Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by karolina »

Krysak wrote: To, že ty neumíš postavit kněze silného jako hrom, neznamená že to nejde.
Psala jsem, že jsme si ho nestavěla sama.. Stavěl mi ho člověk, který hraje nwn minimálně pět let a hraje výhradně jen kněze. Imho, on je kněz obrovsky silnej, třeba v podtemnu, bez inkvizice.. Ale na povrchu budu kolem sebe těžko metat "zraň" a "zabij" aniž by mě někdo dotáhl před Johana.

EDIT: A ještě složení mágu (i zaklínačů) na povrchu? Ušatý, okřídlený nebo zakuklení nekrouši :D
Last edited by karolina on 12:26 11. Dec 2012, edited 1 time in total.
Na vyžádání.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Koninho87 wrote:Xp z alchymie na vaření?:D Že tu pár jedinců mágu furt brečí že jsou k ničemu.Ano u jezevců jste k ničemu tam nejste potřeba.Chce to zvednout prdel a podivat se jinam taky.
Sám? To může mág tak maximálně summonit.

Já mága vidím maximálně jako úspornou zářivku, která ušetří nějaké ty kačky za lektvary, jinak si fakt nepamatuju, že by někdo nutně potřeboval mága. Ano, klerika určitě, ale mág by vždycky spíš nadstandard.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

karolina wrote:
Krysak wrote: To, že ty neumíš postavit kněze silného jako hrom, neznamená že to nejde.
Psala jsem, že jsme si ho nestavěla sama.. Stavěl mi ho člověk, který hraje nwn minimálně pět let a hraje výhradně jen kněze. Imho, on je kněz obrovsky silnej, třeba v podtemnu, bez inkvizice.. Ale na povrchu budu kolem sebe těžko metat "zraň" a "zabij" aniž by mě někdo dotáhl před Johana.

EDIT: A ještě složení mágu (i zaklínačů) na povrchu? Ušatý, okřídlený nebo zakuklení nekrouši :D

Hele Harm moc nepoužíváme..... jeden dva do cvc. Knez ma brutálně nejvyšší AB ve hře s devastem je to masina. Marne premyslim kdo s takovym dmg a AB ma jeste GS..... ahaaa nikdo.
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Koninho87 »

Aulus wrote:
Koninho87 wrote:Xp z alchymie na vaření?:D Že tu pár jedinců mágu furt brečí že jsou k ničemu.Ano u jezevců jste k ničemu tam nejste potřeba.Chce to zvednout prdel a podivat se jinam taky.
Sám? To může mág tak maximálně summonit.

Já mága vidím maximálně jako úspornou zářivku, která ušetří nějaké ty kačky za lektvary, jinak si fakt nepamatuju, že by někdo nutně potřeboval mága. Ano, klerika určitě, ale mág by vždycky spíš nadstandard.
Prošel jsem thalii myslim že skoro celou a musim říct že mág se fakt hodí neskutečně.a jinak xp z alchymie do vaření?:D Rofe Rofe

Furt je to tu o partě!!!
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Koninho87 wrote: Prošel jsem thalii myslim že skoro celou a musim říct že mág se fakt hodí neskutečně.a jinak xp z alchymie do vaření?:D Rofe Rofe

Furt je to tu o partě!!!
Ale o tom se mluví. Kvůli alchymii ostatní povolání mága až tolik nepotřebují. OK, nedají si bez něj pár nejvíc epic dungeonů, ale na zbytek si vystačí sami. Mág si sám prostě nevystačí. Takže v tom vidím jistou nerovnost, která by se měla upravit.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Koninho87 »

Aulus wrote:
Koninho87 wrote: Prošel jsem thalii myslim že skoro celou a musim říct že mág se fakt hodí neskutečně.a jinak xp z alchymie do vaření?:D Rofe Rofe

Furt je to tu o partě!!!
Ale o tom se mluví. Kvůli alchymii ostatní povolání mága až tolik nepotřebují. OK, nedají si bez něj pár nejvíc epic dungeonů, ale na zbytek si vystačí sami. Mág si sám prostě nevystačí. Takže v tom vidím jistou nerovnost, která by se měla upravit.

Mágové jsou cíťové prostě.Nepotřebuješ je všude tak jsou uražení.Tak je nehrajte a je to.Řeší se pičoviny.Čeká se na nové mapy atd a radši tu zase hodíme něco navíc ať se to vše zbrzdí.Pičoviny =)
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by innfra »

Souhlasím s Grinem. Btw já bych si mága rád zahrál, ale vim, že bych to nedal po stránce RP o magii vim jen to, co je napsaný v popisu kouzla. Z toho důvodu se mágům vyhýbám... Hmm tak zas začínám přemýšlet co za build rozjedu :D Když jsem našel něco co mě baví, tak se to takhle dosralo :D
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
FroziKk
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 12:49 26. Jun 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by FroziKk »

Koninho87 wrote:
Aulus wrote:
Koninho87 wrote:Xp z alchymie na vaření?:D Že tu pár jedinců mágu furt brečí že jsou k ničemu.Ano u jezevců jste k ničemu tam nejste potřeba.Chce to zvednout prdel a podivat se jinam taky.
Sám? To může mág tak maximálně summonit.

Já mága vidím maximálně jako úspornou zářivku, která ušetří nějaké ty kačky za lektvary, jinak si fakt nepamatuju, že by někdo nutně potřeboval mága. Ano, klerika určitě, ale mág by vždycky spíš nadstandard.
Prošel jsem thalii myslim že skoro celou a musim říct že mág se fakt hodí neskutečně.a jinak xp z alchymie do vaření?:D Rofe Rofe

Furt je to tu o partě!!!
To je asi to.. většina hráčů se nikdy nepodívala do dungů kde by to nevymetlo x hráčů před nima a ví jak to funguje. Důvodů je asi víc, ale ten hlavní je nejspíš "sušení" xp a neochota zkusit něco novýho. Dám příklad třeba asabi - dokud několik hráčů "nevymetlo cestičku" byl to dung, kam se chodilo jednou za půl roku a to ještě se staženejma půlkama, teď je to denodenní záležitost. S koněm jsme si vážně prošli snad všechno co za to stálo a i když mě to stálo mraky xp a 40 bych byl teď o poznání blíž .. nelituju toho a aspoň mám pocit, že jsem ve hře něco "dokázal".

Na co tím narážím je to, že ve hře bylo a je mágů vždycky jak na šafránu a nejspíš proto se teď chodí dungy kde mág zkrátka potřeba není (nicméně se hodí vždycky) a většina hráčů nejspíš nikdy nepoznala nutnost přítomnosti mága v partě (a jak už jsem psal výše, těch dungů tu je vážně docela dost).
User avatar
Grin
Rytíř
Posts: 614
Joined: 19:11 19. May 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Grin »

nic navic by se nepridavalo, spis jen neco ubralo. napsal jsem to spis proto, ze se svym WMkem, ktery ma slusny ab a dmg ,jsem schopen diky alchymii vytahnout vsechny zachranne hody nekam, kam se svymi DC nedohlidnout ani ty nejsilnejsi monstra natoz pak hraci s epickym zamerenim na nejakou skolu nehlede na ruzne 20 minut trvajici imunity, AC takovy , ze by se za to nemusel stydet zadny monk, a do toho pripadne jako pozdrav na dalku nekoho dispelnout pripadne srazit atd.
Nechci tim rict ze bych stackoval lektvary, ale jde to.
O uzitecnosti maga vim sve a dobre hranej mag svou uzitecnost najde v parte temer vzdy.
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

J.F.Payne wrote: Alchymie je dost OP a každej si s sebou radši vezme pár instantních lahviček, než mága (o tom, že boosty nakouzlený mágem lze jednodušejc sundat, radši pomlčím...).
Zajímalo by mě kde furt chodíte na tyhle vejmysly :biggrin:

A když tu furt zminujete shazovaní alchymie, za poslední dva měsíce to slýchám dost často - kolik bylo mass fightů za ty dva měsíce? Nebo radši za poslední půl rok. Kolik? Jeden? WOW!

Vy si na něco stěžujete, ale úplně na zcestný věci. Chcete opravy něčeho co stejně nevyužijete. Jednou za čas někdo sešle dispell na pc. Myslím že jsou daleko důležitější věci, kterých se využije daleko lépe.

Místo abyste hledali řešení tak Vám furt jen něco vadí. A vaděj vám věci, kterých ani sami nevyužijete třeba. Takže nakopněte své líné mozky a začněte přemejšlet.

A na závěr, přemýšleli jste i nad lidma pro které je ted dost těžký si dávat dungy? Co teprve bez alchymie, co budou dělat? :biggrin:

Ps. to RoF: No třeba spěch si jako základní lektvar nepředstavuji. Potěr jak by smet. Invis max obyč.

ps2. Co se týče zrušení alchymie, k tomu se nevyjadřuji. Mám v tom 79hodin čistého vaření jen. Pro mě vaření nebyla zábava ale nutnost. Takže těžko se to dá něčím vynahradit.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Derken- »

Frozzik s Koněm maj pravdu ;) Ono těch mágů je víc, ale málo těch schopných. A když se někdo nebude chtít zlepšit v tom jak ovládá svého mága, tak je pak jasné, že si takového mága parta co má koule takový dung jít nevybere. Většinou si dokonce tyto party cvičí vlastní mágy nebo se jeden ze zkušených hráčů obětuje a jde hrát mága, aby se mohli všichni kouknout tam, kde to bez něj nedají. A po tom co jsem všechno viděl a i sám zažil se svým mágem si myslím, že je mág na Thalii opravdu OP 8) :mrgreen:
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Prasokralik »

Aulus wrote:Ještě menší vsuvka - mág vs. klerik v praxi.

Mág - nakouzlí členy party (což momentálně není potřeba), sám se ukryje, občas hodí útočné kouzlo (můžou ho přitom zkosit), zase se ukryje - pak medituje, vše se opakuje a pak čeká hodinu na medit
občas něco protikouzlí
jeho boosty družinu nezachrání před hody na smrt

Klerik - naboostí sebe i členy družiny, jde bojovat, když mu dojdou kouzla, může směle bojovat dál, stačí mu vypít nějaký ten lekvoš, medit nepotřebuje tak často
jeho boosty družinu zachrání před hody na smrt

Je můj pohled zkreslený nebo je to vážně tak děsně nevyrovnané?
Tvůj pohled není zkreslený, mág má navíc jen několik sranců oproti klerikovi, bez kterých se v běžném PvE vždycky obejdeš. A do CvC stačí kelrikovi utočiště, self boost a pak už jako kombajn romz*dat všechno co mu stojí v cestě.

Mě třeba vadí, že o mágy by jeden zakopával na každém kroku a furt bych adši přeferoval mít za zády klerika. Těch je sakra málo a těch pár co hraje si raději jedou solo - no a nebo už jsou zabraní pro jinou partu a jedou opět "solo" jen pro danou partu.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Aulus wrote:Ještě menší vsuvka - mág vs. klerik v praxi.
Vysvětlí mi někdo význam tohodle srovnání? A co srovnat monk vs bojovník?

Aulus wrote:Je můj pohled zkreslený nebo je to vážně tak děsně nevyrovnané?
A na tohle se ptáš nás nebo tvůrců nwn?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Koninho87 »

-darkvision- wrote:
Aulus wrote:Ještě menší vsuvka - mág vs. klerik v praxi.
Vysvětlí mi někdo význam tohodle srovnání? A co srovnat monk vs bojovník?

Nesrovnatelný vs nesrovnatelný !!
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Molly23 »

Jo monk vs. bojovník! Já bych těm monkům taky svázal tkaničky.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Post Reply