Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Aillen »

Nepamatuje si někdo z vás, když jste hráli NWN singl - část Hordes of the Underdark část "Isle of the Maker", jak se dostat do nejnižšího patra, projít mezi zrcadly na konec lokace, kdy by měl čekat Alsigard the Maker?

Hraji to s pomocí návodu, myslím, že jsem splnila vše, co jsem měla - viz návod na ABC games:


Lower ruin (Spodní část ruin) - popis v návodu:

Po vstupu uvidíte boje mezi golemy, na severu se nachází hlavní sídlo těch zelených golemů pod vládou démonického golema Aghaaze a na jihu je rebelská základna pod vedení zlatého golema Ferrona. Oba vám nabídnou pomoc, pokud jim pomůžete, Aghaaz po vás bude chtít hlavu Ferrona a Ferron zase chce přístup do svatyně, který je hlídán Aghaazem, takže musíte zabít jednoho z nich, abyste mohli uspokojit toho druhého. Já jsem se přidal k Ferronovi, protože je Aghaaz mnohem silnější a za jeho zabití je víc zkušenosti.
Po zabití Aghaaze otevřete v jeho trůním sále dveře a za nim na vás čekají 4 minogonové, takže je zabte, svatyně je zpřístupněná, běžte za Ferronem a slíbí vám spojenectví proti Valsharess (při rozhodující bitvě vám pošle 2 Golemy).

Při tom pobíhání musíte najít trpaslíka, který po vás bude chtít Soul gem , ten najdete na podstavci, po předání vám řekne heslo. A sestupte do dalších pater.


Trpaslíka jsem po jistých potížích nakonec našla, pomohla mu, heslo mi řekl, ale někde musí být ještě nějaký zádrhel, protože další průběh hry je divný a neodpovídá následujícímu popisu:

The Maker's Sanctum

Hned u vchodu vás zastaví strážce a požaduje po vás heslo, pokud jste pomohli trpaslíkovi z předchozího patra, pak budete vpuštění do svatyně, jinak na vás pošle dva mithralový Golemy, kteří jsou pěkně tuhý.
Pokračujte dále, dostanete se do místa se čtyřmi zrcadly, vstupte do středu a pomocí luku zničte co nejrychleji zrcadla,
jinak se nabijí a dostanete pěknou ránu do těla. Na konci této oblasti na vás již čeká Alsigard the Maker, jenže je to Demilich, takže si s nim pokecejte a pak ho zabte. Prohledejte všechny poličky, je tady spousta svitků a samozřejmě přístroji na tvorbu Golemů, pokud jste byli čaroději, a cestou jste sbírali všechny části Golema, tak nyní je hoďte do stroje a získáte tak strážného Golema.

Žádný strážce mě ale nezastavil, to je právě divné, tak jsem neměla komu říct heslo, prošla až k zrcadlům a pokoušela jsem se je šípy rozstřílet, ale nějak to nešlo, i když postava úder výboje přežila a dokonce se nějak prosmykla za ta zrcadla, stejně ji to vrátilo zase zpět ke vchodu do svatyně, zkoušela jsem projít i v útočišti, ale i když jsem prošla mezi zrcadly, stejně mě to po udělení výboje nakonec zase hodilo zpátky, žádného demilicha vůbec neviděla, tak nevím co dál :?

Nebo je potíž v tom, že nehraji za postavu čaroděje? Hraji za hraničáře. Nebo je to chyba ve hře?

Umíte někdo poradit? :wink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Bruciacullo »

to je takova ta ctverata chodba kde ma chodit ten strazce?
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Aillen »

hm čtvercová, to bych zrovna neřekla, jde se tam po schodech dolů za sídlem golema Ferrona a strážce tam podle popisu v návodu má být, ale právě že není :?

mapka lokace a pohled z centra výbojů zrcadel, co nejdou lukem rozstřílet a vřdycky mi po vyslání výboje vrátí postavu zpátky na začátek
svatyně.JPG
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Bruciacullo »

tak to ti asi neporadim :( ja tuhle cast hry prolitl strasne rychle a tak si nevybavuju nektere casti moc
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by KaTo »

Sakryš, s cestou neporadím. Si pamatuju asi až toho Demiliche, kterého jsem díky jeho regeneraci a mému DEXbuildu nebyl schopen ubít. Tak sem se na něj vy...kašlal a odešel středem :oops: :lol: :lol: (nemá TSko, takže jsem mu předtím vylootoval "bedničky" :twisted: ). Bohužel cesta k němu byla "bezproblémová", takže tu si ji po těch letech nepamatuju. On problémový byl (podobně si pamatuju jednoho upíra, už nevím kde byl, ale měl na sobě ošklivé štíty a taky se blbě pižlal).
edit: Tak mě matně napadá, neměly se ty zrcadla rozbíjet nějakým "spešl" prakem (bez záruky)?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by mandos »

Co si pamatuju tak v té místnůstce kde tě chytí ty zrcadla by měla bejt mrtvolka s prakem možná to zkus tím. Taky je to doba kdy jsem to hrál naposled ale mě tehdy hrozně trvalo uvědomit si že mam sundat ty zrcadla nevím jak a proč ale stávalo se mi že mizeli za mlhou někdy. :D
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Nalkanar »

Finta v průchodu byla v ničení nějakého sloupu/zrcadel v té místnosti. Stačí sledovat paprsky a člověku to dojde. Nicméně strážce jsem tam měl.

Přesně nevím, hrál jsem to před půlrokem a nemám ty savy přesné z toho.
.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Aillen »

Tím prakem sebraným z hromádky kostí jsem to také zkoušela, ale psalo mi to "zbraň je neúčinná" :(
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Aillen »

Moc děkuji za to video, bylo pro mě poučné v mnoha směrech. :wink:

Např. vůbec jsem až dosud netušila, že se mohu podívat na vlastnosti soupeřů, stejně tak že mohu ovládat přímými bojovými pokyny členy své družiny v bitvě, používala jsem je až dosud jen pro posílení ochrannými a posilujícími kouzly před zahájením boje, nebo aby mi určily nalezené věci, případně jsem jim vylepšila výbavu, ale při rozjetých bitvách už bojovali, jak uměli., prostě automaticky:oops:

Oproti odehrané hře ve videu jsem se dostala do té zavřené místnosti, kam se hrdina nedostal. Stačilo promluvit s myší u dveří a požádat ji, aby se protáhla škvírou ve zdi a zatlačila na páku za dveřmi, tím se ty dveře otevřely. Pak bylo možné pomoci zajatému duchu trpaslíka uvnitř a ten za odměnu prozradil heslo, na který se ptal pak ve svatyni za zrcadly strážce. Při správné odpovědi se pak asi nemají objevit ti dva mitriloví golemové.

S tím prakem jsem ta zrcadla rozbít zkoušela, nějak se mi to nedařilo, možná mám postavu moc slabou, aby dala pořádnou ránu, zkusím to znovu ještě. :)
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - zásek ve hře

Post by Nalkanar »

Být hraničářem se asi hodí na myšky a tak :)
.
Locked