J.F.Payne wrote:http://zpravy.idnes.cz/komentar-stefana-hriba-k-prezidentske-volbe-fz4-/zahranicni.aspx?c=A130123_163511_zahranicni_wlk
Ha, lžidnes sama sobě maže chleba ze sesterského portálu! *slzí smíchy*
Code: Select all
...brati Česi, Vy dediči veľkých kráľov, Komenského, Masaryka, Patočku a Havla...
...rozuměj, potomci vrahů (Přemyslovci

), (
edit: původně sem napsal katolického, to by mi J.A.K. asi neodpustil) evangelického kněze, teroristy a zrádce RU státu, Patočkou hádám myslí toho filozofa (dílo neznám, prostě jsme potomci neznámého filozofa

) a pravdo-lásko-mila-nevidím-co-se-kolem-děje.
kokosak wrote:Ono to vypadá, že ho budeš dokonce i volit

Já nevím - páteř mi říká - volba menšího zla je pořád volba zla. Ani jeden kandidát v mých očích rozhodně "dobro" nereprezentuje. Jednoho volit příčetný nemůžu a druhýho střízlivý nechci

.
Z lidského (
rozuměj, z pohledu snobského skeptika 
) hlediska se mi líbí víc kníža Karel. Má prachy, vzdělání a občas jezdí na konference (Zeman má to samý jen v menším a ty konference nejsou na mezinárodní úrovni, ale takové "komornější"

až zákulisní

). Zda na konference kníže jezdí za kanonfutr nebo za hráče, není (podle mě) ve výsledku důležité. Můj tip je, že jezdí za kanonfutr.
Nedělám si iluze, že "jemu" vyčítané konference (Bil..., Tri...) se liší od těch na které jezdím já (bože jak rád bych se pletl

). Narážím na to, že konference, jak mám s nimi zkušenosti, se pořádají, aby se sešli Hráči (
kteří bokem dohadují "kšefty" a určují, kam potečou prachy) a Kanónfutr (
kteří jezdí za chlebíčky nebo, nedejbože
, za příspěvky svých kolegů).
Když na to přijde, umí se Karel opřít (a i neslušně

) do oponenta (to umí Zeman taky, jen kníža nedosahuje jeho kvantity, kvalitu se neodvážím hodnotit).
Z pozice "velkého" pracháče si může dovolit charitu (a filantropii) a taky ji dělá. To beru spíš jako samozřejmnost. Kdyby to v jeho pozici nedělal, tak si akorát připíše záporný body.
Vzdělání utrpěl a oceňuju, že když školu nedodělal v normálním termínu (aka ve studentských letech), už si ji dodatečně nedodělával někde v Plzni za pár grošů. Škoda, že ho logopedi nedokázali srovnat do lajny (mumlání za repre nepovažuju). Btw - Zemanův zjev a vzhled není taky nic extra. Kníža pak navíc vzhledem ke kruhům, kde se pohybuje (aka aristokrat), tak musí mít vědět/vidět, odkud a kam tečou světové pramínky moci. Zeman má tohle okoučovaný jen v našem českém rybníčku-bahňáčku.
Mno a "pomluvy" na téma Karel vs chování k členům vlastní strany občas zaznívající z bývalých stran, kterými prošel (například Zelení

a akce Radar) se dají odmávat jako chmýří (
btw - za svůj postoj k Radaru a za to co předvedl, aby ho tu prosadil si u mě kladný body nezískal) tváří proti tomu co předváděl v rámci udržení moci Miloš, ať už ve vlastní straně nebo v koalici s Klausem (
Opoziční smlouva, tunely).
Pokud kníža někde, někoho a snad uplatil je v tomhle správně-právním marastu odmávnutelným. Ovšem, že oficiálně prohlásil (snad se nepletu, nechci to hledat), že některé "úplatky" jsou v pořádku (
myslím že tam používal příměr k manželce vs prostituky, kdy jedný se platí, druhé se dává dárek) při srovnání se Zemanem, který přímo tuhle politiku podporoval svojí stranou a státním aparátem se nedá srovnávat.
To co v posledncích dnech předvádí jednotlivé volební štáby a novinářské vonuce (ať už z "donucení" nebo...a to je strašnější...z blbosti podpořené pocitem pácháním vyššího dobra) se snažím (více/čiméně (ne)úspěšně filtrovat, ignorovat a ptát se - proč je ten který kandidát prezentován právě takhle? Slovy "klasika" z Pelíšků: "Komu tím prospěješ?"
Sumasumárum. Karel vede, ale kua...FURT JE TO ZLO.
P.S.
EU a ekonomie - opravdu si lidi myslíte, že EU v jakékoli podobě dokáže konkurovat velko-otrokářským(!!!) společnostem z Asie a Jižní Ameriky při zachování jejího benevolentního multikulti směřování, kdy k tomu sama sebe čímdáltímvíc rdousí na vlastních střevech bující byrokracie (nedávno jsem viděl sečteno a podtrženo, co obnáší akce "pomazánkové máslo" (to jde hodně mimo nás, v tom si vaří prachy překladatelé (do bambilionu jazyků, které patří do EU a které do toho z nějakýho titulu mají kecat) a právnící), k tomu přihodím akci "žárovky" (tuhle akci jsem nepochopil dodneška), akci "rum"? Zvlášť za skutečnosti, že Asijci si na férovku ukradnou jakoukoli technologii, kteoru potřebujou a otočí ji do vlastního vývoje?
Btw - to překladání do jazyků jednotlivých národů je neuvěřitelná věc. Už jistý bělovlasý stařík Yahve nám odkázal, že Babylón není ta pravá cesta, ale Evropani se rozhodli mu plivnout do ksichtu a říci a najust to dáme

.