Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by igor »

Mno... pár citací z pravidel DnD 3.5

Divoká podoba
Tato schopnost působí jako kouzlo proměň, až na to, co je zde uvedeno jinak.
Druid ztrácí po proměně do zvířecí podoby svou schopnost mluvit se zvířaty, protože je omezen pouze na zvuky, které je schopno vydávat normální, necvičené zvíře daného druhu. Může ovšem normálně komunikovat s jinými zvířaty stejného obecného druhu, jako je jeho nová podoba. (Normální zvuk, který vydává divoký papoušek je skřek, takže změnou do jeho podoby druid nemůže mluvit.)
Proměň
Příjemce získává Sílu, Obratnost a Odolnost nové podoby, ponechává si však svou Inteligenci, Moudrost a Charisma. Získává rovněž všechny zvláštní speciální útoky nové podoby (jako je škrcení, zlepšené uchopení a jedovatost), ne však její zvláštní speciální schopnosti (jako je mimozrakové vnímání, rychlé léčení, regenerace a čich), stejně jako nezískává žádné nadpřirozené ani kouzelné schopnosti.
Zdroj: http://www.d20.cz/preklady/srd/
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Darien »

No, ale tady je to asi trošku jinak. Třeba na Ultimě byla zajímavá feature - když ses změnil třeba do medvěda, tak do tebe nešel žádnej medvěd a vnímali tě jako medvěda. Zatímco tady na NWN se pořád počítá stejnej vztah jako bez proměny. Navíc funkce ovládni zvíře není v podobě potlačena, ale je funkční.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by igor »

Mno to ovládni zvíře je v DnD taky trochu jiný, tady jenom klikneš a zvíře buď chytíš nebo ne. V se musíš se zvířetem v klidu asi minutu pozorovat a pak ho můžeš ochočit... což neuděláš když na tebe začne útočit.
Podle mě by to mělo bejt tak, že mluvit neumíš, ale normálně máš svojí moudrost a intelignci a ty šperky by ti taky měli zůstat. Mluvit nemůžeš kvůli tomu že máš jiný hlasivky atp, je to přeměna a ne iluze, proto máš taky schopnosti (a sílu, odolnost) dotyčnýho zvířete.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Darien »

Souhlas. V Ultimě se zvíře ochočovalo dlouhým mluvením, ale tam sis takhle mohl právě ochočit třeba koně a pak ho prodávat, tady koně v přírodě neosedláš, jen koupíš, což je škoda, povolání tamer bylo docela zajímavý.

Jinak jak říkám, myslím, že pokus o mluvení by tam měl být, ale s velmi špatnou artikulací. Na druhou stranu, čím vyšší level a čím častější používání dané proměny, tím větší praxi v ovládání hlasivek by druid mohl mít, domnívám se.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by igor »

Darien wrote:tady koně v přírodě neosedláš
a víš jak by to ve většině dopadlo kdyby byl kůň v přírodě? :lol:
Někdo zabil kůň.
Dovednost stahování se zlepšila o 0.1%.
...
Za to co máš u sebe ti dám 20zl.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Darien »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to ale o něčem bohužel vypovídá, že? Zejména o málo zdrojích na vydělávání. Ale to je už jiný topic, ted jde o to, jestli se dá něco dělat s tím výpadkem kouzel.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Jachym »

Ahojky Dariene, víš že většinou jsem při tobě , ale dnes v tomto topicu Tě asi trochu zklamu, musím dát za pravdu Rejtymu - toto je vlastnost NWN, že Ti ty šperky spadnou a proč?
No hrál si někdy Druida na vyšším levlu? Ty opravdu pokud dobře poskládáš featy budeš mít v proměně ZELENÉHO DRAKA , né jak čarodějové ty mají tuším červeného ten je citelně slabší jak zelený.
Já jako hraničář jsem chodil na výpravy s malou půlčicí druidkou , v případě napadení jsem jí musel bránit , ale jen do chvíle než zvedla ručičky zamumlala a zmenila se na draka - pak to bylo opačně. A teď si představ že takováto velmi silná postava by měla ještě k dispozici artefakty na krku a na prstech, tuším by bylo jasné že by byla nejsilnější na serveru.
To jen jako vysvětlení proč si myslím že by se z danýma vlastnostma a pravidlama v NWN nemělo zase moc hýbat , protože to musí na sebe navazovat a být vybalancované.
Menhiri Dierta
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Krata »

Darien: protě až budeš tvíře jen vrč.. až tě najdu jako mluvícího medvěda tak si tě vystavim jako unykát :) .. stáhnu z kůže a vyvěsim do pokoje :o
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by igor »

Krata wrote: .. stáhnu z kůže a vyvěsim do pokoje :o
Parádní nápad pane, ale má to dva háčky a to ten že druid se po smrti v proměně přemění zpátky na člověka. Řekl jsem dva, protože mi ten jeden přišel dost významnej :lol:
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by photter »

tys někde viděl něco psáno o MEDVĚDÍ kůži ???
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Sorrow »

A uplne nejradsi mam hlasky : treba na Ultime, treba na EQ apd. co tu nekteri hraci srovnavaj.
Myslim ze hraju na Thalii a rad bych aby to tak zustalo.Nechtel bych aby Thalie vypadala jako naka plakatovaci plocha(od kazdeho neco) a ztratila svou tvar.
Thalie je Thalie, snazi se cerpat z D&D a tak by bylo asi nejlepsi tyhle sporne veci resit podle nej a ne se tu ohanet necim co maj jinde.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Krata »

přesně, o medvědí kůži sem nic neřikal.. a kdo řikal že umře? :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Darien »

Jachym wrote:Ahojky Dariene, víš že většinou jsem při tobě , ale dnes v tomto topicu Tě asi trochu zklamu, musím dát za pravdu Rejtymu - toto je vlastnost NWN, že Ti ty šperky spadnou a proč?
No hrál si někdy Druida na vyšším levlu? Ty opravdu pokud dobře poskládáš featy budeš mít v proměně ZELENÉHO DRAKA , né jak čarodějové ty mají tuším červeného ten je citelně slabší jak zelený.
Já jako hraničář jsem chodil na výpravy s malou půlčicí druidkou , v případě napadení jsem jí musel bránit , ale jen do chvíle než zvedla ručičky zamumlala a zmenila se na draka - pak to bylo opačně. A teď si představ že takováto velmi silná postava by měla ještě k dispozici artefakty na krku a na prstech, tuším by bylo jasné že by byla nejsilnější na serveru.
To jen jako vysvětlení proč si myslím že by se z danýma vlastnostma a pravidlama v NWN nemělo zase moc hýbat , protože to musí na sebe navazovat a být vybalancované.
To je mýlka Jáchyme, já tu nemluvím o ponechání artefaktů pro podobu proměny, já mluvím o tom, že když se proměním zpátky, tak se mi sice "moudrost" vrátí, ale už se mezitím odmemorujou ty kouzla, který jsem díky té zvýšené moudrosti z artefaktu uměl před proměnou. Což vím, že je vlastnost NWN, a prostě tu jen vedu diskusi na téma, je možné s tím něco dělat, není - a nebo prostě že třeba není vůle... ale je to téma určitě na diskusi.

Sorrow wrote:A uplne nejradsi mam hlasky : treba na Ultime, treba na EQ apd. co tu nekteri hraci srovnavaj.
Myslim ze hraju na Thalii a rad bych aby to tak zustalo.Nechtel bych aby Thalie vypadala jako naka plakatovaci plocha(od kazdeho neco) a ztratila svou tvar.
Thalie je Thalie, snazi se cerpat z D&D a tak by bylo asi nejlepsi tyhle sporne veci resit podle nej a ne se tu ohanet necim co maj jinde.

Já mám zase nejradši hlášky, když někdo si plete příklady se srovnáváním. Fajn, příště budu psát - v jisté nejmenované hře to řešili tak a tak - aby se mr. Sorrow nenaštval. Nikdo nic nesrovnává, pouze si povidáme o tom, jak je to někde řešený - co je na tom špatnýho? Nikdo se tím o Thalii neotírá, nikdo jí neubližuje, tady mi to přijde jako zbytečně naježená reakce a stáhnutý kalhoty, když brod je ještě daleko. Mimochodem, dkybychom chtěli hrát Ultimu nebo EQ, tak to hrajeme a ne NWN na Thalii, že jo. Ale nikdy není ke škodě načerpat inspiraci z jiných zdrojů a takovej worldbuilder by měl být rád, že dostal nějaký podněty pro využití (nebo zamítnutí) a ne se cejtit napadenej, že snad někdo jeho milovaný svět dehonestuje srovnáním s jiným.... tak nic ve zlým, proboha.

Krata wrote:přesně, o medvědí kůži sem nic neřikal.. a kdo řikal že umře? :)
Já bych si nebyl uplně jistej tím, čí kůže a kde bude viset:) V druidském hájku by nějaká drowská hlava mohla být vyvěšená, proč ne:)

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by kucik »

Teoreticky by to slo, ale ma to spoustu ale. Ono totiz nwn s prodlouzenyma a kdovijak upravenyma kouzlama prestalo bejt schopny kouzlo ve slotu jednoznacne identifikovat. Resilo se to uz u meditace, kdy nektera kouzla proste nejde vyhodit ze spellbooku a script se v marny snaze zacyklil.

Aby medved mluvil proto, ze ma druid vyssi level, je blbost. At ma level jakejkoliv, proste nema hlasivky schopny artikulovanyho projevu. Druidka taky casem nezacne kvokat a snaset vajicka, ikdyz se bude casto promenovat do slepice.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Výpadek kouzel při změně podoby s využitím šperků

Post by Darien »

Kucik - a nešlo by to spíš řešit nějakým zafixováním stavu spellbooku před a po proměně? Zamezit tam nějak tý kontrole na danou vlastnost, když je PC v proměně?


No, já osobně, pokud mi to teda neulítne (někdy v zápalu boje člověk promluví v převleku), používám jako zvíře spíš takový krátký slova, který se snaží ten medvěd jako vyrazit mordou. Jako třeba "past, ne, jo, pomoc, - a pak různý vrčení a tak. A ty slova třeba lámaný a podobně.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Locked