Problém se spuštěním hry

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by D_E_K_A »

Amithiel wrote:Ať jsem instalovala jak pro XP 32 bit, tak 64 bit, vždy mi to hlásilo chybu v instalaci balíčku, tak já nevím co dělám špatně... :?
Ještě doporučím zkontrolovat znovu, jestli máš odinstalované ovladače opravdu, pak by se to také nemuselo dařit nainstalovat vůbec. Nic jiného mě nenapadá.

Tady přikladám ještě link:
http://driverscollection.com/?H=Radeon% ... ndows%20XP

Vybráno namátkou, ale třeba by se to pak chytilo. :)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

D_E_K_A wrote:
Amithiel wrote:Ať jsem instalovala jak pro XP 32 bit, tak 64 bit, vždy mi to hlásilo chybu v instalaci balíčku, tak já nevím co dělám špatně... :?
Ještě doporučím zkontrolovat znovu, jestli máš odinstalované ovladače opravdu, pak by se to také nemuselo dařit nainstalovat vůbec. Nic jiného mě nenapadá.

Tady přikladám ještě link:
http://driverscollection.com/?H=Radeon% ... ndows%20XP

Vybráno namátkou, ale třeba by se to pak chytilo. :)
To by bylo fajn, kdyby to nebylo placené. :-)
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by D_E_K_A »

Amithiel wrote:
D_E_K_A wrote:
Amithiel wrote:Ať jsem instalovala jak pro XP 32 bit, tak 64 bit, vždy mi to hlásilo chybu v instalaci balíčku, tak já nevím co dělám špatně... :?
Ještě doporučím zkontrolovat znovu, jestli máš odinstalované ovladače opravdu, pak by se to také nemuselo dařit nainstalovat vůbec. Nic jiného mě nenapadá.

Tady přikladám ještě link:
http://driverscollection.com/?H=Radeon% ... ndows%20XP

Vybráno namátkou, ale třeba by se to pak chytilo. :)
To by bylo fajn, kdyby to nebylo placené. :-)
Eh.. stačí zadat typ tvé grafické karty do googlu a odzkoušet pár prvních vyhledaných odkazů. Bylo to vybráno namátkou no, určitě jsou ke stažení i free. :)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Bahnak »

Tak jsem přijel z dovolené a koukám tady se to pořád vleče. Už tedy v pořádku a nebo to stále zlobí?
Jaký že to máš operační systém vlastně?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Shaman88 »

Se fakt divím že ještě nikoho nenapadlo sepsat kompletní návod na instalaci nwn pro thalii.
Ale fakt do takových podrobností aby to zvládla i cvičená opice popř. desetileté dítě....
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

Bahnak wrote:Tak jsem přijel z dovolené a koukám tady se to pořád vleče. Už tedy v pořádku a nebo to stále zlobí?
Jaký že to máš operační systém vlastně?
Mám Windows XP Profesional, ale stále jsem nepřišla, proč mi to nejde spustit. Nepodařilo se mi to ani po kompletní reinstalaci windowsů včetně ovladačů, kde mi žádné chyby hlášeny nebyly.

Dělá to pořád to samé - nanstaluju základní NWN bez datadisků - funguje. Jakmile tam však nainstaluju datadisky, tak mi to spadne hned po načítací obrazovce. I když jsem hru spouštěla přes "main" v instalační složce, tak mi to též spadlo.

Není možné, že by to mohlo být způsobeno CD s datadisky?
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by D_E_K_A »

Amithiel wrote:
Bahnak wrote:Tak jsem přijel z dovolené a koukám tady se to pořád vleče. Už tedy v pořádku a nebo to stále zlobí?
Jaký že to máš operační systém vlastně?
Mám Windows XP Profesional, ale stále jsem nepřišla, proč mi to nejde spustit. Nepodařilo se mi to ani po kompletní reinstalaci windowsů včetně ovladačů, kde mi žádné chyby hlášeny nebyly.

Dělá to pořád to samé - nanstaluju základní NWN bez datadisků - funguje. Jakmile tam však nainstaluju datadisky, tak mi to spadne hned po načítací obrazovce. I když jsem hru spouštěla přes "main" v instalační složce, tak mi to též spadlo.

Není možné, že by to mohlo být způsobeno CD s datadisky?

A máš to i opatchované na 1.69? Ten patch by jsi měla nainstalovat až po všech datadisích. Zkus si u nwn.exe zadat, aby se to opravdu spouštělo jako správce. Když spustíš nastavení ještě ve WinXP, najde ti to tvou grafiku? Nastav optimální rozlišení, atd.
Když to tedy potom spustíš a necháš jet loga a intro, tak to spadne stejně? Nebo jen když to chceš přeskočit kliknutím?
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

D_E_K_A wrote:
Amithiel wrote:
Bahnak wrote:Tak jsem přijel z dovolené a koukám tady se to pořád vleče. Už tedy v pořádku a nebo to stále zlobí?
Jaký že to máš operační systém vlastně?
Mám Windows XP Profesional, ale stále jsem nepřišla, proč mi to nejde spustit. Nepodařilo se mi to ani po kompletní reinstalaci windowsů včetně ovladačů, kde mi žádné chyby hlášeny nebyly.

Dělá to pořád to samé - nanstaluju základní NWN bez datadisků - funguje. Jakmile tam však nainstaluju datadisky, tak mi to spadne hned po načítací obrazovce. I když jsem hru spouštěla přes "main" v instalační složce, tak mi to též spadlo.

Není možné, že by to mohlo být způsobeno CD s datadisky?

A máš to i opatchované na 1.69? Ten patch by jsi měla nainstalovat až po všech datadisích. Zkus si u nwn.exe zadat, aby se to opravdu spouštělo jako správce. Když spustíš nastavení ještě ve WinXP, najde ti to tvou grafiku? Nastav optimální rozlišení, atd.
Když to tedy potom spustíš a necháš jet loga a intro, tak to spadne stejně? Nebo jen když to chceš přeskočit kliknutím?
Mě to právě že padá ještě před těmi logy a intrem.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Prasokralik »

Pokud máš podezření na datadisky, stáhni je odněkud a ozkoušej to znova. Nakonec jde stejně jen o cd klíče než o kopii samotnou.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Bahnak »

Hm, tak zrovna s XPéčky mě to neblblo nikdy... fakt osobně tipuji tu grafiku.
Ovladače přeinstalovat - je úplně jedno že ti nehlásí chyby, prostě potřebuješ nějaké starší. Nebo naopak nejnovější...

Co si pamatuji tak byl u mě totožný problém, NWN jelo, datadisky průser. Je to v tom že datadisky překopou samotný základ hry a fungují nejspíše trochu jinak. Zkus ty ovlodače, fakt vidím problém tam, obvykle bývaly problémy s NVidií, ale ATI a zlobit?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by klobouk »

Jen pro jistotu správný postup: nainstalovat základní hru, nainstalovat SOU, nainstalovat HOTU, nainstalovat patch 1.69.
V tuhle chvíli bych spustil nwconfig.exe, dal change, scan, test a pak stáhl vše na minimum. Pak bych v nwn.ini nastavil:

Code: Select all

[Sound Options]
DisableSound=1

[Display Options]
Width=800
Height=600
SafeMovie=0 (anebo 1, nejsem si jist)
FullScreen=0
AllowWindowedMode=1
UseLargeFont=0

[Config]
FirstRun=0
Start - Ovládací panely - Systém - první karta: tady ti to řekne název systému a pokud u něj nemáš napsáno x64, 64 bit, nebo cokoliv s 64, tak máš 32bitový a takové instaluješ grafické (a všechny jiné) ovladače (i programy) (64bitové nebudou fungovat).

Start - Spustit - "dxdiag": spustí DirectX ovládací panel a v kartě "Zobrazení" "(Display)" se můžeš dozvědět mimojiné verzi ovladače graf.karty.
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Problém se spuštěním hry

Post by klobouk »

Už se to nějak spravilo? Pište i resultát (nejlépe tedy úspěšný), poučí.
Amithiel
Nováček
Posts: 9
Joined: 19:33 23. Aug 2012

Re: Problém se spuštěním hry

Post by Amithiel »

klobouk wrote:Už se to nějak spravilo? Pište i resultát (nejlépe tedy úspěšný), poučí.
Zatím ještě nevím, nemám stažené datadisky, jelikož jsem ráda že mi ten internet alespoň běží jako když neběží... :-) Až ho dám dokupy, tak to snad pak bude v pohodě... ještě uvidíme.
Locked