Měňavec

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Měňavec

Post by Amber »

G-ladiator wrote:No, Amber, vzhledem k omezenému počtu hlav může jeden a ten samý model hlavy představovat dva velice odlišné obličeje.
Shaman měl nejspíš na mysli spíše proměny v různou zvěř a monstra.
Jen se ujišťuju, že nikomu nekradu již vyslovený nápad :wink:

PS: Kdo říká, že můj návrh je bez chybičky? :roll:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Měňavec

Post by Absinthorix »

Caehan wrote:No, s těma 0 body v blafování a min-maxovanou charismou (na osm; jen připomenu, že je to v D&D primárně psychická vlastnost, takze se s proměnou nezmění) docela pochybuji, že by jim to kdokoliv spolknul...
Tak buď hraješ "eviláka" s min-maxovanou charismou a čím vším možným... Evilák typu "zabíjím lowíky u Ivory"

Nebo hraješ eviláka, který intrikaří a do přesvědčování (a charismy) si bodíky dá, jakože to mezi dovednosti shiftera patří...
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Měňavec

Post by D_E_K_A »

Já bych to udělal tak, že aby mohl získávat nové podoby (i hráčů), musel by dané monstrum nebo PC prvně dostat - tedy zabít (u PC by stačili stínáky a tělo). V podstatě by z nich vysál jejich podobu a transformoval se v něj ihned po úplynulé době (podobně jako se získávájí duše na craft), jen by to trvalo nějakou chvíli, dejme tomu např.: 1 min real (riziko díky získávání podoby, že ho někdo u toho uvidí ;) ).
Jen nevím, komu by se to chtělo scriptovat...
Jinak v invetáři by se objevil něco jako kámen duše zabírající jedno pole s popiskem toho, koho se to týká. :)

EDIT1: Jen nevím, jak by to bylo se staty v oné přeměně, jestli by to mělo sloužit čistě k RP nebo by to bylo i rozsáhlejší, hlavně by to byla další práce navíc. :? Každopádně se staty by to bylo zajímavější...(ale muselo by to být vyvážené hodně)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Měňavec

Post by Krysak »

Bál bych se toho. Nápad je to super, alejen do chvíle, kdy se objeví jeden nebo více lidí, co to zneužijí a že to zneužít pujde.
Náročnost na Sapkovskeho verzi je už bohužel někde úplně jinde.

Ošetřčit by to šlosnadno, není na to potřeba ani nové kouzlo, osoba s kouzlem true seeing by dotyčného viděla takového, jaký skutečně je..... teda aru kolem něj.
Vož činí tu abilitku zase nehratelnou, neboť to kouzlo umí 1/3 serveru.
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Měňavec

Post by davidsoft »

Krysak wrote:Bál bych se toho. Nápad je to super, alejen do chvíle, kdy se objeví jeden nebo více lidí, co to zneužijí a že to zneužít pujde.
Náročnost na Sapkovskeho verzi je už bohužel někde úplně jinde.
Ano, nápad ja zajímavý, ale vzhledem k náročnosti na naskriptování (a vězte, že pohlaví NWN skriptem měnit neumožňuje, takže by se buď musel měňavec omezit na podoby osob stejného pohlaví, nebo by se musel sehnat nějaký potenciálně zabugovaný plugin k serveru) a předvídané životnosti ("než to někdo začne zneužívat") soudím, že přidávání takové schopnosti měňavcům je za stávající situace neekonomické a neperspektivní.
Krysak wrote:Ošetřčit by to šlosnadno, není na to potřeba ani nové kouzlo, osoba s kouzlem true seeing by dotyčného viděla takového, jaký skutečně je..... teda aru kolem něj.
Vož činí tu abilitku zase nehratelnou, neboť to kouzlo umí 1/3 serveru.
Zajímalo by mě, jak bys toto "snadno" programoval. Jediné řešení, které mě napadá, by kolidovalo alespoň se třetinou všech ostatních systémů na Thalii.

"Aura" je vizuální efekt a je-li aplikována na bytost, je pro hráče viditelná právě tehdy, když je pro něj viditelná daná bytost. (Aura aplikovaná na umístitelný objekt by se nemohla pohybovat s postavou a mám dojem, že na pevnou pozici auru aplikovat nelze, protože by nebylo z čeho odvodit její tvar.)

Výjimkou je vestavěná aura "použitelných" objektů, která aby byla viditelná, navíc vyžaduje, aby uživatel ukázal na příslušnou bytost/dveře/předmět/umístitelný objekt kurzorem myši nebo stiskl tlačítko "nápovědy" (typicky TAB).

Auru viditelnou jen s true-seeing na bytosti viditelné i bez true-seeing neznám.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by G-ladiator »

Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Měňavec

Post by Nalkanar »

Dovolím si hádat, že to Krysák myslel takto: vidí auru = destruktivní emotérství
Prostý princip, že i když vidíme stejnou osobu s různými vzhledy ale stejnými vzhledy nad hlavou, tak vidíme jakousi auru a víme, že jde o kohosi proměněného, ačkoliv né nutně o jednoho a toho samého jedince.
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Měňavec

Post by KaTo »

K tomu měňavectví, na Thalii jsou vedle sebe "tři" systémy (když vynechám DM změnu vzhledu):
1) vlastní měňavectví u kterého v NWN platí, že

Code: Select all

...form of shapeshifting cannot be dispelled.
Měňavec přejímá fyzické atributy (a schopnosti) toho do čeho se mění. Dobra trvání shiftu - nekonečno (proměna se ruší jedině smrtí). Žádné TSko nemá nárok vidět skutečný vzhled.
2) "kouzlem" daná proměna - nižší formu má mág, hraničář, případně klerik - tj. Polymorf self, trvání na Tahy. Vyšší verzi má jen mág a druid - Shapechange, trvání opět na Tahy. Mění se (podobně jako u pravé proměny) vzhled, atributy i schopnosti. TSko nemá možnost vidět skutečný vzhled.
3) změna vzhledu, daná lektvarem Chmung - víceméně estetická záležitost, daná kouzlem z lektvaru. Trvání na Tahy. TSko by mělo vidět skutečný vzhled.

Osobně bych taky ve hře (za měňavce) rád měl schopnost měnit se "do toho co vidím", případně měnit se podle nějaké Knihy proměn do "běžnějších" tvorů - pes, kočka, myš, skřet, pavou(če)k, ork, hobit, dítě apod.

Btw - pokud bysme si na Thalii hráli na aury (něco co v Reáliích nevidím :lol: , tohle mají snad jen na EQ), tak nevím co by mělo být "viděno", potažmo "kdo" by tuhle auru měl vidět? A v případě pravých proměn, zda by vůbec něco mělo být viděno.
Jediný kdo je tu schopen systémově vidět něco "víc", je paladin a jeho Smeť zlo :-D. Nicméně shifteři jsou neutrální :mrgreen: .
Je otázka - do které "kategorie" předchozích proměn by to "systémově" spadalo. Aby se s tím na obou stranách barikády (jak shiftera, tak zbytku serveru) počítalo pak v CvC (neplést s PK, které se tu s CvC zhusta zaměňuje :wall: )

Co bych u shiftera viděl (kromě výše probíraného nápadu) rád já:
1) zpřístupnit Shifterovi kouzla Polymorf self a Shapechange.
2) změnit požadavky na WIS (směrem dolů, případně zrušit, případně nahradit jen požadavkem na lvl) na epické formy proměn.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Měňavec

Post by Caehan »

G-ladiator wrote:Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?
Protože se mýlíš, true seeing neodhaluje jenom iluze. Nápovědou budiž to, že pomáhá odhalit i plížící se zloděje.

I když to tady naní tak relevantní, ta schopnost k původní verzi dokonce výslovně patří - vidí původní podobu bytostí, co změnily podobu.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Měňavec

Post by Shaman88 »

KaTo wrote: Osobně bych taky ve hře (za měňavce) rád měl schopnost měnit se "do toho co vidím", případně měnit se podle nějaké Knihy proměn do "běžnějších" tvorů - pes, kočka, myš, skřet, pavou(če)k, ork, hobit, dítě apod.
Tohle jsem přesně myslel, že by měnavec nějakou dobu pozoroval nějakého tvora a pak by mohl změnit jen vzhled na toho tvora.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Měňavec

Post by KaTo »

Caehan wrote:
G-ladiator wrote:Proč by true seeing, které odhaluje iluze, mělo vidět proměněného měňavce, který, pokud já vím, opravdu mění svůj tvar?
Protože se mýlíš, true seeing neodhaluje jenom iluze...
Původní TS kouzlo v NWN má jen:

Code: Select all

Description: The target creature can see through sanctuary and invisibility effects, and automatically spots hiding opponents.
Tj. v NWN do shiftu nevidí.

A na Thalii nevidíš ani zloděje, viz poznámka pod čarou z Wikiny:

Code: Select all

Some modules change the result of this spell, so it does not allow automatic detection of opponents in stealth, but instead grants a sizable bonus to the spot skill (making the detection more likely, but not automatic).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Měňavec

Post by Krysak »

Ja jsem to skutečně videl jednoduše:) v té nejjednodušší verzi.
Smysl to pochopitelně scriptovat nemá, jsou daleko přínosnější věci.

Udělat systém, kterej sam v návrhu je zneužitelnej, a to se ani nemusím snažit přemýšlet, jak ho zneužít, no fuj.....

Už stačí, že lafwul postavy jsou vyhlášení servrovi vrazi:).
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Měňavec

Post by Caehan »

KaTo: Uznávám, že to bylo ode mě z cesty :)

Krysak: Více méně souhlasím, jen bych doplnil. Ja myslím, že zákonně zlé postavy snad i mohou být vrahy, ale potom by to spíš měli být zvrhlí lovci odměn pracující pro místní autority, nebo když už vraždí ve městě, měli by pracovat pro nepřítele... nevím, kdo by jím měl být tady na Thalii...

Na druhou stranu chápu, že u mnicha je to možná těžké pro hráče posoudit - musí mít zákonné přesvědčení a zároveň popis jejich povolání říká, že jsou ideální špehové a vrazi. Ale to, co jsem psal výše, asi platí.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Měňavec

Post by KaTo »

Caehan wrote:...u mnicha je to možná těžké pro hráče posoudit - musí mít zákonné přesvědčení a zároveň popis jejich povolání říká, že jsou ideální špehové a vrazi. Ale to, co jsem psal výše, asi platí.
...že se zase ozývám, ale Zákonnost v přesvědčení NEROVNA se dodržování zákonů. Zákonnost znamená dodržování jakéhokoli kodexu a u "zlých" postav je to nejčastěji kodex démona/boha/klanu/bandy ve které dotyčný "mnich" je zainteresován. Takže mnich, aka ninja, poslouchá jen svého Mistra/boha/klerika/"svatou" knížku (a to slepě) a když mu mistr řekne - jdi a vykuchej tamhletoho chlapečka, tak jde a udělá to. Neřeší ne/správnost, či ne/morálnost apod. Tupě poslechne a jde (viz příručka pro paladiny :lol: :twisted: ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Měňavec

Post by kucik »

Co je špatného na lawfull vrahovi? Lawfull je z mého pohledu právě ten profesionál, který má všechno dokonale připravené a nalinkované.
Chaotik je spíš náhodný, nevypočitatelný vrah vražící dle aktuálního hnutí mysli.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked