Těžba v timestopu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Bruciacullo »

Barbar321 wrote:
Bruciacullo wrote:Předpokládaná reakce archetypálních hráčů českých NWN světů: Já to nemám tak to ostatním zakážu. Zamyslete se... Kolik těch timestopů má... Kolik toho stačí za ten jeden timestop vytěžit... Logicky to u většiny surovin nemá ani význam... A u těch mála je to i tak velký risk takže to užije stejně jen někdo šikovný s rychlými prsty.. :roll:
Hraju taky socku, tudíž svým názorem bojuju sám proti sobě :)
Hrát sorcku neznamena mít timestop :P
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:... ačkoliv mám těžbu u 80%, tak se to rozhodně nedaří vždy.
...ale přecejen u takhle vzácných surovin i jeden ingot je dost slušný zisk, ne?
Nalkanar wrote: A mágové skoro nic neprojdou na epických lvlech.
Však tu bylo několikrát řečeno, že cílem Thalie je týmová hra
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Bruciacullo wrote:
Hrát sorcku neznamena mít timestop :P
nejsem ještě tak daleko, ale TSko si brát budu. Myslím, že je to logické rozhodnutí valné většiny socek
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Barbar321 wrote:
Nalkanar wrote: A mágové skoro nic neprojdou na epických lvlech.
Však tu bylo několikrát řečeno, že cílem Thalie je týmová hra
Týmovou hru popírá např. existence alchymie. :) Proč by i mág nemohl občas někam (byť i jen pro pár kousků kovu) chodit sám? Proč takovou výsadu mají jen plechovky sjeté hromadou lahviček? :)
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

J.F.Payne wrote:A vadilo by někomu, kdyby v timestopu těžil třeba cín?
Mě by to vadilo taky. Jde pořád o princip. Chceš zdroje? Vymlať si dung.

Proč se zakázalo jen projití dungu s cíleným zabitím bosse? Nejspíš z důvodu, že to obchází drsně systém a nabořuje to RP hru.

Podle mě je toto úplně stejný případ. Tvůrci nějak naplánovali dung tak, aby kov byl nesmírně vzácný a pokud ho někdo chce, měl by pro jeho získání něco obtížného vykonat. A když ne, tak aspoň se složit v partě a v té jít ten dung pročistit.

Určitě nebylo cílem, aby ho bylo možné získat pomocí jednoduchého systému. Tímto ovšem nenarážím pouze na kouzla socek, ale třeba i již zmiňovaná alchymie, která dokáže mnohé věci obejít jednduše také
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote: Týmovou hru popírá např. existence alchymie. :) Proč by i mág nemohl občas někam (byť i jen pro pár kousků kovu) chodit sám? Proč takovou výsadu mají jen plechovky sjeté hromadou lahviček? :)
Ano, pod to se podepíšu taky :)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Radim »

Přesunout meteor jinam na obtížnější místa a že se jich určitě najde.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Osobně bych toto téma přesunul na jiné vlákno. Tyto informace (a debaty kolem) moc prospěšné nováčkům nebudou :cry:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Par dotazu novacka

Post by -darkvision- »

kucik wrote:To je samozřejmě otázka. Nicméně si myslim, že ten timestiop je natolik krátkej, že to nemá žádnej větší efekt. Nehledě na to, že se tam musí ta postava i nějak dostat.
Nevim, co na to ostatní. Nikdo další se k tomu zatim nevyjádřil.
Čiste teoreticky jo?
7timestopů za rest.
Přijdeš tam a máš 7timestopů, odbehnes přes přechod, udelas rest a máš dalších 7timestopů. Pak odlogneš. Za hodku si logneš, udelas rest a máš zas 7timestopů. Ruda se ti spawnuje furt, timestopy se ti "spawnuji furt" ..

At s edívám jak se dívám. Objetuješ jeden real den tomu že tam bdueš zaparkovanej a si dost těžce vyzívanej.

edit:
Ono by nebylo od věci třeba tento top kov dát ne jako skálu, ale jako trofej z bosse, tak jako to má mithrilovej golem.
To dané "stvoření" co je hned za tímto dungem by mohlo býti ideální. Popřípadě zvednout DC u jedné jeho věcičky a hned máte top surovinu fakt TOP ! a ne jen leháry leháry ..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

-darkvision- wrote:
kucik wrote:To je samozřejmě otázka. Nicméně si myslim, že ten timestiop je natolik krátkej, že to nemá žádnej větší efekt. Nehledě na to, že se tam musí ta postava i nějak dostat.
Nevim, co na to ostatní. Nikdo další se k tomu zatim nevyjádřil.
Čiste teoreticky jo?
7timestopů za rest.
Přijdeš tam a máš 7timestopů, odbehnes přes přechod, udelas rest a máš dalších 7timestopů. Pak odlogneš. Za hodku si logneš, udelas rest a máš zas 7timestopů. Ruda se ti spawnuje furt, timestopy se ti "spawnuji furt" ..

At s edívám jak se dívám. Objetuješ jeden real den tomu že tam bdueš zaparkovanej a si dost těžce vyzívanej.
Typický drow. Hned prasí.

Odběhnutí za přechod? Zneužívání přechodu. Odlog v dungu pro kolečkování zdroje? Defakto to samé jak když odlogneš u bosse.

Moje úvaha samozřejmě byla v té košér pravidlové verzi, kdy dojdu k dungu, projdu v invisu/GS, dojdu ke zdroji, hodím pár timestopů, abych vykutal jedno ložisko a zase se v invisu/GS odeberu pryč. Vyžere mi to nejvyšší kruh nebo dva a budu na hodinu a víc nepoužitelný skrz resty.
.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Bruciacullo »

-darkvision- wrote:
kucik wrote:To je samozřejmě otázka. Nicméně si myslim, že ten timestiop je natolik krátkej, že to nemá žádnej větší efekt. Nehledě na to, že se tam musí ta postava i nějak dostat.
Nevim, co na to ostatní. Nikdo další se k tomu zatim nevyjádřil.
Čiste teoreticky jo?
7timestopů za rest.
Přijdeš tam a máš 7timestopů, odbehnes přes přechod, udelas rest a máš dalších 7timestopů. Pak odlogneš. Za hodku si logneš, udelas rest a máš zas 7timestopů. Ruda se ti spawnuje furt, timestopy se ti "spawnuji furt" ..

At s edívám jak se dívám. Objetuješ jeden real den tomu že tam bdueš zaparkovanej a si dost těžce vyzívanej.

edit:
Ono by nebylo od věci třeba tento top kov dát ne jako skálu, ale jako trofej z bosse, tak jako to má mithrilovej golem.
To dané "stvoření" co je hned za tímto dungem by mohlo býti ideální. Popřípadě zvednout DC u jedné jeho věcičky a hned máte top surovinu fakt TOP ! a ne jen leháry leháry ..
Tady jde vidět jak kdo uvažuje...... A hned několik porušení pravidel.. Roztomilé můžeš to zkusit... :mus_2:
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:
Moje úvaha samozřejmě byla v té košér pravidlové verzi, kdy dojdu k dungu, projdu v invisu/GS, dojdu ke zdroji, hodím pár timestopů, abych vykutal jedno ložisko a zase se v invisu/GS odeberu pryč.
Promiň, ale tobě tohle přijde jako čestná RP hra? Mě teda (aniž bych na tebe chtěl jakkoliv útočit) to přijde jen jako prosté obcházení systému.

Neříkám, že jsi jediný, asi je to běžná praxe, ale osobně jsem proti takovému obcházení.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Těžba v timestopu

Post by Nalkanar »

Příjde mi to víc košér, než drow přecházející přechod a odlogovávající přesně na časy restů.

Není to ideální, nicméně mi příjde IC logické, že pokud mi jde jen o rudu, která se vyskytuje na jednom místě, tak nebudu vybíjet vše, co je cestou k rudě a ideálně rudu jen prostě natěžím. Oproti zabíjení bossů to není kdo ví jaké obohacení a ve výsledku v tom timestopu nezvládnu nikdy kompletně vytěžit zdroje, tak jako ten, kdo si to složitěji celé vybije.

V tom zvýrazněném vidím ten zásadní rozdíl. Když někdo obejde dung, aby sejmul bosse, tak tím sejme bosse pro všecky ostatní na sakra dlouho a výrazně se přitom obohatí. Když projdu dung směrem k surovině, vytěžím třeba jeden zdroj ze tří, protože víc mi nedovolí počet spellů v restu a odejdu. Tak rozdíl vidím v tomto - zaprvé se suroviny doplňují rychleji než bossové, zadruhé tam pořád zůstane ruda pro ostatní, zatřetí na craftu se nedá bohatnout vůbec tak rychle, jako na bossech, takže to nevedu k nějakým extrémům v obohacování postavy.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Par dotazu novacka

Post by -darkvision- »

Barbar321 wrote:
Nalkanar wrote: Týmovou hru popírá např. existence alchymie. :) Proč by i mág nemohl občas někam (byť i jen pro pár kousků kovu) chodit sám? Proč takovou výsadu mají jen plechovky sjeté hromadou lahviček? :)
Ano, pod to se podepíšu taky :)
Pod tohle se podepisovat nebudu.
Protože "prskolet" při nynějším nastavení thalijském si může zajít pro jakýkoliv kousek rudy, od cínu až po meteor!
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Par dotazu novacka

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:
-darkvision- wrote:
kucik wrote:To je samozřejmě otázka. Nicméně si myslim, že ten timestiop je natolik krátkej, že to nemá žádnej větší efekt. Nehledě na to, že se tam musí ta postava i nějak dostat.
Nevim, co na to ostatní. Nikdo další se k tomu zatim nevyjádřil.
Čiste teoreticky jo?
7timestopů za rest.
Přijdeš tam a máš 7timestopů, odbehnes přes přechod, udelas rest a máš dalších 7timestopů. Pak odlogneš. Za hodku si logneš, udelas rest a máš zas 7timestopů. Ruda se ti spawnuje furt, timestopy se ti "spawnuji furt" ..

At s edívám jak se dívám. Objetuješ jeden real den tomu že tam bdueš zaparkovanej a si dost těžce vyzívanej.
Typický drow. Hned prasí.

Odběhnutí za přechod? Zneužívání přechodu. Odlog v dungu pro kolečkování zdroje? Defakto to samé jak když odlogneš u bosse.

Moje úvaha samozřejmě byla v té košér pravidlové verzi, kdy dojdu k dungu, projdu v invisu/GS, dojdu ke zdroji, hodím pár timestopů, abych vykutal jedno ložisko a zase se v invisu/GS odeberu pryč. Vyžere mi to nejvyšší kruh nebo dva a budu na hodinu a víc nepoužitelný skrz resty.
*odkašle si* Kde že prasím? Pokud víš hovno (klidne i napomenutí mi zde dejte) tak se nevyjadřuj.
Jsem asi jediněj mág kterej to vždy vymlátíl od začátku do konce. Kerej netěžil v gsku a nevyužival těchto vašich PRASECINEK. Za svou éru jsem tak natěžil našemu rodu přes 100rudy meteoru a vše dle pravidel. Ani ty debilní npcčka jsem si neovládal z invisu či gs (nevím co z toho bugovalo). To si zas laskavě zaměťte před svým prahem !!
Jen říkám co tenhle "TVŮJ NÁPAD" může způsobit a dvakrát košér se mi to nezdá. Takže si zas zaměť před svým prahem!!
Takže si mě neber laskavě do úst, když nevíš .. ty umělče, kerej neumí hrát prskoleta !
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Locked