Problém se spuštěním hry

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Mám problém se spuštěním hry, tak Vás prosím o pomoc, pokud někdo budete vědět, čím by to mohlo být.

1) Nainstalovala jsem NWN bez datadisků - bez problému běží.
2) Nainstalovala jsem 1. datadisk - to mi vyhodilo chybu (klasickou, když Vám některý program "neodpovídá") až když jsem se chtěla připojit s nějakou postavou do hry.
3) Nainstalovala jsem 2. datadisk - už jsem hru ani nespustila, sice se mi zobrazila úvodní obrazovka včetně nahrávací obrazovky, ale když to mělo dojít do té fáze, kdy jsou přehrávány loga firem, tak mi to opět spadlo.

Nepomohlo ani opakované přeinstalování hry, ani "opatchování a ocepování".

Za případné rady předem děkuji.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Shaman88 »

Doporučuju mezi instalacemi datadisků hru nespouštět.
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by D_E_K_A »

No mně to i ted občas spadne hned po spuštění (loga, atd.), ale pak se proklikám dál a jede vše jak má. Pro připojení třeba mít všechny datadisky. Ještě měj chvíli trpšlivost. :)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Shaman88 »

Ještě doporučuju ve vymazat obsah složky movies....
Někdy to pomůže, videa to vůbec nebude načítat a skočíš rovnou do hlavní nabídky.
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Tak i přes další přeinstalování hry, bez toho, aniž bych hru mezi instalací klasiky a datadisků spustila, i přes vymazání obsahu složky s videi, mi hra spadne hned po ukončení nahrávací obrazovky.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Bahnak »

Osbně to tipuji na ovladače grafické karty, zkus starší ovladače. Btw co máš za grafiku? (taky se mi to dělo a byly to ovladače)
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Bahnak wrote:Osbně to tipuji na ovladače grafické karty, zkus starší ovladače. Btw co máš za grafiku? (taky se mi to dělo a byly to ovladače)
Mám ATI Radeon HD 5570 (když jsem hru měla nainstalovanou drříve, tak jsem ji měla na ATI Radeon HD 2200 tuším), jenže nevím, jaký ovladač bych mohla použít. Za odkaz ke stažení bych byla vděčná.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Shaman88 »

Zkus ještě nastavit kompaktibilitu s windows XP.
Pak spustit hru jako správce.
A také ve windowsech vypnout řízení uživatelských účtů(pokud nevíš jak na to, návod jistě najdeš na netu)
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Lord_Berserk »

A pustit to rovnou EXE souborem a ne pres uvodni obrazovku autorunu.
Me to pres ni trebas hazi pokazdy chybovou hlasku.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
drake127
Obyvatel
Posts: 143
Joined: 15:22 08. Nov 2008

Re: Problém se spuštěním hry

Post by drake127 »

A ještě zkusit spouštět v okně. Mně se také občas stane, že NWN spadne při načítání, ale jen náhodně cca v 20 % případů a stačí ho jen spustit znovu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Problém se spuštěním hry

Post by xxxMajkyxxx »

Mne na "sedmickach" NWN padalo pri nizkem rozliseni nastavenem ve hre....Pokud nemas nastaveno, nastav stejne rozliseni jako ma tvuj desctop.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Tak jsem zkusila nainstalovat nové ovladače, ale při instalaci mi to vypsalo "Chyba instalace balíčku", ale v rozpisu chyb mi to nic bližšího nevypsalo. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Shaman88 »

Neinstaluješ ovladače pro jiný systém?
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by D_E_K_A »

Shaman má nejspíše pravdu. Zkontroluj, zda-li jsou ty ovladače vážně pro tvůj OS. Ono 32/64bit může rozhodovat a kolidovat...
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Ať jsem instalovala jak pro XP 32 bit, tak 64 bit, vždy mi to hlásilo chybu v instalaci balíčku, tak já nevím co dělám špatně... :?
Locked