Meditace
- human_wreck
- Měšťan
- Posts: 198
- Joined: 14:19 05. Jan 2008
Meditace
Nešlo by udělat, aby se ve výpisu z Duše bytosti (Unava apod.) také ukázalo, za jak dlouho může postava meditovat? Zkoušení je takové nešikovné.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
Re: Meditace
Na čo je konkrétne dobré to meditovanie?
Ja by som navrhoval (Ak to tu už nepadlo) že by to bol v pohode sposob levelovania(bola by to iba ďalšia variácia,nemyslim tým zrušiť aktualny sposob levelovania)...po dosiahnutí vyhovujúceho počtu expov by sa pre dosihnutie levelu musele postavy vymeditovať...a vobec by to nemuselo byt take jednoduche ako to znie..trebars cim menej skusenosti postava zatial má, tým dlhšie by musel meditovať,mala by ťažké podmienky pre meditácie
Mohlo by to napríklad platiť iba pre vybrané rasy či povolania (Mnísi,kňazi,druidi...)
Ja by som navrhoval (Ak to tu už nepadlo) že by to bol v pohode sposob levelovania(bola by to iba ďalšia variácia,nemyslim tým zrušiť aktualny sposob levelovania)...po dosiahnutí vyhovujúceho počtu expov by sa pre dosihnutie levelu musele postavy vymeditovať...a vobec by to nemuselo byt take jednoduche ako to znie..trebars cim menej skusenosti postava zatial má, tým dlhšie by musel meditovať,mala by ťažké podmienky pre meditácie
Mohlo by to napríklad platiť iba pre vybrané rasy či povolania (Mnísi,kňazi,druidi...)
Re: Meditace
Meditace a modlení je pro kouzlící postavy, můžou to dělat jednou za čas, podle úrovně, a nabijou si tak kouzla, levluje se přeš učitele, najít učitele, zaplatit mu a zvednout si lvl
"Nameditovat" si lvl by nebyl špatnej nápad ale takhle jak to funguje se mi zdá že to je lepší
"Nameditovat" si lvl by nebyl špatnej nápad ale takhle jak to funguje se mi zdá že to je lepší
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Meditace
ten systém je dědictví určitý snahy a "zrovnoprávnění" kouzlících a nekouzlících postav, měl oddělit vyspání (odstranění únavy) a meditaci (namemorování kouzel)
zpočátku byl nastaven výrazně v neprospěch louzelníků a kouzelníci brečeli
brečeli dlouho, nahlas a důkladně, systém se změkčoval a změkčoval, až se dostal tam, kde je - kouzelník lvlu x suše vysóluje dung, kde 4 nekouzelníci lvlu x maj těžký problémy a všichni fajtří a zloději sou furt unavený, protože můžou spát až od určitý únavy - to sice kouzelník taky ale ten se instantně unaví vystřílením kouzel takže spí kdy chce
pak trochu pobrečeli ostatní povolání - kouzelník meditací nabije předměty "use once per day", tím jsou pro něj mnohem častěji použitelný než pro klasický spáče, tak dostali meditaci všichni
už sem jednou vyzýval ke komplexnímu zamyšlení nad tímhle systémem a při týhle příležitosti vyzvu znova - ten systém nepřinesl, co měl přinést, neslouží ničemu, nemá jedinou výhodu, nezvyšuje zábavnost, hratelnost, nevyrovnává povolání - je to jen žrout systémovejch prostředků, kterej každýho sere
systém lvlupu s tím nemá vůbec nic společnýho a je imho dobrej, učitel je mnohem logičtější než naklikání lvlu kde se postava zrovna nachází
zpočátku byl nastaven výrazně v neprospěch louzelníků a kouzelníci brečeli
brečeli dlouho, nahlas a důkladně, systém se změkčoval a změkčoval, až se dostal tam, kde je - kouzelník lvlu x suše vysóluje dung, kde 4 nekouzelníci lvlu x maj těžký problémy a všichni fajtří a zloději sou furt unavený, protože můžou spát až od určitý únavy - to sice kouzelník taky ale ten se instantně unaví vystřílením kouzel takže spí kdy chce
pak trochu pobrečeli ostatní povolání - kouzelník meditací nabije předměty "use once per day", tím jsou pro něj mnohem častěji použitelný než pro klasický spáče, tak dostali meditaci všichni
už sem jednou vyzýval ke komplexnímu zamyšlení nad tímhle systémem a při týhle příležitosti vyzvu znova - ten systém nepřinesl, co měl přinést, neslouží ničemu, nemá jedinou výhodu, nezvyšuje zábavnost, hratelnost, nevyrovnává povolání - je to jen žrout systémovejch prostředků, kterej každýho sere
systém lvlupu s tím nemá vůbec nic společnýho a je imho dobrej, učitel je mnohem logičtější než naklikání lvlu kde se postava zrovna nachází
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Meditace
Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Meditace
no neni to uplne kdykoliv. meni se to s lvl em postavy.Skipp wrote:Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici![]()
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
Nejak sem to ted po wipu na foru nenasel ale +- je to neco jako co 5min/lvl takze na 1lvlu muzes meditovat skoro furt, ale na vyskokym si musis neco vymlatit, nez muzes meditovat znovu.
Ale ze skutecnosti ze delam kouzelnika ti muzu rict, ze meditujes zhruba tak akorat, kdyz ti kouzla dojdou, protoze neprochazis dungeon v behu, ale obcas se nekde zastavis s nekym pokecas a diky tomu s tim neni zadnej problem .. a v parte je to naprosto bezproblemove.
Pokud nekdo chce, aby se nekam vypisovalo, kdy znova muzes zase meditovat tak to znamena, ze ten clovek se naboosti, probehne dungeon vsechno vymlati a hned by chtel mlatit znova.
Klidne bych ty mezicasy mezi meditacema jak rikal Photter prodlouzil...
A zase se craftí...
Re: Meditace
Prosimte napred si aspon trochu precti o tom, jak to funguje, nez to zacnes soudit. Kúzelníci si nemožu dobiť kuzla kedykolvek.Skipp wrote:Tak nebolo by správne nastaviť meditacie "use once per day" aj na dobijanie kuzíel?photter wrote: kouzelník meditací nabije předměty "use once per day"
Lebo ak je to naozaj tak že kúzelníci si možu dobiť kuzla kedykolvek a kdekolvek tak je jasné že taký ťažký dungeon zvládnu vo dvojici![]()
Tým ale nechcem nahnevať nikoho kto zastávu toto povolanie,iba sa mi to pripadá trocha nedoladené
1. Nikdy jsem te neslysel ozyvat se proti tomu systemu jako takovymu. Jen proti ciselnemu nastaveni. To se zmenilophotter wrote: už sem jednou vyzýval ke komplexnímu zamyšlení nad tímhle systémem a při týhle příležitosti vyzvu znova - ten systém nepřinesl, co měl přinést, neslouží ničemu, nemá jedinou výhodu, nezvyšuje zábavnost, hratelnost, nevyrovnává povolání - je to jen žrout systémovejch prostředků, kterej každýho sere
2. Myslim, ze ten system docela dobre funguje.
3. Zrout systemovej prostredku to zrovna neni.
4 Pokud si myslis, ze je spatnej, navrhni lepsi.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Meditace
poď to přesunout na WB forum, jinak nám to tu zase zmáčej prskavkáři slzama 
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Meditace
Aspon bych se zase mohl necemu poradne zasmatphotter wrote:poď to přesunout na WB forum, jinak nám to tu zase zmáčej prskavkáři slzama
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
Re: Meditace
a je to tu znova, ja bych byl urcite pro prodlouzeni toho intervalu. kdyz tak o tom premejslim tak ten interval prodlouzit zhruba 1,5x az 2x by nemuselo bejt uplne od veci
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Re: Meditace
[quote="kucik"][quote="Skipp"][quote="photter"]
Prosimte napred si aspon trochu precti o tom, jak to funguje, nez to zacnes soudit. Kúzelníci si nemožu dobiť kuzla kedykolvek.
Je to, jak jsem již dříve psal. Vždycky příjde někdo jinej odjinud, a ještě než se rozkouká, už nám radí, jak to mámě všechno špatně a že to máme změnit.
Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Prosimte napred si aspon trochu precti o tom, jak to funguje, nez to zacnes soudit. Kúzelníci si nemožu dobiť kuzla kedykolvek.
Je to, jak jsem již dříve psal. Vždycky příjde někdo jinej odjinud, a ještě než se rozkouká, už nám radí, jak to mámě všechno špatně a že to máme změnit.
Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: Meditace
Sorry nomonstera wrote: Je to, jak jsem již dříve psal. Vždycky příjde někdo jinej odjinud, a ještě než se rozkouká, už nám radí, jak to mámě všechno špatně a že to máme změnit.
Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Re: Meditace
A co konkretne?monstera wrote:Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Vedoucí týmu Thalie
Re: Meditace
Skipp: nápady klidně mě, a je dobře že je máš, ale nendřiv si pořádně zjisti jak to tu funguje než nějaký začneš propagovat 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Meditace
Konkrétně omezování schopností a vlastností jednotlivých povolání v zájmu jakési iluzorní vyváženosti, uniformita itemů , vysoké ceny , atd...Rejty wrote:A co konkretne?monstera wrote:Bohužel v mnoha případech se tyto šílené rady realizují a thalie se stává čím dál tím víc nehratelnější a neváhám říct i otravnější !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť