Prodavacka jidla

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by Shifter »

Jeden z důvodů by to bejt mohl. Videl jsem na tohle tema i nejakej dokument, kde se tim primo zabyvali. Badatel byl pritomnej u poprav, padla gilotyna a ihned hlavu polozili na lavici a von na ni mluvil a zadaval lehke rozkazy (napr sleduj prst, mrkni kdyz to nebo tamhleto). Nerikam ze hlava po useknuti slysi nebo tak, ale rozhodne o bylo zajimave.
Taky je to nejakej patek, co jsem to videl. Takze doufam, ze se na me hned nezesype tucet oponentu, ze tak to nebylo. Tady se totiz strasne rychle flamuje a ted nemyslim na chlastani :D
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by igor »

Shifter wrote:Takze doufam, ze se na me hned nezesype tucet oponentu, ze tak to nebylo.
Nebudeš v tom sám :twisted:
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by Zyga »

todle me zajima, uz se tesim co zjisti Daanri od doktoru :mrgreen:
akorat me nenapúada jak nekde ve stredoveku (nebo i za ty revoluce) poznali ze ta hlava este vnima, takze hlavni duvod proc ji zvedali to asi nebyl. Rad se ale priucim
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Prodavacka jidla

Post by Krata »

Myslim že v tý době jim to bylo úplně jedno jesli žije nebo ne :wink: spíš ji zvedli aby lidi věděli že je popraven opravdu popraven.. i když to je taky blbost :lol:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by skarbi »

Odstrašující případ??
*Kat pyšně zvedne hlavu a ukáže jí přihlížejícímu davu* Kerej šmejd eště bude chtít takle skončit,hmm?!?!
:) Myslim že to fungovalo dobře :) Asi tak jako dyž Viléma Wallace rozčtvrtili a kusy vystavili ve všech větších městech :lol:
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by Daanri »

No uz staroveky rimania mali vcelku pokrocilu chirurgiu, resp nastroje ktore sa pouzivali vtedy, sa pouzivaju v trochu zmenenej podobe este teraz. Minule som nato pozeral vcelku pekny dokument.

Gilotina je vec tak okolo roku 1800 a vtedy bolo znamych uz vcelku dost veci z oblasti mediciny. :wink:

Ako vcelku ma tato problematika zaujala, pokecam s kolegami a uvidime naco prideme. :twisted:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by Zyga »

No jo, rimani meli dobry nastroje (myslim ze podobne i stary rekove), Egyptani taky dobry chirurgove a pak prisel pad rise, stredovek a medicina se soupla o 5000 let zpatky. Otazka je co zjistili o vnimani useknuty hlavy, je docela sranda ze jediny odvetvi kde se snad nikdy vyvoj neposunul zpet je umeni muceni a poprav
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Prodavacka jidla

Post by human_wreck »

Osobně bych řekl, že posunulo. Ve středověku už to rozhodně nebylo tak kreativní, jako ve starověku. Žádnej inkvizitor třeba nezavřel obět do plechový krávy a nezatápěl pod ní :mrgreen:
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by igor »

Tak myslim si že kolegové doktoři potvrdí že mozek pak ještě nějakou dobu vnímá, což potvrzuje i několik zdrojů. Ale rád se dozvim nějaký podrobnosti :) Těžko říct no kde je pravda... prvotní efekt byl určitě "důkaz" že dotyčnej byl popraven, a kdy přišli na to že mozek ještě vnímá to nevim, třeba když popravenej vypláznul naštvaně jazyk na kata :)) Nicméně pořád čekam na vyjádření lol dějepisáře Rejtyho :-P
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by DenGrasse »

human_wreck wrote:Osobně bych řekl, že posunulo. Ve středověku už to rozhodně nebylo tak kreativní, jako ve starověku. Žádnej inkvizitor třeba nezavřel obět do plechový krávy a nezatápěl pod ní :mrgreen:
zjevně víš o inkvizitorech málo... byli to jedni z nejnápaditějších lidí ve středověku :mrgreen:
ale vždycky záleží na účelu... ve starověku se obvykle mučilo z jiných důvodů a obvykle to vedlo ke smrti mučeného... inkvizitor potřeboval doznání a spolupráci, musel získat souhlas oběti s obviněním... rozhodně se to posunulo vpřed
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by DenGrasse »

oficiální prohlášení stříbrného draka k mučení:

stříbrný drak žádné mučení nepoužívá, protože kohokoli se dotkne, ten se rovnou rozprskne na kusy

PS: chcete-li se k něčemu přiznat, udělejte to předtím, než potkáte stříbrného draka. potom už je pozdě... :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Prodavacka jidla

Post by human_wreck »

DenGrasse wrote:... ve starověku se obvykle mučilo z jiných důvodů a obvykle to vedlo ke smrti mučeného... inkvizitor potřeboval doznání a spolupráci
Měl jsem na mysli tu podívanou, jak je vidno z narážky na opékání v býkovi. O dobrých vyslýchacích metodách inkvizitorů není sporu. Jedna z nejhorších je známé Comfy chair ... :!: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=3ZQI0Xm29To
http://www.youtube.com/watch?v=F56ZZzz4 ... re=related
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Prodavacka jidla

Post by Žorž »

Tak jo, abych jakožto dějě(s)pravný kronikář nezůstal mimo mimo téma (tedy mimo offtopic :))

Jsem přesvědčen, že sťatá a odkutálená hlavička ještě pár vteřin toho navnímá docela dost... i když se samozřejmě neodvažuji spekulovat, co se jí v tu chvíli honí.

To máte jako s kapříkem a talířem (oboje v tom původním, nikoliv finančním významu). Občas se taktéř zavrtí, nervy jsou fascinující...ač netuším jak...opravdu se těším, co na to řekne konzorcium lékařů. :D
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Locked