Build pro vraha

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Build pro vraha

Post by Caehan »

Ahoj! Chtěl jsem se zeptat, jak byste stavěli vraha...

Mně osobně se nejvíc líbí varianta Ranger nebo Rogue 10 / Assassin zbytek. Jaké by mohly mít tyto dvě svá pro a proti? Ty rozdíly tak nějak chápu, ale postavu na epic levelu jsem tu ještě nehrál, tak by mě zajímalo, jakou budoucnost takový build může mít.

Zajímalo by mě, jaké počáteční vlastnosti byste asi použili a jestli si myslíte, že to jde nějak hrát i přes inteligenci - to aby se zvedlo TO Death Attacku co nejvýš. Díky!
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Build pro vraha

Post by Prasokralik »

Ranger plný počet útoků a dual wield zadarmo, kouzla na ukrytí která jsou solidní a dobré skrýváníé v divočině, snažší začátky díky ochočení zvěře

Roguna zase stackuje sneaky s death attackem, víc skill pointů, lepší v otvírání zámků a odstraní pasti nad DC cap

edit: na thalii bych vraha já osobně nestavěl, jen zbytečně drahé protože to je prestižka, na tvm místě bych na to šel šalamounsky a prostě zkombinoval rogunu s rangerem a dostaneš solidnější výsledek
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Build pro vraha

Post by Caehan »

Tak se zeptám obecněji - zloděj (což není od vraha tak daleko) - když chci hrát čistého, co bych mu měl dát za featy, aby byl použitelný v boji?

Z hlavy mě napadne možná tak
  • vylepšené srážení
  • finty se zbraní
  • zbytek asi nějaké featy na zbraně?
...pak by mě zajímalo, jak je to s iniciativou - NWN wiki píše, že je k ničemu, ale jeden průvodce hraním pro assassiny píše, že třeba pro death attacky je iniciativa důležitá, protože když se vyhraje, máte o jeden víc. (o tom, jestli se to vztahuje se sneak attacky ani slovo a wiki zase proti tomuhle výkladu mluví)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Thenesen
Měšťan
Posts: 181
Joined: 21:00 14. Mar 2010

Re: Build pro vraha

Post by Thenesen »

jet ho cistyho je blbost.. uz jen kvuli tomu ze by to melo 3 utoky.. staci k tomu primichat fightera nebo hranicare a hned mas 4utoky.. to ti staci 4 lvly...

vylepseny srazeni je kravina :D si nedavej
Scrio

Thenesen
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Build pro vraha

Post by Prasokralik »

iniciativa slouží k tomu aby determinovala který charakter bude utočit jako první, nic víc, moc bych ji neřešil

čistého zloděje tam toho moc neřešit, do co jsi vypsla je v podstatě klasická varianta, jen bych ještě přidal boj poslepu, pokud chceš být bojovník na blízko

Asi bych tam flákl i tak 9 levelů hraničáře nebo alespoň 4 levely bojovníka, kvůli featům a maximu utoků
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Build pro vraha

Post by Caehan »

Thenesen wrote:jet ho cistyho je blbost.. uz jen kvuli tomu ze by to melo 3 utoky.. staci k tomu primichat fightera nebo hranicare a hned mas 4utoky.. to ti staci 4 lvly...

vylepseny srazeni je kravina :D si nedavej
Mně jde o to, že když je protivník na zemi, dávám mu zákeřné útoky, to mi naopak přijde dost použitelné.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Thenesen
Měšťan
Posts: 181
Joined: 21:00 14. Mar 2010

Re: Build pro vraha

Post by Thenesen »

Caehan wrote:
Thenesen wrote:jet ho cistyho je blbost.. uz jen kvuli tomu ze by to melo 3 utoky.. staci k tomu primichat fightera nebo hranicare a hned mas 4utoky.. to ti staci 4 lvly...

vylepseny srazeni je kravina :D si nedavej
Mně jde o to, že když je protivník na zemi, dávám mu zákeřné útoky, to mi naopak přijde dost použitelné.
no a co vylepseny srazeni kdyz mas obycejny? :D
Scrio

Thenesen
User avatar
wooh
Obyvatel
Posts: 113
Joined: 17:13 19. Mar 2010
Contact:

Re: Build pro vraha

Post by wooh »

16 zloděj 4 bojovník před Epicem - featy můžeš cokoliv z: Boj po slepu, zaměření na zbraň, specku na zbraň, srážení,( boj se 2 zbraněmi, obouručnost, vylepšený boj se 2 zbraněmi), vylepšený kritický. Po epiku 21 zloděj 6 bojovník, dál pak asi jen zloděje. Hodit epický zaměřko, epic specku, pancéřovku, Epic dodge na 27. Srážení stačí normální, vylepšený je mrhání featama.
Sheii >> stále ještě naživu.
Isandra >> mladá sebevědomá elfka.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Build pro vraha

Post by KaTo »

Obecně k buildění na Thalii.
Nehraje tu (takovou) roli AC, protože každá (použitelná) postava se na "neprohoditelné" AC kolem 22tého lvlu dostane.
Co na Thalii zabíjí (kromě kouzel) jsou kritičáky. Sice tu každý bájí o "teorii", že kritik se musí potvrdit dalším hodem, ale z toho co ve hře vidím, si myslím, že NPC házejí automaticky úspěch a nepotvrzují nebo potvrzují takovým stylem, že se to skoro blíží čítování.
Proti kritiku tě nezachrání nic, kromě - musíš mít HODNĚ, opravdu hodně HP nebo nechodit na bosse nebo nebojovat se dvěma a více protivníky. Přijde lag v prahovozdu, dostaneš 3x 80-120 a jsi tuhej, zatímco ten tupej WM vedle tebe má pořád půlku HP.
Vylepšené sražení není nutně zbytečné - dovoluje ti srážet obry, určité druhy pavouků a jiného "nadstandartně" velikého creepu, některé bossy a vůbec mi doba, kdy jsem měl a neměl +4 k TO (druhý efekt Vylepšeného srážení) přišla rozdílná - ale jedná se o můj pocit, nemám to empiricky podloženo, že těch +4 (ne)hraje důležitou roli.
Pokud bych hrál PGéčko, dám to 12-16x Tulák, 8-4x Bojovník, jedu to STR + plnoplát + pavézu a k tomu alchemku. Co je "snejkovatelné" umře hned, co je nesnejkovatelné umře taky, jen o něco později. Ideální kamarád do dvojice sorcka nebo klerda.

edit ke srážení: Caehan to vysvětlil. Každý rozdíl ve velikosti = +4 k TO Vylepšené sražení tě "jakoby" o jednu velikost zvětšuje, tj. získáváš +4 k TO na sražení, které musí potvora "přehodit".

edit2: A protože jedeš "str", nepotřebuješ finty se zbraněmi a tudíš máš feat k dobru na to Vylepšené :mrgreen: sražení.
Last edited by KaTo on 22:00 18. May 2012, edited 2 times in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Build pro vraha

Post by Prasokralik »

Npc dávaj kritiky, protože to AC o které vydáváš za "neprohoditelné" totiž prohoditelné je. Jinak řečeno, potvory mají kur...ky velké ab. Proto bych AC naopak řešil.

btw nevyzrazuj můj uber build

edit: vylepšené sražení neovlivnuje TO sražení, všechno zůstává stejné, ovlivní to jen velikost potvor které lze/nezle srazit
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Build pro vraha

Post by Caehan »

Prasokralik wrote:edit: vylepšené sražení neovlivnuje TO sražení, všechno zůstává stejné, ovlivní to jen velikost potvor které lze/nezle srazit
To je napůl pravda, s improved knockdown se počítáš jako bys byl o kategorii větší (díky čemuž můžeš mj. srážet větší protivníky) a (rozdíl velikostí) x 4 se do hodu započítává, takže +4 dostaneš.

Ale moje chyba, spletl jsem si knockdown s improved knockdown. :D
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Build pro vraha

Post by J.F.Payne »

A co fighter/assasin na sílu?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Build pro vraha

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:A co fighter/assasin na sílu?
Requirements - Skills: hide 8 ranks, move silently 8 ranks
...jo a nemá to Evasion :mrgreen: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Build pro vraha

Post by J.F.Payne »

No, dostane se k vrahovi pozdějc. Ale má dost velký AB, sražení se slušným TO a paralyzující útok. A pozdějc i devast.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Build pro vraha

Post by Caehan »

KaTo wrote:
J.F.Payne wrote:A co fighter/assasin na sílu?
Requirements - Skills: hide 8 ranks, move silently 8 ranks
...jo a nemá to Evasion :mrgreen: .
A musí se tam nejprv narvat těch 13 levelů válečníka...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Locked