Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
artaxas
Šlechtic
Posts: 347
Joined: 18:43 07. May 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by artaxas »

Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
.
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Amber »

artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.

Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ). :wink:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Caehan »

Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Amber »

Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Je smutné, že je vůbec potřeba tohle dodávat...
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by innfra »

Jsou to dotazy nováčka, myslím že to sem patří. Tak mě zaráží přístup potřeba dodávat... :roll:

K tému:

Pokud zvařujete brát skilly jako je zastrašování, blafování či přesvědčování kvůli nějakým hodům, nemá to smysl.
S hody tu nikdo nehraje a co se týče protihodů, jsem po dlouhém pátrání dospěl k tomu, že se hází stejným skillem. V kampani tohle mělo smysl. Ale tady na RP serveru toto ztrácí význam a veškeré blafování, přesvědčování, lhaní... je potřeba zahrát. Nikdo nekouká na to, že postava má systémově nějaký bodíky v tomhle či tamtom... A co se týče tvrzení z webu, ohledně hry s DM, je moje zkušenost taková, že se na to nehledí.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Caehan wrote:Já bych to viděl tak, že hod na přesvědčování neurčuje, jestli někoho přesvědčíte, ale spíš nakolik inspirativně, úderně nebo třeba dojemně zvládnete něco podat... když budete říkat přesvědčivě úplnou kravinu, moc to nepomůže.
Osobně si myslím, že to tak není. Správný manipulátor by tě měl dovést tam kam potřebuje, aniž by jsi ty o tom měl tušení a ten nejlepší tě zblbne tak dokonale, že tu kravinu budeš ještě opakovat a roznášet dál. Nevidím důvod, proč i zde by to nemohlo tak fungovat (i když přecejen bych to nechal na nějaké questíky či po domluvě v rámci IC hry - ne každého to musí bavit a toto je hra, kde se lidi mají bavit)

Bylo přece mnoho lidí, které dokázali snadno ukecat celé davy lidí, takže proč by to nemělo fungovat?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by xxxMajkyxxx »

Amber wrote:
artaxas wrote:Jen tak pro pořádek... pokud má postava body v přesvědčování, hodí se to dle mě leda na Q, či na kvalitní RP hru. V případě že se snaží přesvědčovat, vymýšlet si atd postava ,jiné postavě,, na co si háže ,jiná postava, ?
Nalkanar wrote:IMHO pokud tohle nezvládneš uhrát, tak to jen hodem nevynutíš, takže bych nehrotil žádné "proti čemu si má druhá strana házet".
Jak říká Nalk, určitě je lepší situaci uhrát. Jako vynucovací prostředek by bylo použití kostek dost ubohé.

Pokud ale předchází nějaká krátká domluva a druhý hráč je s použitím kostek v pohodě + zároveň to doprovodíš i náležitým odehráním po IC stránce, házelo by se imho na Soustředění nebo na Vůli. Záleží na tom, o co se postava snaží. Případně protihod na Přesvědčování, pokud se třeba navzájem dvě postavy hádají, kterým směrem půjdou (jedna chce jít na východ, druhá na západ). :wink:
Jena drobná poznámka.....ělo by se házet skill vs. skill.....vlastnost vs. vlastnost. Ne save vs. skill, ačkoliv chápu logiku věci, kterou v tom hodu vidíš.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by J.F.Payne »

Nemusí se házet skill versus skill.

Typický příklad kdy to tak není:

DM hraje za NPC, jemuž se tvá postava snaží něco nakukat. Podle její inteligence, vzdělanosti a dalších faktorů stanoví nějaké rozumné TO - a tvá postava může směle házet.

Čím menší je šance ono NPC přesvědčit (například aby provedlo něco co je proti jeho přesvědčení), tím větší TO.

EDIT: Aha, majky, já o voze a ty o koze, teprve teď jsem si přečetl, na co jsi reagoval. V takovém případě házet na vůli je samozřejmě blbost.

No a o tom, že k tomu, abych hrál přesvědčivého diplomata, musím taky umět nějak argumentovat, vyjadřovat se a umět to uhrát, mi jen vysoký skill nestačí, snad není pochyb, ne?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by kucik »

Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by J.F.Payne »

kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Ojojoj, kuciku, save nemá u sociálních skillů žádný opodstatnění!
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Jak funguje nastavení automatického odporu? Když ho zapnu, tak bych očekával, že nově přihlášeným hráčům naskočí automaticky odpor. Jenže mě se nic neděje.

Nebo dělám něco špatně?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.

Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:Myslíš příkaz /pc autodislike (tak nějak) ? Pokud ano, tak ten platí jen vůči členům opačnéí frakce (povrch x podtemno) a aktivuje se asi tak po minutě od nalogování nové postavy. Tzn. odpor nevidíš hned, ale až za nějakou tu chvilku.

Příkaz /pc dislike platí jen na zrovna loglé hráče, jednorázově vyhlásí všem odpor.
hmm, takže to budu muset hlídat sám :(

Díky za info
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by xxxMajkyxxx »

kucik wrote:Domnívám, že se nejčastěji hází útočící na skill a ten kdo se brání na save.
Prumerna vule (kdyz budu hodny na roguny a bojovniky a zly na kleriky a paladiny) je neco kolem cca 20. Skillu persuade se da tak vysokeho dosahnout snad dokonce jen pomoci itemu a to nepocitam vliv vlastnosti a samotneho naklikaneho skillu. To se pak dostavame na vysledek hodu vule vs. persuade na otazku jednicky a dvacky.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Locked