Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote:Permka byla, je a bude prasečina nejhrubšího zrna. :wink:
Toť zase můj názor.
Jak by to ale vypadalo v případě, když bude nějaká postava pobíhat po Ivory a vraždit obyvatele? Nechal bys ji druhý den zase nekontrolovaně vraždit, protože jí permici prostě dát nemůžeš?

EDIT: Nebo všemi hledaný a dopadený vrah, kterého popraví, si zase druhý den bude kráčet po náměstí? Jakou by to mělo logiku? Jak bys na to za postavu reagoval?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

Aulus wrote:
Theogil I wrote:Permka byla, je a bude prasečina nejhrubšího zrna. :wink:
Toť zase můj názor.
Jak by to ale vypadalo v případě, když bude nějaká postava pobíhat po Ivory a vraždit obyvatele? Nechal bys ji druhý den zase nekontrolovaně vraždit, protože jí permici prostě dát nemůžeš?

EDIT: Nebo všemi hledaný a dopadený vrah, kterého popraví, si zase druhý den bude kráčet po náměstí? Jakou by to mělo logiku? Jak bys na to za postavu reagoval?
Takže správná reakce je zničit někomu hodiny, dny, měsíce a roky volného času? Páni nechtěl bych mít takový božský komplex.
Naprosto vážně tvrdím, že je dle mého třeba precizně posuzovat okolnosti a permku používat jako krajní trest nebo po výslovné dohodě s hráčem, který si to přeje, vše ostatní je pro mě nepřijatelný zásah.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Permka je samozřejmě nejkrajnější řešení. Ale je to řešení, které prostě někdy třeba je, a DM ho mohou vynutit. A nemyslím OOC trest třeba za bugování. Myslím čistě IC logický trest. Jak by to vypadalo, kdyby Inkvizice dopadla kacíře (a že jich moc nedopadla...), upálila ho, a ten pak druhej den vesele běhal po Karathě? Jak by vypadalo, kdyby kacíři po dlouhodobé snaze dopadli inkvizitora, obětovali ho Temným božstvům, a ten by po nich za den znova šel, jako by se nechumelilo?

Uvědom si, Theogile, že permkou jednomu sice zničíš jeho investici do volného času (a pokud nechce permku, neměl by hrát zločince nebo vyloženě konfliktní postavu - a ta volba je čistě na hráči!), to je pravda... ale někdy nadělá víc škody, když postavu, co měla mít permku, necháš pobíhat po světě.

Znechucení, další CvC, nelogičnosti, zmařené úsilí těch, co po "permkovaném" šli... má to totiž i druhou stranu, než "chudák hráč co mu ničíte úsilí".

Jednou je tohle RP server, tak se lidi prostě musejí naučit následky svých činů. Nebo se naučit hrát zlouny trochu rafinovaněji.
Last edited by J.F.Payne on 12:15 18. Dec 2012, edited 1 time in total.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Molly23 »

Hráč musí za svou hru nést i IC následky.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote: Takže správná reakce je zničit někomu hodiny, dny, měsíce a roky volného času? Páni nechtěl bych mít takový božský komplex.
Naprosto vážně tvrdím, že je dle mého třeba precizně posuzovat okolnosti a permku používat jako krajní trest nebo po výslovné dohodě s hráčem, který si to přeje, vše ostatní je pro mě nepřijatelný zásah.
Žádný komplex a tohle je krajní trest. Opravdu není v zájmu DM dávat permky! Ale pokud hráč není schopen pochopit, že sám nemůže žádat permku jiného hráče a jde proti dohodě s DM, těžko s tím můžou DM něco dělat. Opravdu nechápu, jak můžeš soudit něco, u čeho jsi nebyl a hodnotit to. Urážkyx typu komplexů sis opravdu mohl odpustit.

Napiš, jak bys řešil mnou uvedené příklady jinak. Pokud nemáš jiná řešení, tak těžko můžeš napadat stávající systém.

A navíc - pokud nebude mít svět nějaká pravidla, dospěje to k tomu, že si budou hráči za postavy dělat naprosto co chtějí. A taková hra pozbude na zábavnosti. Pokud chcete za postavy překračovat IC zákony, musí se to dělat chytře a s rozumem.

EDIT: Jon to napsal výstižně, podepsal bych se pod to.
Last edited by Aulus on 12:20 18. Dec 2012, edited 1 time in total.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Takže správná reakce je zničit někomu hodiny, dny, měsíce a roky volného času? Páni nechtěl bych mít takový božský komplex.
Měl jsem za to, že produktem hry je zábava z prožitého a vytvořeného příběhu, nikoliv soubor atributů, featů a skillů.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

Thalie byla RP server i permek, tohle je otřelé klišé. Kráťův Roid dodnes učí zloděje v kanálech a Theogil pořád kove v Ivory. V poslední době mi to nejkrajněší řešení přijde jako velmi časté o jeho exemplárním pojetí si můžeme nechat zdát.
Já ti povím, slavná inkvizice jak to je, chtěl bych si zahrát drujda /měňavce a na 24 lvl se proměnit v Rakšu ... všeobecný názor na věc :?: , to nemá cenu, je to démon a stejně by tě upálili a rok hraní by byl v haj ...i, a já zase jsem chtěl někdy hrát černého strážce a já pána smrti a já bych rád používal plnou škálu kouzel nwn a .... a mám strách, že to půjde k šípku a tak na to raději kašlu. A znáš tuhle, to byla jedna taková skupina co dlouho hrála a pak se na 1/2 roku odmlčela a ta si také málem vykoledovala permku a to prosím proto, že se 1/2 roku neloglo ... jaká hrůza :twisted: . Tohle jsou vaše "závažné" důvody k permce i s vědomím, že se to hráčům nemusí líbit, tak z toho nedělejte něco úplně jiného.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

Aulus wrote:
Theogil I wrote: Takže správná reakce je zničit někomu hodiny, dny, měsíce a roky volného času? Páni nechtěl bych mít takový božský komplex.
Naprosto vážně tvrdím, že je dle mého třeba precizně posuzovat okolnosti a permku používat jako krajní trest nebo po výslovné dohodě s hráčem, který si to přeje, vše ostatní je pro mě nepřijatelný zásah.
Žádný komplex a tohle je krajní trest. Opravdu není v zájmu DM dávat permky! Ale pokud hráč není schopen pochopit, že sám nemůže žádat permku jiného hráče a jde proti dohodě s DM, těžko s tím můžou DM něco dělat. Opravdu nechápu, jak můžeš soudit něco, u čeho jsi nebyl a hodnotit to. Urážkyx typu komplexů sis opravdu mohl odpustit.

Napiš, jak bys řešil mnou uvedené příklady jinak. Pokud nemáš jiná řešení, tak těžko můžeš napadat stávající systém.

A navíc - pokud nebude mít svět nějaká pravidla, dospěje to k tomu, že si budou hráči za postavy dělat naprosto co chtějí. A taková hra pozbude na zábavnosti. Pokud chcete za postavy překračovat IC zákony, musí se to dělat chytře a s rozumem.

EDIT: Jon to napsal výstižně, podepsal bych se pod to.
Copak já někde mluvím o konkrétním případě ... to mi tedy ukaž. Obecně jsem napsal, že permka byla, je a pro mě vždy bude hnus. To je můj svobodný názor, tak co mi podstrkuješ něco co jsem nepsal?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

G-ladiator wrote:
Takže správná reakce je zničit někomu hodiny, dny, měsíce a roky volného času? Páni nechtěl bych mít takový božský komplex.
Měl jsem za to, že produktem hry je zábava z prožitého a vytvořeného příběhu, nikoliv soubor atributů, featů a skillů.
No to je sporné, já mám za to že oboje, ale rád ti odpovím ... kdo má právo rozhodnout kdy příběh a tvoření příběhu, tedy tvými slovy zábava končí?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote:Thalie byla RP server i permek, tohle je otřelé klišé. Kráťův Roid dodnes učí zloděje v kanálech a Theogil pořád kove v Ivory. V poslední době mi to nejkrajněší řešení přijde jako velmi časté o jeho exemplárním pojetí si můžeme nechat zdát.
Já ti povím, slavná inkvizice jak to je, chtěl bych si zahrát drujda /měňavce a na 24 lvl se proměnit v Rakšu ... všeobecný názor na věc :?: , to nemá cenu, je to démon a stejně by tě upálili a rok hraní by byl v haj ...i, a já zase jsem chtěl někdy hrát černého strážce a já pána smrti a já bych rád používal plnou škálu kouzel nwn a .... a mám strách, že to půjde k šípku a tak na to raději kašlu. A znáš tuhle, to byla jedna taková skupina co dlouho hrála a pak se na 1/2 roku odmlčela a ta si také málem vykoledovala permku a to prosím proto, že se 1/2 roku neloglo ... jaká hrůza :twisted: . Tohle jsou vaše "závažné" důvody k permce i s vědomím, že se to hráčům nemusí líbit, tak z toho nedělejte něco úplně jiného.
Pokud chceš legálně a beztrestně provozovat nekromancii a hrát si na démona, což je vzhledem k poměrům na povrchu na většině míst samozřejmě zakázané a trestné, proč nejdeš hrát do Podtemna?

Já vážně nechápu, co chceš teď tímhle říct. To je jako bys chtěl v reálném životě prodávat drogy - dělat to můžeš, ale když tě při tom někdo chytí, dostaneš přes prsty, zavřou tě a zabaví prachy. Je to přeci logické, že si nemůžeš dělat úplně co chceš. A nebylo by to podle mě ani zábavné, protože reálie světa by ztratily smysl.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Theogil I wrote: Copak já někde mluvím o konkrétním případě ... to mi tedy ukaž. Obecně jsem napsal, že permka byla, je a pro mě vždy bude hnus. To je můj svobodný názor, tak co mi podstrkuješ něco co jsem nepsal?
Reagoval jsi na základě probíhajícího případu a já se cítil dotčen tím, že mi přisuzuješ komplex. Takže jsem uznal za vhodné se bránit, protože tady skutečně o žádný komplex nejde.

EDIT: Možná by bylo zajímavé si poslechnout tvůj názor na kompetence a funkci DM.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Theogil I wrote:Thalie byla RP server i permek, tohle je otřelé klišé. Kráťův Roid dodnes učí zloděje v kanálech a Theogil pořád kove v Ivory. V poslední době mi to nejkrajněší řešení přijde jako velmi časté o jeho exemplárním pojetí si můžeme nechat zdát.
Já ti povím, slavná inkvizice jak to je, chtěl bych si zahrát drujda /měňavce a na 24 lvl se proměnit v Rakšu ... všeobecný názor na věc :?: , to nemá cenu, je to démon a stejně by tě upálili a rok hraní by byl v haj ...i, a já zase jsem chtěl někdy hrát černého strážce a já pána smrti a já bych rád používal plnou škálu kouzel nwn a .... a mám strách, že to půjde k šípku a tak na to raději kašlu. A znáš tuhle, to byla jedna taková skupina co dlouho hrála a pak se na 1/2 roku odmlčela a ta si také málem vykoledovala permku a to prosím proto, že se 1/2 roku neloglo ... jaká hrůza :twisted: . Tohle jsou vaše "závažné" důvody k permce i s vědomím, že se to hráčům nemusí líbit, tak z toho nedělejte něco úplně jiného.
Doporučuji víc hrát, abys vůbec věděl, co se ve hře děje.
Nevzpomínám si, kdy Inkvizice (za moje PC Johanna) kdy koho poslala na permanentní smrt. Vždycky jsem se snažil se tomu nějak vyhnout (opět, Vellai Sarco a jeho ordál). Teď jsou dva případy, kdy jeden je proto, že se přiznal, a druhý proto, že chtěl hráč asi ukončit postavu.
Každopádně, vlastně vůbec nevím, proč bych měl před tebou cokoliv hájit, když o věci nic nevíš a pokud už, tak nějaké prapodivné zkreslené informace...

A zatímco někdo bere Inkvizici jako veliký problém, druhý to bere jako zpestření, nějaké "reállné nebezpečí"... A že je Inkvizice příliš mocná? Napadá mě x způsobů, jak to změnit, ale to chce fištrón a.... opravdové úsilí, které nespočívá jen ve vybíjení dungů a expení.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Theogil I wrote:Thalie byla RP server i permek, tohle je otřelé klišé. Kráťův Roid dodnes učí zloděje v kanálech a Theogil pořád kove v Ivory. V poslední době mi to nejkrajněší řešení přijde jako velmi časté o jeho exemplárním pojetí si můžeme nechat zdát.
Já ti povím, slavná inkvizice jak to je, chtěl bych si zahrát drujda /měňavce a na 24 lvl se proměnit v Rakšu ... všeobecný názor na věc :?: , to nemá cenu, je to démon a stejně by tě upálili a rok hraní by byl v haj ...i, a já zase jsem chtěl někdy hrát černého strážce a já pána smrti a já bych rád používal plnou škálu kouzel nwn a .... a mám strách, že to půjde k šípku a tak na to raději kašlu. A znáš tuhle, to byla jedna taková skupina co dlouho hrála a pak se na 1/2 roku odmlčela a ta si také málem vykoledovala permku a to prosím proto, že se 1/2 roku neloglo ... jaká hrůza :twisted: . Tohle jsou vaše "závažné" důvody k permce i s vědomím, že se to hráčům nemusí líbit, tak z toho nedělejte něco úplně jiného.
Pojd dolů, tam inkvizice není. A kdyby jsi dělal bordel, srovnáme si tě sami a po 50 průchodu od démona si dáš pemku sám, nebo vyrazíš na koboldy:). Jinak ted vážně.

Určitě chápu, že by měli prasiči světa, notorická PK a občas i špatně zvládnutá situace v questu znamenat permku. Zejména v posledním případě by mělo být kolem spousta zachranných brzd, a ty by měly blikat.
Určitě by mělo GM citlvě posoudit situaci a dát těm, kerým velel charakter a okolnosti, ale jen těm nějakou kompenzaci do začátku.

Nemyslím si, že by GM tady tlačila na permky, vetsinou ti to riziko dostatečně naznačí. Hodně si myslím, že vzniká i špatnou komunikací mezi hráči a GM.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

A nebo ještě jinak, Theogile. Kolik jsi za poslední dva reálné roky zaznamenal na Thalii permanentních smrtí? Protože mi z tvých příspěvků přijde, že se tady permkuje jak na běžícím pásu a DM neřeší nic jiného, stejně jako Inkvizice neřeší nic jiného, než koho dřív poslat na hranici... Prober se.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Theogil I »

Aulus wrote:Pokud chceš legálně a beztrestně provozovat nekromancii a hrát si na démona, což je vzhledem k poměrům na povrchu na většině míst samozřejmě zakázané a trestné, proč nejdeš hrát do Podtemna?

Já vážně nechápu, co chceš teď tímhle říct. To je jako bys chtěl v reálném životě prodávat drogy - dělat to můžeš, ale když tě při tom někdo chytí, dostaneš přes prsty, zavřou tě a zabaví prachy. Je to přeci logické, že si nemůžeš dělat úplně co chceš. A nebylo by to podle mě ani zábavné, protože reálie světa by ztratily smysl.
To označené mohu brát za bernou minci a oficiální vyjádření DM adepta?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Post Reply