ST:Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Shaman88 »

Koninho87 wrote:bez podtemna je to jedna velká nuda.
Tohle je setting světa ala reálie... ten nezná slovo hratelnost - pouze reálnost.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by J.F.Payne »

Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Krysak »

J.F.Payne wrote:Pokuv vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Koukám, pokud má někdo jiný nazor než pan Payne, nemůže ho sdelit ani prezentovat, je špatný, protože právo, spravedlnost, neomylnost promluvila;)
koukni prosím do úvodu o čem byla řeč. I takový Panye se začne nudit až si dodělá svůj skleník a vyhodí z něj ostatní.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Theogil I »

J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Hodně ubohý. To už ti došli logické argumenty? :wink:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Shaman88 »

J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Molly23 »

drowové taky můžou vyvěsit bílou vlajku, přejít na víru světla a poprosit o uvolnění průchodů :), možností je mnoho!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by J.F.Payne »

Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Krysak »

J.F.Payne wrote:
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by J.F.Payne »

Krysak wrote:Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).
A to já právě taky :twisted:
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Shaman88 »

J.F.Payne wrote:
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.

To Krysak: Povrch nezkrachuje, zatímco podtemno máš zjevně jen pod známým kouskem povrchu, tak povrch thalie je jen tisícina povrchu celého světa. Pokud jim dojdou prachy, jakože určitě nedojdou - tak se objeví nějakej královskej bratranec Parodiel z nějakého neznámého království a doveze karavanu zlatých ciher a drahokamů... a budete v čudu.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by J.F.Payne »

Shaman88 wrote:Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.
Poukazuju jen na to, že co mnohé znechucuje (ač jsem se vlastně nikdy nedověděl proč vlastně), to může někoho jiného bavit. Na tom není nic špatného, ne? Nebo jsi toho názoru, že v momentě, kdy něco někoho znechutí, je třeba okamžitě s tím přestat a zjednat vše tak, aby to dotyčnému nebo dotyčným vyhovovalo? To by bylo na dvě věci.

V RP světě se očekává, že budete hrát RP a že vaše postavy budou nějak reagovat podle vývoje světa. Nikde není psáno, že ten vývoj musí být jen ku prospěchu všech. K roleplay neodmyslitelně patří i zdánlivě neřešitelné události, nepříjemná překvapení a nepříjemné situace - a světě div se, někoho dokonce baví se s nimi vypořádávat!

Pokud vážně hledáte hru, kde se vám všechno napoprvé povede, ndostanete se do žádné lapálie, nikdo se vám nepostaví do cesty, nikdo nezhatí vaše dokonalé plány a kde chcete být pány světa, zapněte si singleplayer.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by klobouk »

Jenže když spor přeroste do OOC roviny, mezihráčské, tak ta je IC nadřazena a když tě to nebaví z OOC důvodů, tak tě to nebude bavit ani z IC důvodů.

Když se něco stane a půlka hráčů to bere jako fajn příležitost, druhá půlka to bere jako klacek do výpletu, tak je někde chyba. A těžko to házet jen na jednu půlku hráčů.

Chce to kompromisy, řešit to postupnými kroky. A hlavně nějakými sranda questy.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by J.F.Payne »

klobouk wrote:...
Jo, máš pravdu, chce to řešit.

Hrdinové ze severských ság nebo fantasy knih taky vítězili nad svýma nepřátelema silou, lstí nebo chytrostí, ale nikdy tak, že by si něco vyřvali na fóru.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by Koninho87 »

*zapíná singl* Když to řiká tak to musí bejt pravda
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Post by kucik »

Krysak wrote:*nevěřícně kroutí hlavou*
1. GM specializoané na podtemno nemá bohužel čas, taky věnovat se těm pár hráčům, když má nahoře spoustu zajímavějších věcí..... a pro více lidí
Tohle je pravda jen z poloviny. Ano, DM napsal, že nemá čas, ale:
1. Napsal to předevčírem. Do té doby, pokud můžu soudit z fora, se vás snažil rozhejbat seč mohl.
2. Řekl, že kdykoliv budete chtít něco odehrát, čas si udělá.
Krysak wrote: Mám se koukat, jak mi kamarádi odcházejí, protože se něco udělalo ne uplně štastně a vina se hází na ty co to neudělali?
*poklepal si hlavou na čelo*
Na koho se ta vina hází? Prosím vysvětlit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked