Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Můj názor to není. Jen jsem rozebíral možnosti, jakým způsobem zařídit výše zmíněný návrh a podpořit koncepci tj. aby se rozlišil RP hráč od pouhého "ďůlkonažidlivysediče"

PS: taky mám rád bezcílné bloudění světem (a podtemnem)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Shaman88 wrote: Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote: Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Však ano, ale na takových modulech by se hráč zaměřený na expení nebo craft nezabavil....
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Shaman88 wrote:
kucik wrote:
Shaman88 wrote: Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Však ano, ale na takových modulech by se hráč zaměřený na expení nebo craft nezabavil....
...ale vrátíme se k systému DrD :wink:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by karolina »

Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju. Rori si běžně povídá s npc třeba v Nordovce i když jí nereagujou.
A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Na vyžádání.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

karolina wrote: A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Taky jsem neříkal přímo svůj názor. Opět to byla jen reakce (možnost), jak provést výše předkládané návrhy.

Jinak je pravda, že Amanda je časovkářka (samotářka), u které bych si směle tipoval na to, že 3/4 expů bude mít z časovek. Takže bych na tento systém u ní doplatil (ale neznamená to tím zároveň, že bych byl nějak zásadně proti němu).

Opět se tak vracím k tomu, že bych doporučoval nejprve ujasnit si, k čemu má Thalie směřovat a pak až teprve hledat způsoby, jak to zařídit. tj. zvolit hlavní styl hry, který bude serverem podporován a ostatní styly hry budou (chtě nechtě) doplácet tím víc, čím vzdálenější budou od stylu zvoleného.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Amber »

karolina wrote:
Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju. Rori si běžně povídá s npc třeba v Nordovce i když jí nereagujou.
A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Taky si ráda za postavu povídám s NPCčky. :)
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Molly23 »

Já bych se na xpčka vykašlal a nechal je tak jak jsou. Pokud bude tým chtít se více přiklonit k RP hráčům, měl by se zaobírat otázkou co takové hráče motivuje. Podle mě to jsou reakce světa na jeho postavu, různé blbůstky jako knihy atd jak zmínil Kucik a RPní s jiným hráči. A podle toho by se taky měla nastavit hratelnost (obtížnost) světa tak, aby to hráče motivovalo to hrát a nevykašlat se na to po nějaké době.

PS: Obtížností světa nemyslím potvory v dungách.
Last edited by Molly23 on 14:15 03. Apr 2013, edited 1 time in total.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by xxxMajkyxxx »

Konečně někdo kdo neodporuje a tváří se chápavě - co holky? :lol:
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

karolina wrote: Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju.
V tom je právě zakopaný ten pes. Co jeden označuje za hru, druhý bere jen jako nějaképlácání mimo RP. Řekl bych, že je to opravdu dost subjektivní názor.

Třeba když jsem s postavičkou na pruzkumech a ubíjím čas neúčelným pobíháním v terénu, sem tam zlikviduju/oběhnu/podráždím nějaké NPC, tu si utrhnu kytičku, támhle vydoluju jed z pavouka nebo useknu kus větve. Mě to baví, hraju tak. Když bych ale udělal anketu, myslím, že dost velká část hráčů by to označilo za neRP hru.

Možná bude problém v tom, že ne každý uznává pod pojmem "roleplay" to, že není důležité co postava přímo dělá, ale nějaké to vžití do pocitů postavy a to co dělá dělat tak, aby to odpovídalo i "realitě".
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by xxxMajkyxxx »

Určitě bych i zavedl drobné questy za odměnu, které by zadávala NPC. U jednoho NPC by se pak dala dělat různá zásoba questů a mohlo by je rozdávat podle pohlaví a vlastností postavy aby to nebylo fádní, pro každou postavu stejné.

EDIT: a podle rasy
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by KaTo »

Barbar321 wrote:Možná bude problém v tom, že ne každý uznává pod pojmem "roleplay" to, že není důležité co postava přímo dělá, ale nějaké to vžití do pocitů postavy a to co dělá dělat tak, aby to odpovídalo i "realitě".
...a to by mě zajímalo, co v duchu této myšlnky, dělají v reálu hráči pernamentně nalitých trpaslíků, zda jsou taky nakalení (mám dva případy, kdy vím, že hráči opilých postav, jsou sťatí i v reálu (zdravím Ojtu a Absíka :lol: :lol: ).
Což otevírá otázku - co asi dělá Rof, když hraje Arii :twisted: :lol: :lol: ! :confused:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

xxxMajkyxxx wrote:Určitě bych i zavedl drobné questy za odměnu, které by zadávala NPC. U jednoho NPC by se pak dala dělat různá zásoba questů a mohlo by je rozdávat podle pohlaví a vlastností postavy aby to nebylo fádní, pro každou postavu stejné.

EDIT: a podle rasy
Určitě. Nějaký jsou už vymyšlený, ale klidně dávej návrhy na miniquesty.

@KaTo: A ty snad hraješ a píšeš na forum střízlivej?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

KaTo wrote:...
...což bylo myšleno obráceně. Ne, aby hráč dělal to, co postava, ale aby hráčova postava dělala to, co odpovídá řekněme normálu, který by se od dané postavy/povolání/rasy očekávalo :?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Pročetl jsem strany 3 a 4 konečně:
Expení - však na TH jde relativně rychle dojít na cca 25-30 rozmezí. Prostě vycreepit. Zbytek se sice dá creepit taky, ale mám pocit, že to vychází skoro nastejno jako časovky. Nepříjde mi, že by na TH existovali nějaké zásadní rozdíly mezi postavami, aby to bránilo jejich spolupráci. Pokud hrajete RP, tak si cestu najdete bez ohledu na lvly.

Aulus a systém reputace - to se probíralo jinde a příjde mi to jako ptákovina. Když zopakuju jednoduše argumenty - systém lze možno nějak vyfarmit a obelhat, IG reputace funguje přirozeně i bez systému, stačí být aktivní.

Expení jen na časovkách a hráči nadávající na EQ? O tom nevím, nadávají leda tak creepeři, kteří IMHO nemají na EQ co dělat (a to jsem na EQ nebyl žádný čistoRP hráč, ale teď tam jsou takoví hráči, co kvalitně patří leda tak ... no radši nic :D ).

Shaman opět mimo s chápání RP a systémů. Kucik má recht, většina systémů je asi využívána spíše RPery než "tím okrajem".

Omezení sólo XPení je blbost, idea opravdu dobře zahrané samotářské postavy, která se nejvýše jednou za čas projeví ve společnosti kvůli nějaké akci, je myslím pořád naprosto geniální.

Pevné questy? WoWko FTW! :D
.
Locked