Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by -RoF- »

Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)

Jinak to vzájemné rýpaní do sebe si strčte do řiti. Chcete víc hráčů, ale tímhle stylem to asi nepůjde ;)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by LDamian »

-RoF- wrote:Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)
O odstraňování pixie jsem nic nepsal. Bohatě by stačilo předělat pixie tak, aby zlodějské skilly měla +1 za každé dva levely třeba. Tedy měla by své schopnosti, ale ne na úrovni zloděje.

Předělávat kvůli pixie všechny zámky a pasti a udělat zloděje závislé na craftu mi připadá zbytečné. Samozřejmě tím neříkám, že by se věci na odemykání a odstraňování pastí neměly do kraftu přidat. Jen to není dobré jako řešení pixie. Řešením pixie je úprava pixie.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by -RoF- »

Otázka jestli by to šlo, ale to je spíš na WB.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

-RoF- wrote:Nevím jaký by mělo smysl odstraňovat pixii. Dle mě by stačilo zvýšit TO pastí a zámků a dát do craftů a obchodů víc věcí na odemykání a odstranění pastí. Ale tak to je fuk. Vám se nelíbí nic ;)

Jinak to vzájemné rýpaní do sebe si strčte do řiti. Chcete víc hráčů, ale tímhle stylem to asi nepůjde ;)

Pixie překonává casto svu dovednsotí zloděje, zvyšování TO by byla spíš šílensot, děsně náročné na WB atd..... to je jako najmout si černocha, který by si najal černošskou babičku, aby najala chlápka, co má dbátko a ten by vás podrbal na zadku.
Určitě se přikláním k řešení damiána + vůbec bych neměl problém, aby přítelíčci fungovali zcela jinak. (vybereš si přítelíčka a pokud by byl aktivní, tak by něco dělal, dával by bonus do nějakého skillu, +1 do nějakého zachranného hodu atd, byl výbornej spotter)

Za rýpání se omlouvám, Nalkanar je hroznej, ale z testů v aréně třeba vím, že zaklínač vůbec není špatnej, jen to musís umět, více blesků a dmg by jej proměnila v monstrum.
1. Opakuji a souhlasím summoni jsou nastaveni špatně, postih za xp je strašlivý, potvůrky jsou od určitého lvl nanic, mág není řešen idálně, ale v partě se tento rozdíl snadno smyje.
2. Alchymie je doted vlemi obtížně dispellnutelná, nevím proč, ale prostě drží lépe než jiné věci. Alchymii bych neničil, neni až tak strašná.

PS: rofe, tvůj návrh na itemy by zanmenal bohužel jediné - do lvl 20 moc jsi npoužitelnej, protože nemáš na itemy. Zámky maj být odemykatelné na lvl , kdy do toho dungu můžeš, ne aby jsi je pak lootil 12 lvl, protože jsi na 30 lvl dodělal výbavu.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Theogil I wrote:...Denně v průměru mohu hře věnovat 60 - 90 min..
Na případnou otázku proč jsem nikdy neměl postavu na vyšším lvl odpovím dopředu - z 99% život mé postavičky na epickém (nebo těsně pod ním) lvl končí serií 1 - 3 smrtí, ...
Tak to pak chápu. Jsem si relaxačního hráče představoval víc jako KaTa, který byl schopný dát každý večer dvě až čtyři hodinky jak nic.
.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Caehan »

Netvrdil bych, že pixie nahradí zloděje. Vyvoláte ji jen jednou za meditaci, není v tom tak dobrá, nedokáže past nezničit a znovu pak položit, v boji je k ničemu a ubírá partě expy, pokud se nemýlím tak zloděj možná zvládá odstraňování pastí z hidu - pixie žádný hide co za něco stojí nemá.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by -RoF- »

Caehan wrote:Netvrdil bych, že pixie nahradí zloděje. Vyvoláte ji jen jednou za meditaci, není v tom tak dobrá, nedokáže past nezničit a znovu pak položit, v boji je k ničemu a ubírá partě expy, pokud se nemýlím tak zloděj možná zvládá odstraňování pastí z hidu - pixie žádný hide co za něco stojí nemá.
Přes rozhovor se dá odvolat a zase vyvolat několikrát za meditaci ne?

Pokud se nepletu, tak víla může kouzlit vylepšenou invis.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

1. Vílu lze přes dialog povolávat a odvolávat neomezeně.
2. Víla si umí seslat improved invis
3. Aby šla vyvolávat, nesmí chcípnout, takže po odstranění pastí ji odvoláte.
Víla je daleko silnější než zlodej, protože má k sobě k ruce zaklínače nebo mága, tedy je to instatní namka dva v jednom.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Dodatek: víla je silná i v tom, že na výpravě nedostává podíl, několikrát jsem vyvolal Jessinku během rozděování kořisti a Jessinka se postaila vedle Jessicy s tím, že chce podíl jako každý člen výpravy. V nejlepším ji bylo doporučeno, že půlka podílu Jessicy je její, že se stejne jen flákaly obě:).

Zkuste řící PC zlodějovi, kterej se klepe hrůzou za každym rohem, že zemře v dungu, že na konci nemá nárok na odměnu, protože byl marnej - to by zlodej na dex byl.
Něco jiného je silový zlodej s thormem/warem na devast, ale ten nemá větsinou místo zámky a pasti, takže to vlastne není klasický zloděj.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

Já jsem proti přidávání víly. Resp. pokud by se přidala tak né v stavajícím nastavení, neměla by nahrazovat zloděje. Naopak bych mágovi upravil kouzlo zaklep a najdi pasti....
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Caehan »

Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Caehan wrote:
Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!
Já si improved invis s mou vílou kouzlím.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by KaTo »

Btw - DEXař do dungu je skvělej. Cestou prošlápne polovinu pastí, které jsou "pod texturou" (výborná věc z hlediska RP, protože systémově by ty pasti viděl, jen...jaksi...na monitoru vidět nejsou). Postavíte ho nakonec lokace a vylákáte bosse. Boss se vykašle na naboostované WMko, naboostovaného barda, mága a vrhne se na zloděje přes celou lokaci, ignorujíc příležitostňáky, (pokusy o) sražení. Prostě běží, ač na něm "visí" celá parta. Téměř mrtev pak doběhne k zlodějovi, dá ho na jeden kritičák za 120 a vzápětí umře dobit zbytkem party. Celá parta jásá - full of win :lol: :lol: :lol: (až na zloděje :lol: , of course). Jo a jak píšete - poklad pak otevře mág s vílou :wall: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by -RoF- »

Krysak wrote:
Caehan wrote:
Krysak wrote: 2.Víla si umí seslat improved invis
Vícekrát opakovaná blbost se stává pravdou, jak vidím. Jo, systémově to umí, ale nevyberete si, kdy to použije. Pokud totiž ovládáte vílu přímo, je nevyspalá a to kouzlo ji pokaždé selže.

To o tom odvolávání přes dialog nevím! To je super!
Já si improved invis s mou vílou kouzlím.
Takže to Caehane znamená, že musíš spát s vílou. :oops: :roll: :twisted:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Abysme se vratili k tematu. Casto je tu vzpominany dlouhy cas mezi resty. Tenhle cas jsme nastrelili v dobe pred cca 6ti lety a v te dobe nejake epicke levely nebylo potreba resit.
Obdobne jako postihy za smrt, by asi tady bylo na miste prehodnotit ten vypocet. Prinejmensim tak, aby nebyl linearni.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked