K tomu měňavectví, na Thalii jsou vedle sebe "tři" systémy (když vynechám DM změnu vzhledu):
1) vlastní měňavectví u kterého v NWN platí, že
Code: Select all
...form of shapeshifting cannot be dispelled.
Měňavec přejímá fyzické atributy (a schopnosti) toho do čeho se mění. Dobra trvání shiftu - nekonečno (proměna se ruší jedině smrtí). Žádné TSko nemá nárok vidět skutečný vzhled.
2) "kouzlem" daná proměna - nižší formu má mág, hraničář, případně klerik - tj. Polymorf self, trvání na Tahy. Vyšší verzi má jen mág a druid - Shapechange, trvání opět na Tahy. Mění se (podobně jako u pravé proměny) vzhled, atributy i schopnosti. TSko nemá možnost vidět skutečný vzhled.
3) změna vzhledu, daná lektvarem Chmung - víceméně estetická záležitost, daná kouzlem z lektvaru. Trvání na Tahy. TSko by mělo vidět skutečný vzhled.
Osobně bych taky ve hře (za měňavce) rád měl schopnost měnit se "do toho co vidím", případně měnit se podle nějaké Knihy proměn do "běžnějších" tvorů - pes, kočka, myš, skřet, pavou(če)k, ork, hobit, dítě apod.
Btw - pokud bysme si na Thalii hráli na aury (něco co v Reáliích nevidím

, tohle mají snad jen na EQ), tak nevím co by mělo být "viděno", potažmo "kdo" by tuhle auru měl vidět? A v případě pravých proměn, zda by vůbec něco mělo být viděno.
Jediný kdo je tu schopen systémově vidět něco "víc", je paladin a jeho Smeť zlo

. Nicméně shifteři jsou neutrální

.
Je otázka - do které "kategorie" předchozích proměn by to "systémově" spadalo. Aby se s tím na obou stranách barikády (jak shiftera, tak zbytku serveru) počítalo pak v CvC (neplést s PK, které se tu s CvC zhusta zaměňuje

)
Co bych u shiftera viděl (kromě výše probíraného nápadu) rád já:
1) zpřístupnit Shifterovi kouzla Polymorf self a Shapechange.
2) změnit požadavky na WIS (směrem dolů, případně zrušit, případně nahradit jen požadavkem na lvl) na epické formy proměn.