Kobold a past? Co to je .?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Kobold a past? Co to je .?

Post by XŠevyX »

Nevím zda je to považováno za chybu, ale každopádně mi příjde blbé nemoct za kobolda používat past, když dostává +skill do pokladání pastí = je mu to tím pádem k ničemu. :wall:
=============
Seart
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Caehan »

XŠevyX wrote:Nevím zda je to považováno za chybu, ale každopádně mi příjde blbé nemoct za kobolda používat past, když dostává +skill do pokladání pastí = je mu to tím pádem k ničemu. :wall:
Jaký bug? Pokládání pastí je skill, který nejde použít bez výcviku - musíš v něm mít alespoň jeden rank (to jsou ty body, co se tam dávají na nových úrovních), abys ho mohl používat. Stejně tak je ti k ničemu vysoká obratnost, když to nemáš natrénované - zkrátka předpoklady NEJSOU trénink.

It's not a bug, it's a feature. (soupis skillů, co vyžadují trénink)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Shaman88 »

On myslí zřejmě měnavce a jeho proměnu v kobolta. Která dává bonus do pokládaní pasti.
Ovšem v proměně se pasti nedají pokládat.
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by XŠevyX »

Shaman88 wrote:On myslí zřejmě měnavce a jeho proměnu v kobolta. Která dává bonus do pokládaní pasti.
Ovšem v proměně se pasti nedají pokládat.
Aspoň někdo to chápe :wink:
=============
Seart
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by kokosak »

Není to bug, je to vlastnost :D Jako měňavec nemůžeš používat skoro žádný itemy. Holt ten bonus do pastí dali koboldovi úplně na p...
PUF!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Shaman88 »

Někde dalece v budoucnosti by to mohlo fungovat...
Píšu si to na konec úkolníčku - "Humanoidní proměny by měli umět pokládat pasti"
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by kokosak »

To už spíš: proměny by měly být schopny jíst a pít ;)
PUF!
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Krysak »

Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Shaman88 »

Krysak wrote:Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.
Měnavec ale má pokládání pastí tuším.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Krysak »

Shaman88 wrote:
Krysak wrote:Nemyslím si, že by s proměnou mel být umožněn přístup ke skillu, který postava neumí sama o sobě.
Přepokládíá se totiž, že bez ohledu na tvar těla je "hlava" stále té postavy.
Kdyby tomu tak nebylo, je vlemi pravděpodobné, že by první proměna byla ta poslední.
Jedení a pití rozhodně ano. Nové skilly nikoliv.
Měnavec ale má pokládání pastí tuším.
Shifter:
Skills: animal empathy, concentration, craft armor, craft trap, craft weapon, heal, hide, listen, lore, persuade, spot

Měnavec ne.

Druid ne
Skills: animal empathy, concentration, craft armor, craft trap, craft weapon, heal, lore, parry, persuade, spellcraft

Jedná se pravděpodobně získaný proměnou do kobolda. tj nepovolovat.....:)
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by Zindo »

Pokládání si může dát kdokoliv, když si tam ten bodík dá, tak by to v koboldovi položit měl umět taky ;)
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by XŠevyX »

Zindo wrote:Pokládání si může dát kdokoliv, když si tam ten bodík dá, tak by to v koboldovi položit měl umět taky ;)
Přesně tak, souhlasím :wink:
=============
Seart
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by J.F.Payne »

No jo, ale pokud se mění jen fyzická forma měňavce, měl by se skill v proměně lišit jen o koboldův bonus z obratnosti proti původní výši cross-skillu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:No jo, ale pokud se mění jen fyzická forma měňavce, měl by se skill v proměně lišit jen o koboldův bonus z obratnosti proti původní výši cross-skillu.
No jo, ale ona se NEMENI jen fyzická forma, víme?Měňavec v proměně do dridera není Tonda Alderingů, co vypadá jako drider. Ale JE driderem, který si pamatuje, že v původní formě je Tonda Alderingů. V proměně má drideří redukce, imky, schopnost sesílat temnotu, atd. Dokonce by měl umět mluvit (a rozumět) drowsky. Narozdíl od původního Tondy Alderingů...ten si může leda pamatovat, že v proměně do dridera rozumí tý hatmatilce černých elfů (teda pokud se tu řeč nenaučí separátně). A to platí pro všechny proměny. Třeba do draka :twisted: .
Tj. pokud se měňavec do něčeho mění, získává jeho schopnosti, znalosti, etc. vcelku. Pokud má proměna kobolda schopnost pokládat pasti, znamená to, že "kobold, který si pamatuje, že je i Tonda" má, narozdíl od Tondy, schopnost sestavit past, aniž by si amputoval prsty a dokonce do ní něco chytil :twisted: . To že engine NWN v proměně nedovoluje manipulaci s jakýmikoli předměty (vyjma lektvarů) je věc druhá.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Kobold a past? Co to je .?

Post by J.F.Payne »

Tak to pak jó.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked