Par dotazu novacka
Re: Par dotazu novacka
Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
Re: Par dotazu novacka
IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
.
Re: Par dotazu novacka
artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ).
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Par dotazu novacka
Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Par dotazu novacka
Je smutné, že je vůbec potřeba tohle dodávat...Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Par dotazu novacka
Jsou to dotazy nováčka, myslím že to sem patří. Tak mě zaráží přístup potřeba dodávat...
K tému:
Pokud zvařujete brát skilly jako je zastrašování, blafování či přesvědčování kvůli nějakým hodům, nemá to smysl.
S hody tu nikdo nehraje a co se týče protihodů, jsem po dlouhém pátrání dospěl k tomu, že se hází stejným skillem. V kampani tohle mělo smysl. Ale tady na RP serveru toto ztrácí význam a veškeré blafování, přesvědčování, lhaní... je potřeba zahrát. Nikdo nekouká na to, že postava má systémově nějaký bodíky v tomhle či tamtom... A co se týče tvrzení z webu, ohledně hry s DM, je moje zkušenost taková, že se na to nehledí.
K tému:
Pokud zvařujete brát skilly jako je zastrašování, blafování či přesvědčování kvůli nějakým hodům, nemá to smysl.
S hody tu nikdo nehraje a co se týče protihodů, jsem po dlouhém pátrání dospěl k tomu, že se hází stejným skillem. V kampani tohle mělo smysl. Ale tady na RP serveru toto ztrácí význam a veškeré blafování, přesvědčování, lhaní... je potřeba zahrát. Nikdo nekouká na to, že postava má systémově nějaký bodíky v tomhle či tamtom... A co se týče tvrzení z webu, ohledně hry s DM, je moje zkušenost taková, že se na to nehledí.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Re: Par dotazu novacka
Osobně si myslím, že to tak není. Správný manipulátor by tě měl dovést tam kam potřebuje, aniž by jsi ty o tom měl tušení a ten nejlepší tě zblbne tak dokonale, že tu kravinu budeš ještě opakovat a roznášet dál. Nevidím důvod, proč i zde by to nemohlo tak fungovat (i když přecejen bych to nechal na nějaké questíky či po domluvě v rámci IC hry - ne každého to musí bavit a toto je hra, kde se lidi mají bavit)Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Bylo přece mnoho lidí, které dokázali snadno ukecat celé davy lidí, takže proč by to nemělo fungovat?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Par dotazu novacka
Jena drobná poznámka.....ělo by se házet skill vs. skill.....vlastnost vs. vlastnost. Ne save vs. skill, ačkoliv chápu logiku věci, kterou v tom hodu vidíš.Amber wrote:artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ).
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Par dotazu novacka
Nemusí se házet skill versus skill.
Typický příklad kdy to tak není:
DM hraje za NPC, jemuž se tvá postava snaží něco nakukat. Podle její inteligence, vzdělanosti a dalších faktorů stanoví nějaké rozumné TO - a tvá postava může směle házet.
Čím menší je šance ono NPC přesvědčit (například aby provedlo něco co je proti jeho přesvědčení), tím větší TO.
EDIT: Aha, majky, já o voze a ty o koze, teprve teď jsem si přečetl, na co jsi reagoval. V takovém případě házet na vůli je samozřejmě blbost.
No a o tom, že k tomu, abych hrál přesvědčivého diplomata, musím taky umět nějak argumentovat, vyjadřovat se a umět to uhrát, mi jen vysoký skill nestačí, snad není pochyb, ne?
Typický příklad kdy to tak není:
DM hraje za NPC, jemuž se tvá postava snaží něco nakukat. Podle její inteligence, vzdělanosti a dalších faktorů stanoví nějaké rozumné TO - a tvá postava může směle házet.
Čím menší je šance ono NPC přesvědčit (například aby provedlo něco co je proti jeho přesvědčení), tím větší TO.
EDIT: Aha, majky, já o voze a ty o koze, teprve teď jsem si přečetl, na co jsi reagoval. V takovém případě házet na vůli je samozřejmě blbost.
No a o tom, že k tomu, abych hrál přesvědčivého diplomata, musím taky umět nějak argumentovat, vyjadřovat se a umět to uhrát, mi jen vysoký skill nestačí, snad není pochyb, ne?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Par dotazu novacka
Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Par dotazu novacka
Ojojoj, kuciku, save nemá u sociálních skillů žádný opodstatnění!kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Par dotazu novacka
Jak funguje nastavení automatického odporu? Když ho zapnu, tak bych očekával, že nově přihlášeným hráčům naskočí automaticky odpor. Jenže mě se nic neděje.
Nebo dělám něco špatně?
Nebo dělám něco špatně?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Par dotazu novacka
Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.
Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
.
Re: Par dotazu novacka
hmm, takže to budu muset hlídat sámNalkanar wrote:Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.
Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
Díky za info
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Par dotazu novacka
Prumerna vule (kdyz budu hodny na roguny a bojovniky a zly na kleriky a paladiny) je neco kolem cca 20. Skillu persuade se da tak vysokeho dosahnout snad dokonce jen pomoci itemu a to nepocitam vliv vlastnosti a samotneho naklikaneho skillu. To se pak dostavame na vysledek hodu vule vs. persuade na otazku jednicky a dvacky.kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka