Tohle je setting světa ala reálie... ten nezná slovo hratelnost - pouze reálnost.Koninho87 wrote:bez podtemna je to jedna velká nuda.
ST:Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Koukám, pokud má někdo jiný nazor než pan Payne, nemůže ho sdelit ani prezentovat, je špatný, protože právo, spravedlnost, neomylnost promluvila;)J.F.Payne wrote:Pokuv vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
koukni prosím do úvodu o čem byla řeč. I takový Panye se začne nudit až si dodělá svůj skleník a vyhodí z něj ostatní.
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Hodně ubohý. To už ti došli logické argumenty?J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
drowové taky můžou vyvěsit bílou vlajku, přejít na víru světla a poprosit o uvolnění průchodů
, možností je mnoho!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).J.F.Payne wrote:Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
A to já právě takyKrysak wrote:Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.J.F.Payne wrote:Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
To Krysak: Povrch nezkrachuje, zatímco podtemno máš zjevně jen pod známým kouskem povrchu, tak povrch thalie je jen tisícina povrchu celého světa. Pokud jim dojdou prachy, jakože určitě nedojdou - tak se objeví nějakej královskej bratranec Parodiel z nějakého neznámého království a doveze karavanu zlatých ciher a drahokamů... a budete v čudu.
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Poukazuju jen na to, že co mnohé znechucuje (ač jsem se vlastně nikdy nedověděl proč vlastně), to může někoho jiného bavit. Na tom není nic špatného, ne? Nebo jsi toho názoru, že v momentě, kdy něco někoho znechutí, je třeba okamžitě s tím přestat a zjednat vše tak, aby to dotyčnému nebo dotyčným vyhovovalo? To by bylo na dvě věci.Shaman88 wrote:Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.
V RP světě se očekává, že budete hrát RP a že vaše postavy budou nějak reagovat podle vývoje světa. Nikde není psáno, že ten vývoj musí být jen ku prospěchu všech. K roleplay neodmyslitelně patří i zdánlivě neřešitelné události, nepříjemná překvapení a nepříjemné situace - a světě div se, někoho dokonce baví se s nimi vypořádávat!
Pokud vážně hledáte hru, kde se vám všechno napoprvé povede, ndostanete se do žádné lapálie, nikdo se vám nepostaví do cesty, nikdo nezhatí vaše dokonalé plány a kde chcete být pány světa, zapněte si singleplayer.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Jenže když spor přeroste do OOC roviny, mezihráčské, tak ta je IC nadřazena a když tě to nebaví z OOC důvodů, tak tě to nebude bavit ani z IC důvodů.
Když se něco stane a půlka hráčů to bere jako fajn příležitost, druhá půlka to bere jako klacek do výpletu, tak je někde chyba. A těžko to házet jen na jednu půlku hráčů.
Chce to kompromisy, řešit to postupnými kroky. A hlavně nějakými sranda questy.
Když se něco stane a půlka hráčů to bere jako fajn příležitost, druhá půlka to bere jako klacek do výpletu, tak je někde chyba. A těžko to házet jen na jednu půlku hráčů.
Chce to kompromisy, řešit to postupnými kroky. A hlavně nějakými sranda questy.
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Jo, máš pravdu, chce to řešit.klobouk wrote:...
Hrdinové ze severských ság nebo fantasy knih taky vítězili nad svýma nepřátelema silou, lstí nebo chytrostí, ale nikdy tak, že by si něco vyřvali na fóru.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
*zapíná singl* Když to řiká tak to musí bejt pravda
Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra
Tohle je pravda jen z poloviny. Ano, DM napsal, že nemá čas, ale:Krysak wrote:*nevěřícně kroutí hlavou*
1. GM specializoané na podtemno nemá bohužel čas, taky věnovat se těm pár hráčům, když má nahoře spoustu zajímavějších věcí..... a pro více lidí
1. Napsal to předevčírem. Do té doby, pokud můžu soudit z fora, se vás snažil rozhejbat seč mohl.
2. Řekl, že kdykoliv budete chtít něco odehrát, čas si udělá.
Na koho se ta vina hází? Prosím vysvětlit.Krysak wrote: Mám se koukat, jak mi kamarádi odcházejí, protože se něco udělalo ne uplně štastně a vina se hází na ty co to neudělali?
*poklepal si hlavou na čelo*
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.