu. Zatímco na přímý obchod a vykupování trofejí nemá dovednost odhad ceny vliv (když kucik píše že do toho nevrtá) na prodej z truhly to vliv má a je to zpracováno do tohoto obchodního systému -- chápu dobře. Pokud ano děkuji za vysvětlení, bohatě mi to stačí a lze se podle toho zařídit.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Locked