GS versus modrý ioun

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Tááák konecně vím, proč to řešíte.

Pokud se něco stalo na území Karathy či v její výsostné blízkosti, lze předpokládat, že magové zabývající se ochranou města a jeho nejbližšího okolí znají přesně jméno a idenditu (auru) dotyčného narušitele. Předpokládám, že naprosto identicky jako karatha bude pod dozorem popraviště, protože jinak by 80% poprav končilo odnosem v timestopu :).

Připustíme-li jakoukoliv variantu neexistence obrany hlavních měst před magií jednotlivců, v takovém případě by mohla být opakovaně ničena malými zájmovými skupinkami. Magická obrana Karathy a jejího okolí byla DG několikrát deklarována během války.

Osobně bych se vykašlal na GS jestli je jako iounák a zašel se zeptat mágů do věže na jméno, popis. Tento předpoklad platí jednoznačně, pokud se událost stala na výsostném území Karathy:).

Jinak hnus velebnosti, vždy jsem si myslel, že takové nekreativní, tupé únosy s GS a Timestopem nebudou, postrádá to nápad, originalitu, cokoliv.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Caehan »

Krysak wrote:Magická obrana Karathy a jejího okolí byla DG několikrát deklarována během války.
Ale to bylo během války.
Krysak wrote:Jinak hnus velebnosti, vždy jsem si myslel, že takové nekreativní, tupé únosy s GS a Timestopem nebudou, postrádá to nápad, originalitu, cokoliv.
To postrádá...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by pavad »

Braenn wrote:A jak se psalo výše, ohledně zastavení času... systém to nastavuje pěkně. Zastavení času funguje od chvíle, kdy funguje, a efekt je vidět už během sesílání, kdy ještě čas nestojí. Klidně si to s někým vyzkoušej, půlku efektu uvidíš, a pak teprve ti to zamrzne. Takže ano, jde vidět i sesílání Timestopu.
Ciste ze zvedavosti (ne ze bych potrebne featy nekdy ziskal): Jak se resi urychlena kouzla ("quickened/automatic quickened spells")? V papirove podobe (pokud me pamet prilis neklame) jde o "instant" kouzlo. Ale v nwn (opet pokud me pamet prilis neklame) jsou videt efekty sesilani bez ohledu na to, zda je/bylo kouzlo urychleno.

Edit: Tim jsem chtel napsat - v pripade automatic quickened spells III., je nebo neni videt sesilani timestopu? Podle meho chapani veci by videt byt nemelo...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Caehan wrote:
Krysak wrote:Magická obrana Karathy a jejího okolí byla DG několikrát deklarována během války.
Ale to bylo během války.
Drowi jsou stálá hrozba, tlupy evilů z povrchu, polevíš a jsi mrtvej. To by byl mrtvejch vládců, kdyby stacilo GS a timestop na jejich zabití v době míru.

Samozřejmě nevím jaká byla přesně situace, třeba odsouzeného vzali na místo činu někam do divociny, aby provedli rekonstrukci, v takovém případě platí, že je to ok. Pokud to bylo na popravišti, měly se o týden později konat popravy dvě:).


Edit: v případě nápaditého způsobu osvobození, kde by figurovalo pár vtipných, originálních, i dobrých převzatých nápadů, tak pochopitelne přivřít oko a pustit:).
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by KaTo »

Caehan wrote:
Krysak wrote:Jinak hnus velebnosti, vždy jsem si myslel, že takové nekreativní, tupé únosy s GS a Timestopem nebudou, postrádá to nápad, originalitu, cokoliv.
To postrádá...
...to postrádá i kulka do hlavy a přesto je to velmi oblíbené, rozšířené řešení používané k odstranění...mnoha problémů.
P.S.
Vypíchnutí magicky nezajištěného popraviště, zajímavý pohled na věc *uznale smeká*. Že by díra v nastavení světa? Když jste to zmínili, taky by si jeden řekl, že Božští Popravitelé...teda Paladiné, si tohle okoučují :lol: :twisted: :D .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by J.F.Payne »

To vážně netuším, jak chceš okoučovat popraviště proti někomu, kdo umí GS (a umí ho používat) a timestop. GS nijak neprohlédneš, timestop nezaprotikouzlíš, protože nemáš na koho cílit...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

J.F.Payne wrote:To vážně netuším, jak chceš okoučovat popraviště proti někomu, kdo umí GS (a umí ho používat) a timestop. GS nijak neprohlédneš, timestop nezaprotikouzlíš, protože nemáš na koho cílit...
Timestop GS stopne a osvobozeného nelze ukrýt GSkem, protože to je jen na sesilatele. Takže jak jsem psal už několikrát, prohlédni neviditelnost postačuje. Navíc by podle výkladu systému měla jedna postava v GS druhou postavu v GS vidět. Aspoň tak to kdysi napsal DG.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by J.F.Payne »

Aulus wrote:Timestop GS stopne a osvobozeného nelze ukrýt GSkem, protože to je jen na sesilatele. Takže jak jsem psal už několikrát, prohlédni neviditelnost postačuje. Navíc by podle výkladu systému měla jedna postava v GS druhou postavu v GS vidět. Aspoň tak to kdysi napsal DG.
Timestop sice GS stopne, ale během timestopu má mág tolik času, že si mezitím klidně dojde do Karathy nakoupit. A osvobozeného sice GS ukrýt nejde, ale GS-TS-GS mág je stále v totálním klídku.

Jedna postava v GS druhou postavu v GS systémově nevidí. Rvát na to nějakou konstrukci, že by se měly vidět, pokud se "ve skutečnosti" nevidí, je ošemetné.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Pokud by ovšem byli dané situaci přítomni gardisté, či jiná ochranka podobného typu, potom mají přilbice s pravým, dračím pravdivým viděním. Stačilo by pak vyslechnout je, koho viděli. Ověřeno a vyzkoušeno vlastní smrtí i IC informací od jednoho, co s gardisty a tou verbeží pekl....
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

J.F.Payne wrote: Timestop sice GS stopne, ale během timestopu má mág tolik času, že si mezitím klidně dojde do Karathy nakoupit. A osvobozeného sice GS ukrýt nejde, ale GS-TS-GS mág je stále v totálním klídku.

Jedna postava v GS druhou postavu v GS systémově nevidí. Rvát na to nějakou konstrukci, že by se měly vidět, pokud se "ve skutečnosti" nevidí, je ošemetné.
Jde hlavně o to, že magická obrana nebyla nijak zabezpečena. Kdyby někoho vůbec napadlo se o ni starat, bude se na to nahlížet jinak. Plyne z toho poučení pro příště jak pro postavy, hráče, tak pro DMs. A možná dojde i k úpravě GS.

EDIT: Osobně beru přilbice s dračím viděním jako OOC záležitost, protože mi hlava nebere, jak by se řadový voják dostal k předmětu, který ani v nejepičtějších dungeonech a obchodech není k dostání.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Aulus wrote:EDIT: Osobně beru přilbice s dračím viděním jako OOC záležitost, protože mi hlava nebere, jak by se řadový voják dostal k předmětu, který ani v nejepičtějších dungeonech a obchodech není k dostání.
Má to logiku, je to součást magické obrany města a jeho okolí, ty přilbice funguji jen v síti, kteoru mágové zbudovali pro ochranu města a jeho vůdců. Jsou jen navázány na "astrální" obranou sít.

Edit: nedokážu si představit, že by time stop a gs mohlo fngovat takto totálně. Ani by GM nestíhala vymýšlet jména nových vládců zemí.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Caehan »

Krysak wrote:
Aulus wrote:EDIT: Osobně beru přilbice s dračím viděním jako OOC záležitost, protože mi hlava nebere, jak by se řadový voják dostal k předmětu, který ani v nejepičtějších dungeonech a obchodech není k dostání.
Má to logiku, je to součást magické obrany města a jeho okolí, ty přilbice funguji jen v síti, kteoru mágové zbudovali pro ochranu města a jeho vůdců. Jsou jen navázány na "astrální" obranou sít.
Také to má logiku jako OOC záležitost - aby šílenci nevbíhali skrytí do města, nezabíjeli vesničany a zase neutíkali ven - alespoň bez přítomnosti DM.
Podle mě by magická obrana města neměla vypadat jako výbava ze science fiction, to by se projevilo na podobě Thalie mnohem zásadněji, než jenom tak, jak je hlídaná Karatha. Spíš bych si dovedl představit, že by mágové dokázali přibližně určit, kde se objeví ve městě portál, kde se do něj někdo teleportuje nebo kde se někdo magicky skrývá takovou magií, popřípadě by možná šlo zajistit, aby se nemohl z jiné sféry (GS) nikdo ve městě "zhmotnit", teleportující se objevili před hradbami a podobn.
Dávat nějakou zvláštní schopnost řadovému vojákovi je podivné.
Last edited by Caehan on 11:55 03. Jan 2013, edited 1 time in total.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by pavad »

Predne: Timestop (dale jen TS) trva 3 kola, to je, eee..., 18 vterin? Ano, za 18 vterin vase postava sebehne od popravciho vrsku k brane a mozna se ji i nacte druha lokace... Ale ve svete Thalie je od popravciho vrsku k brane jiste vice jak 18 vterin behu - jinak by byla brana do, no, rekneme 150 metru od vrsku (magove nejsou zrovna sprinteri).

Nyni uvazujme, ze dotycny mag zakouzli TS - okoli "zmrzne". A co ted? Vezme mag do ruky majzlik a palicku a pocne rozbijet okovy na zajatcove rukach? Navic je v GS! (+) Ma 18, tedy uz jen 15 vterin casu...

Zamerne jsem neuvazoval, ze by byl kymkoli/cimkoli videt. Lec, pokud me pamet neklame, jsou promeny, ktere bez jakychkoli problemu uvidi jak GS ukryteho, tak stinoveho tanecnika. Tezko by mohla inkvizice jednat tak jak jedna (=trestat (nejen) temne magy), kdyz by k tomu nemela prostredky. Nu a takovy promenenec by jen zaskrehotal - a uz by letelp do prostoru popraviste Mordekainovo rozpojeni (MD) (*). Verte mi, pratele, MD (alias Mister Doctor) resi spoustu potizi s magy plizicimi se v GSku. Pohrichu na toto reseni spousta jedincu zapomina... Necham na zvidavem ctenari co se stane posleze, kdyz takovy plizici se mag vypadne vprostred pochopu pana malomluvneho z ukrytu GS. ;)

Edit: (*) Jeden muj kamarad prirovnaval pouziti MDcka k magickemu striptizu. Sikovny mag, jednou zakouzli MD - a z jeho cile popadaji kouzla jak kdyby se ovijel okolo tyce na baru po 10 hodine... :D

Edit2: (+) Ten stejny kamarad prirovnaval maga v GS ukryteho k patologovi. Vidi vse, muze take spoustu veci - ale tem chudakum v parte je to platne jako kdyz palolog naprosto presne zjisti na co ze onen dotycny zemrel...
Last edited by pavad on 11:59 03. Jan 2013, edited 1 time in total.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Caehan wrote:
Krysak wrote:
Aulus wrote:EDIT: Osobně beru přilbice s dračím viděním jako OOC záležitost, protože mi hlava nebere, jak by se řadový voják dostal k předmětu, který ani v nejepičtějších dungeonech a obchodech není k dostání.
Má to logiku, je to součást magické obrany města a jeho okolí, ty přilbice funguji jen v síti, kteoru mágové zbudovali pro ochranu města a jeho vůdců. Jsou jen navázány na "astrální" obranou sít.
Také to má logiku jako OOC záležitost - aby šílenci nevbíhali skrytí do města, nezabíjeli vesničany a zase neutíkali ven - alespoň bez přítomnosti DM.
Podle mě by magická obrana města neměla vypadat jako výbava ze science fiction, to by se projevilo na podobě Thalie mnohem zásadněji, než jenom tak, jak je hlídaná Karatha. Spíš bych si dovedl představit, že by mágové dokázali přibližně určit, kde se objeví ve městě portál, kde se do něj někdo teleportuje nebo kde se někdo magicky skrývá takovou magií, popřípadě by možná šlo zajistit, aby se nemohl z jiné sféry (GS) nikdo ve městě "zhmotnit", teleportující se objevili před hradbami a podobn.
Dávat nějakou zvláštní schopnost řadovému vojákovi je podivné.
Ne, je to IC o OOC opatření, IC - je logická ochrana města a vůdců, ooc, že to funguje vsude, protože, kdo by se delal se sítí:).

Samozrejme, že mordekainem zacilis jen neco o cem vís, že tam je, což není tento případ.
Last edited by Krysak on 11:59 03. Jan 2013, edited 1 time in total.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

Caehan wrote: Také to má logiku jako OOC záležitost - aby šílenci nevbíhali skrytí do města, nezabíjeli vesničany a zase neutíkali ven - alespoň bez přítomnosti DM
Ano, přesně proto ty helmy podle mého názoru "mají". Aby se předcházelo zneužívání nepřítomnosti DM ve hře a jeho možným dalekosáhlým dopadům.

Já rozhodně netvrdím, že vplížit se do města v GS půjde. Pravděpodobně budou hradby střeženy nějakým magickým hledáčkem nebo sítí, která je může odhalit. Radnice a jiná místa budou chráněna ještě lépe. Rozhodně si ale nemyslím, že by ve městě fungoval nějaký totální velký bratr, kdy by stráž a gardisté věděli úplně o všem. To by potom už tak polovina PCček musela být minimálně měsíc na pranýři.

Pokud by ty helmy skutečně měly dračí vidění, tak si dokážu představit přepady na gardisty, při kterých by se jim ukradly helmy a prásk - eviláci a drowové mají brutální übernástroj na odhalování všeho skrytého.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked