Zeirův kněz

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Zeirův kněz

Post by Absinthorix »

Krysak wrote:Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet

Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.
Pokud obřady (nepopsané), které mají zamezit upadnutí duše pod vliv A. zahrnují balzamování a vytahování mozku nosem, tak neřekne ani sám Johan popel...
Aulus wrote: Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě. :wink:
No... já to vzal i jako toho otrlého "léčitele" :)
Edit:
Aulus wrote:EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude. :) Tam bych i v některých fázích uvažoval na dobrem. A upálen? Proč?
Protože povrch prostě. Všechny hrobníky a lovce nemrtvých upalujem.
Zbytek pouštíme na dobré slovo a zázraky Temné Trojice
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zeirův kněz

Post by Aulus »

Absinthorix wrote: Pokud obřady (nepopsané), které mají zamezit upadnutí duše pod vliv A. zahrnují balzamování a vytahování mozku nosem, tak neřekne ani sám Johan popel...
Tak nějak... :)
Absinthorix wrote: No... já to vzal i jako toho otrlého "léčitele" :)
Ještěže je ten léčitel v uvozovkách. Ale jo, souhlasím. Třeba zrovna hodně egyptských balzamovačů bylo hodně zvrácených. :wink: A jen tak na okraj - Sinuhet "by byl" po většinu života spíš kněz Juany než Zeira. I když je pravda, že se to často mísilo.
Last edited by Aulus on 19:38 04. Nov 2012, edited 1 time in total.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zeirův kněz

Post by Krysak »

Upálen, elminován .... předpokládám na základě prezentovaého stylu pladinů zde, který připomíná spaňelskou inkvizici v době, kdy už se to zvrhlo - je to fajn, mám rád čtení o téhle době:).
V té době bylo lidské tělo tabu, jeho znalost hřích. Zeierův kněz by byl ohromnou konkurencí, kdyby byl špičkovým lékařem, konkurence se nejlíp zbavíš ohněm. A vem si jak by byl v balíku, mohl by dělat i věci zakázané a nemorální - prodávat antikoncepci, dělat potraty, vyrábět jedy......
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zeirův kněz

Post by Aulus »

Krysak wrote:Upálen, elminován .... předpokládám na základě prezentovaého stylu pladinů zde, který připomíná spaňelskou inkvizici v době, kdy už se to zvrhlo - je to fajn, mám rád čtení o téhle době:).
Tak zlé to skutečně není. Žádná povrchňanská menšina se jen z touhy po penězích nebo z principu zatím neupaluje. Pokud je někdo upálen, je to téměř vždy po překročení nějakého zákona nebo velkého přestupku vůči morálce.
Krysak wrote:V té době bylo lidské tělo tabu, jeho znalost hřích. Zeierův kněz by byl ohromnou konkurencí, kdyby byl špičkovým lékařem, konkurence se nejlíp zbavíš ohněm. A vem si jak by byl v balíku, mohl by dělat i věci zakázané a nemorální - prodávat antikoncepci, dělat potraty, vyrábět jedy......
No - kdyby dělal to, co popisuješ na konci, tak to by si opravdu zahrával asi dost. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Zeirův kněz

Post by Prasokralik »

Ano, opravdu by byl zeirův léčitel strašnou konkurencí pro jiné léčitele, kteří léčí uplně zadarmo (juaniny kněží) nebo za almužnu (thalovi kněží)

naopak, léčením by se právě juanině víře zalíbil, likvidací nemrtvých by si zas získal dei anangovy přívržence

a že by nebyl oblíbený mezi prostou lůzou, to není ani například kat, nebo gardista - a ti se taky neupalují

ps: je to vlastně jedno, až si takovou postavu dotyčný udělá, uvidí se jak dopadne, bohužel podtemáci se o tom stejně nedozvědí
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Zeirův kněz

Post by Legition »

Dozvěděl jsem se co potřebuji. Pohřební rituály nikde sepsané nejsou a mám tedy volnou ruku ve vymýšlení. Tímto beru otázku za vyřešenou a tudíž zbytečné nechávat toto téma nadále otevřené. Prosím O lock a děkuji všem za názory :)
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zeirův kněz

Post by DenGrasse »

Ano, je to tak. Rituály si můžeš vymyslet sám, klidně je pak třeba nějak sepiš a dej k obecné známosti. Každá taková aktivita rozvíjí IC dění a reálie světa.

Pokud bys byl na pochybách, jestli je rituál, který jsi vymyslel, to pravé a "nezávané", napiš mi PM.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked