Meditace

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Meditace

Post by human_wreck »

Nešlo by udělat, aby se ve výpisu z Duše bytosti (Unava apod.) také ukázalo, za jak dlouho může postava meditovat? Zkoušení je takové nešikovné.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Meditace

Post by Skipp »

Na čo je konkrétne dobré to meditovanie?
Ja by som navrhoval (Ak to tu už nepadlo) že by to bol v pohode sposob levelovania(bola by to iba ďalšia variácia,nemyslim tým zrušiť aktualny sposob levelovania)...po dosiahnutí vyhovujúceho počtu expov by sa pre dosihnutie levelu musele postavy vymeditovať...a vobec by to nemuselo byt take jednoduche ako to znie..trebars cim menej skusenosti postava zatial má, tým dlhšie by musel meditovať,mala by ťažké podmienky pre meditácie :roll:
Mohlo by to napríklad platiť iba pre vybrané rasy či povolania (Mnísi,kňazi,druidi...)
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Meditace

Post by Krata »

Meditace a modlení je pro kouzlící postavy, můžou to dělat jednou za čas, podle úrovně, a nabijou si tak kouzla, levluje se přeš učitele, najít učitele, zaplatit mu a zvednout si lvl :wink:

"Nameditovat" si lvl by nebyl špatnej nápad ale takhle jak to funguje se mi zdá že to je lepší :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Meditace

Post by photter »

ten systém je dědictví určitý snahy a "zrovnoprávnění" kouzlících a nekouzlících postav, měl oddělit vyspání (odstranění únavy) a meditaci (namemorování kouzel)
zpočátku byl nastaven výrazně v neprospěch louzelníků a kouzelníci brečeli
brečeli dlouho, nahlas a důkladně, systém se změkčoval a změkčoval, až se dostal tam, kde je - kouzelník lvlu x suše vysóluje dung, kde 4 nekouzelníci lvlu x maj těžký problémy a všichni fajtří a zloději sou furt unavený, protože můžou spát až od určitý únavy - to sice kouzelník taky ale ten se instantně unaví vystřílením kouzel takže spí kdy chce
pak trochu pobrečeli ostatní povolání - kouzelník meditací nabije předměty "use once per day", tím jsou pro něj mnohem častěji použitelný než pro klasický spáče, tak dostali meditaci všichni
už sem jednou vyzýval ke komplexnímu zamyšlení nad tímhle systémem a při týhle příležitosti vyzvu znova - ten systém nepřinesl, co měl přinést, neslouží ničemu, nemá jedinou výhodu, nezvyšuje zábavnost, hratelnost, nevyrovnává povolání - je to jen žrout systémovejch prostředků, kterej každýho sere

systém lvlupu s tím nemá vůbec nic společnýho a je imho dobrej, učitel je mnohem logičtější než naklikání lvlu kde se postava zrovna nachází
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Meditace

Post by Skipp »

photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici :roll:
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Meditace

Post by nomis_b »

Skipp wrote:
photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici :roll:
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
no neni to uplne kdykoliv. meni se to s lvl em postavy.
Nejak sem to ted po wipu na foru nenasel ale +- je to neco jako co 5min/lvl takze na 1lvlu muzes meditovat skoro furt, ale na vyskokym si musis neco vymlatit, nez muzes meditovat znovu.

Ale ze skutecnosti ze delam kouzelnika ti muzu rict, ze meditujes zhruba tak akorat, kdyz ti kouzla dojdou, protoze neprochazis dungeon v behu, ale obcas se nekde zastavis s nekym pokecas a diky tomu s tim neni zadnej problem .. a v parte je to naprosto bezproblemove.

Pokud nekdo chce, aby se nekam vypisovalo, kdy znova muzes zase meditovat tak to znamena, ze ten clovek se naboosti, probehne dungeon vsechno vymlati a hned by chtel mlatit znova.
Klidne bych ty mezicasy mezi meditacema jak rikal Photter prodlouzil...
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Meditace

Post by kucik »

Skipp wrote:
photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici :roll:
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
Prosimte napred si aspon trochu precti o tom, jak to funguje, nez to zacnes soudit. Kúzelníci si nemožu dobiť kuzla kedykolvek.
photter wrote: už sem jednou vyzýval ke komplexnímu zamyšlení nad tímhle systémem a při týhle příležitosti vyzvu znova - ten systém nepřinesl, co měl přinést, neslouží ničemu, nemá jedinou výhodu, nezvyšuje zábavnost, hratelnost, nevyrovnává povolání - je to jen žrout systémovejch prostředků, kterej každýho sere
1. Nikdy jsem te neslysel ozyvat se proti tomu systemu jako takovymu. Jen proti ciselnemu nastaveni. To se zmenilo
2. Myslim, ze ten system docela dobre funguje.
3. Zrout systemovej prostredku to zrovna neni.
4 Pokud si myslis, ze je spatnej, navrhni lepsi.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Meditace

Post by photter »

poď to přesunout na WB forum, jinak nám to tu zase zmáčej prskavkáři slzama :mrgreen:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Meditace

Post by Shifter »

photter wrote:poď to přesunout na WB forum, jinak nám to tu zase zmáčej prskavkáři slzama :mrgreen:
Aspon bych se zase mohl necemu poradne zasmat :D
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Meditace

Post by Zyga »

a je to tu znova, ja bych byl urcite pro prodlouzeni toho intervalu. kdyz tak o tom premejslim tak ten interval prodlouzit zhruba 1,5x az 2x by nemuselo bejt uplne od veci
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Meditace

Post by monstera »

[quote="kucik"][quote="Skipp"][quote="photter"]
Prosimte napred si aspon trochu precti o tom, jak to funguje, nez to zacnes soudit. Kúzelníci si nemožu dobiť kuzla kedykolvek.

Je to, jak jsem již dříve psal. Vždycky příjde někdo jinej odjinud, a ještě než se rozkouká, už nám radí, jak to mámě všechno špatně a že to máme změnit.
Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Meditace

Post by Skipp »

monstera wrote: Je to, jak jsem již dříve psal. Vždycky příjde někdo jinej odjinud, a ještě než se rozkouká, už nám radí, jak to mámě všechno špatně a že to máme změnit.
Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Sorry no :( tak už budem viacej čítať,
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Meditace

Post by Rejty »

monstera wrote:Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
A co konkretne?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Meditace

Post by Krata »

Skipp: nápady klidně mě, a je dobře že je máš, ale nendřiv si pořádně zjisti jak to tu funguje než nějaký začneš propagovat :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Meditace

Post by monstera »

Rejty wrote:
monstera wrote:Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
A co konkretne?
Konkrétně omezování schopností a vlastností jednotlivých povolání v zájmu jakési iluzorní vyváženosti, uniformita itemů , vysoké ceny , atd...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Locked