Jachym wrote:Ahojky Dariene, víš že většinou jsem při tobě , ale dnes v tomto topicu Tě asi trochu zklamu, musím dát za pravdu Rejtymu - toto je vlastnost NWN, že Ti ty šperky spadnou a proč?
No hrál si někdy Druida na vyšším levlu? Ty opravdu pokud dobře poskládáš featy budeš mít v proměně ZELENÉHO DRAKA , né jak čarodějové ty mají tuším červeného ten je citelně slabší jak zelený.
Já jako hraničář jsem chodil na výpravy s malou půlčicí druidkou , v případě napadení jsem jí musel bránit , ale jen do chvíle než zvedla ručičky zamumlala a zmenila se na draka - pak to bylo opačně. A teď si představ že takováto velmi silná postava by měla ještě k dispozici artefakty na krku a na prstech, tuším by bylo jasné že by byla nejsilnější na serveru.
To jen jako vysvětlení proč si myslím že by se z danýma vlastnostma a pravidlama v NWN nemělo zase moc hýbat , protože to musí na sebe navazovat a být vybalancované.
To je mýlka Jáchyme, já tu nemluvím o ponechání artefaktů pro podobu proměny, já mluvím o tom, že když se proměním zpátky, tak se mi sice "moudrost" vrátí, ale už se mezitím odmemorujou ty kouzla, který jsem díky té zvýšené moudrosti z artefaktu uměl před proměnou. Což vím, že je vlastnost NWN, a prostě tu jen vedu diskusi na téma, je možné s tím něco dělat, není - a nebo prostě že třeba není vůle... ale je to téma určitě na diskusi.
Sorrow wrote:A uplne nejradsi mam hlasky : treba na Ultime, treba na EQ apd. co tu nekteri hraci srovnavaj.
Myslim ze hraju na Thalii a rad bych aby to tak zustalo.Nechtel bych aby Thalie vypadala jako naka plakatovaci plocha(od kazdeho neco) a ztratila svou tvar.
Thalie je Thalie, snazi se cerpat z D&D a tak by bylo asi nejlepsi tyhle sporne veci resit podle nej a ne se tu ohanet necim co maj jinde.
Já mám zase nejradši hlášky, když někdo si plete příklady se srovnáváním. Fajn, příště budu psát - v jisté nejmenované hře to řešili tak a tak - aby se mr. Sorrow nenaštval. Nikdo nic nesrovnává, pouze si povidáme o tom, jak je to někde řešený - co je na tom špatnýho? Nikdo se tím o Thalii neotírá, nikdo jí neubližuje, tady mi to přijde jako zbytečně naježená reakce a stáhnutý kalhoty, když brod je ještě daleko. Mimochodem, dkybychom chtěli hrát Ultimu nebo EQ, tak to hrajeme a ne NWN na Thalii, že jo. Ale nikdy není ke škodě načerpat inspiraci z jiných zdrojů a takovej worldbuilder by měl být rád, že dostal nějaký podněty pro využití (nebo zamítnutí) a ne se cejtit napadenej, že snad někdo jeho milovaný svět dehonestuje srovnáním s jiným.... tak nic ve zlým, proboha.
Krata wrote:přesně, o medvědí kůži sem nic neřikal.. a kdo řikal že umře?

Já bych si nebyl uplně jistej tím, čí kůže a kde bude viset:) V druidském hájku by nějaká drowská hlava mohla být vyvěšená, proč ne:)