HYDEPARK | Pozor! Obsahuje spoilery!
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
Tak se zas spamatujte jo
, já sem neprosazoval zákaz běhání, jen zákaz běhání při akcích nebo družíne, prostě když to kazí dojem ze hry, když je třeba družina rozthála přes několik lokací a tak.. ne že si ted nemůžete popoběhnout na lod ty jo 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
se nečil, voni moc dobře vědí jak to myslíš ale každej z těch notorickejch běhačů, co neuměj udělat normální krok tu teď bude nacházet tisíc a jeden důvod proč 
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
ale samozřejmě že to můžeš srovnávat... jde jen o součet váhy té zbroje a římská kroužkovka nebyla žádná košile... antické zbroje (zejména římské - zbroj křižáckého rytíře se od zbroje římského legionáře opravdu moc nelišila... ) byly zcela srovnatelné účinností se středověkými, teprve na konci středověku je překonaly těžké plátové zbroje, ale ty nebyly určeny pro pěší boj... takže v těch se dalo maximálně tak plazit... ty plátovky co se používají ve hře musí náležet k lehčím typům (NWN má obecně v typologii zbrojí dost chaos). Nejdokonalejším typem zbroje byly plátové kanelované zbroje (s ochrannými prvky připevněnými kolmo na plochu plátu), které byly proti sečným zbraním prakticky 100% účinné...Neithan1 wrote:Anticke zbroje a zbroje zo stredoveku nemozes zrovnavat, plna platovka kde mas opancierovane aj nohy, s takym nakladom sa urcite horsie beha ako ked mas kruzkovu koselu, popripade nejake chranice
a vo tom to jeDaanri wrote:Lidi behanie v platovke sa riesi zbytocne, lebo ci ju mate na sebe ci v batohu, tahate ju so sebou vzdy. Cize to az taky dobry argument nie je.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
Presvedcil si ma.. vies ako natoDenGrasse wrote:...
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
podle me to nema cenu resit... myslim ze ve stredoveku trebas zadny ocarovany ultra-lehky kouzelny zbroje nebyly... protivnici proti sobe neposilali Bigbijovky nebo ozivly kostlivceDenGrasse wrote:(NWN má obecně v typologii zbrojí dost chaos) :
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
Nech je, stejně se každá debata zvrhne v to, jak se kdo umí ohánět mečem a kdo se líp vyzná v historii

acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
neni to spis histerie? Nekdy to tak vypada 
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
To podle úhlu z kterýho na to koukáš 
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
... přečti si Biblické války od jednoho izraelského prezidenta, tam se dočteš o tolika kouzlech, že ti budou oči přecházetLord_Berserk wrote:podle me to nema cenu resit... myslim ze ve stredoveku trebas zadny ocarovany ultra-lehky kouzelny zbroje nebyly... protivnici proti sobe neposilali Bigbijovky nebo ozivly kostlivce
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
Kdyz uz se tu resi takovehle kraviny.
Je dobry si jeste uvedomit, ze z historie porovnavame vykony celkem normalnich lidi s vykonama, ktery podavaji hrdinove v DnD - ve fantasy.
Normalni clovek bude IMHO (z toho co jsem tak ruzne cetl) tak maximalne level 5 u tech top, vlastnosti bude mit spis v prumeru, hodne nabusene svalovce bych si predstavil tak s tou silou 18... podobne u ostatnich maxim pro cloveka. Ja treba mam pulorka, na jehoz silu se v nasi dobe podle hodnot nejspis nikdo nikdy nedohrabal. Jeho zakladni nosnost, se kterou muze normalne fungovat je kolem 180 kilo (po prepoctu z liber), bez boostu s prstenu, z kouzla sila... Ta zbroj a stit a vse okolo, to je proste jak kdyz ja si hodim na zada lehci baglik.
Tady na Thalii odpada ten paradox, ze nekdo ma silu 12 a nosi plnou platovou. Kdo tu ma tezkou zbroj, ma odpovidajici silu - u platovky ma 18, coz je vlastne systemove vyjadreni lidskeho maxima - tedy ma silu jako spickovy sportovec na silu zamereny (nema samozrejme automaticky prislusne bonusy a skilly).
Podobne je to s odolnosti - nevim, zda zrovna vase postava ma odolnost v prumeru, takova se nejspis pri delsim behu unavit muze, ale treba ta ma by se jen tak neunavila.
Takze IMHO by kazdy mel hrat vlastnosti postavy do urcite miry. Ma postava ma nizkou inteligenci, tak to tak hraju. Ma nizkou charisma, tak to tak hraju. A podobne pokud ma nekdo nizkou silu, obratnost nebo odolnost, mel by to zahrat. IMHO.
Jinak samozrejme s pobihanim se to nema prehanet, vseho s mirou. Take nemam rad, kdyz v druzine clovek vubec nic nestiha a porad se vsichni nekam zenou. Na druhou stranu osobne se vetsinou velmi nudim ve chvili, kdy proste nekdo striktne jen chodi a zaroven se nic zajimaveho nedeje.
Je dobry si jeste uvedomit, ze z historie porovnavame vykony celkem normalnich lidi s vykonama, ktery podavaji hrdinove v DnD - ve fantasy.
Normalni clovek bude IMHO (z toho co jsem tak ruzne cetl) tak maximalne level 5 u tech top, vlastnosti bude mit spis v prumeru, hodne nabusene svalovce bych si predstavil tak s tou silou 18... podobne u ostatnich maxim pro cloveka. Ja treba mam pulorka, na jehoz silu se v nasi dobe podle hodnot nejspis nikdo nikdy nedohrabal. Jeho zakladni nosnost, se kterou muze normalne fungovat je kolem 180 kilo (po prepoctu z liber), bez boostu s prstenu, z kouzla sila... Ta zbroj a stit a vse okolo, to je proste jak kdyz ja si hodim na zada lehci baglik.
Tady na Thalii odpada ten paradox, ze nekdo ma silu 12 a nosi plnou platovou. Kdo tu ma tezkou zbroj, ma odpovidajici silu - u platovky ma 18, coz je vlastne systemove vyjadreni lidskeho maxima - tedy ma silu jako spickovy sportovec na silu zamereny (nema samozrejme automaticky prislusne bonusy a skilly).
Podobne je to s odolnosti - nevim, zda zrovna vase postava ma odolnost v prumeru, takova se nejspis pri delsim behu unavit muze, ale treba ta ma by se jen tak neunavila.
Takze IMHO by kazdy mel hrat vlastnosti postavy do urcite miry. Ma postava ma nizkou inteligenci, tak to tak hraju. Ma nizkou charisma, tak to tak hraju. A podobne pokud ma nekdo nizkou silu, obratnost nebo odolnost, mel by to zahrat. IMHO.
Jinak samozrejme s pobihanim se to nema prehanet, vseho s mirou. Take nemam rad, kdyz v druzine clovek vubec nic nestiha a porad se vsichni nekam zenou. Na druhou stranu osobne se vetsinou velmi nudim ve chvili, kdy proste nekdo striktne jen chodi a zaroven se nic zajimaveho nedeje.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
no, v historii nebyli jen samí obyčejní lidé, třeba leonidas a jeho 300 sparťanů by vydali co chlap to hrdina..... a leckterý ork by se asi vyděsil stanout tváří v tvář pontskému králi mithridatovi, který tvrdil, že je potomkem héraklovým (a nejspíš i byl, aspoň podle soudu současníků, kteří dobře věděli, že lidí co zabijou horského lva kyjem se moc nenajdeLDamian wrote:Kdyz uz se tu resi takovehle kraviny.![]()
Je dobry si jeste uvedomit, ze z historie porovnavame vykony celkem normalnich lidi s vykonama, ktery podavaji hrdinove v DnD - ve fantasy.
Normalni clovek bude IMHO (z toho co jsem tak ruzne cetl) tak maximalne level 5 u tech top, vlastnosti bude mit spis v prumeru, hodne nabusene svalovce bych si predstavil tak s tou silou 18... podobne u ostatnich maxim pro cloveka. Ja treba mam pulorka, na jehoz silu se v nasi dobe podle hodnot nejspis nikdo nikdy nedohrabal. Jeho zakladni nosnost, se kterou muze normalne fungovat je kolem 180 kilo (po prepoctu z liber), bez boostu s prstenu, z kouzla sila... Ta zbroj a stit a vse okolo, to je proste jak kdyz ja si hodim na zada lehci baglik.
Tady na Thalii odpada ten paradox, ze nekdo ma silu 12 a nosi plnou platovou. Kdo tu ma tezkou zbroj, ma odpovidajici silu - u platovky ma 18, coz je vlastne systemove vyjadreni lidskeho maxima - tedy ma silu jako spickovy sportovec na silu zamereny (nema samozrejme automaticky prislusne bonusy a skilly).
Podobne je to s odolnosti - nevim, zda zrovna vase postava ma odolnost v prumeru, takova se nejspis pri delsim behu unavit muze, ale treba ta ma by se jen tak neunavila.
Takze IMHO by kazdy mel hrat vlastnosti postavy do urcite miry. Ma postava ma nizkou inteligenci, tak to tak hraju. Ma nizkou charisma, tak to tak hraju. A podobne pokud ma nekdo nizkou silu, obratnost nebo odolnost, mel by to zahrat. IMHO.
Jinak samozrejme s pobihanim se to nema prehanet, vseho s mirou. Take nemam rad, kdyz v druzine clovek vubec nic nestiha a porad se vsichni nekam zenou. Na druhou stranu osobne se vetsinou velmi nudim ve chvili, kdy proste nekdo striktne jen chodi a zaroven se nic zajimaveho nedeje.
já sám spostavou občas pobíhám, zejména není-li v dohledu jiná PC, nebo když mě neba mačkat pořád shift. u elfa, samozřejmě, přibývá fakt, že kdykoli kliknu na přechod, dveře atd. postava se ihned rozběhne, takže bych musel klikat vždycky vedle všeho, což se mi taky vždycky nechce.
je jasné, že když se jde v družině a ta se rozeběhne po širých polích a lukách, je to otravné s člověk si říká, že až tam ti běžci chcípnou, měl by je správně nechat ležet.
prostě, všeho s mírou...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
Mno Leonidas a jeho muzi, ok, spickovi lidsti valecnici, v systemu DnD ten 5. level. Možná i 6. Postav valecnika na patem levelu a mozna to bude velmi zhruba odpovidat. Proti nim stali rekneme tak ty druhe az treti levely. Perští nesmrtelní měli možná 4., někteří i ten 5. (lovili z koně lvi). Řekové měli špičkovou výzbroj a taktiku + výhodu pozice... Takhle by to IMHO mohlo vypadat převedené na realistické DnD.DenGrasse wrote: no, v historii nebyli jen samí obyčejní lidé, třeba leonidas a jeho 300 sparťanů by vydali co chlap to hrdina..... a leckterý ork by se asi vyděsil stanout tváří v tvář pontskému králi mithridatovi, který tvrdil, že je potomkem héraklovým (a nejspíš i byl, aspoň podle soudu současníků, kteří dobře věděli, že lidí co zabijou horského lva kyjem se moc nenajde).
Ale můj BU tam nebyl, ani nikdo toho levelu (nebo o tom zprávy mlčí). Protože postav proti postavě na 12. levelu 10 postav na 2. a ona je pozabíjí během chvilky. Pozabíjí jich během chvíle klidně i padesát. A zase protivníci nemohou být na nějak vyšších levelech, protože by to znamenalo, že by si každý běžný voják poradil s hnědým medvědem, což je nereálné. Prostě každý hrdina nad 5. level v DnD je IMHO už mimo možnosti normálních, byť skvěle trénovaných historických postav. Nějaké výjimky být mohou, ale ty jsou obvykle už dost legendární.
Takže pokud jsou posuzovány výkony postav, je dobré si uvědomit, že systémově vlastně všichni hrajeme v určitých směrech nadlidi - hrdiny z mýtů a bájí, hrajeme epické fantasy. Na mou postavu se vrhne smečka tygrů a během chvíle je po tygrech. Aby měla výzvu, musí chodit na příšery, které jsou zvláštní, silnější (líté, staré, magické). A to v pojetí této hry je to v podstatě nízký level - 12, co to je? Takže celá hra je v tomhle dost nesrovnatelná s reálnými výkony historických osobností - je to svět legend, skutečných epických hrdinů. Mnohé situace na epických levelech skoro až připomínají spíš takové ty popisy, kdy hrdina ruský zabije tisíc tatarů než mu kůň poprvé klopýtne, potom dalších tisíc a až po třetí tisícovce ho "skoro" dostanou.
V takovémhle pojetí je to, že vydrží běhat neustále naprostý detail. Žánrově se to prostě neřeší, stejně jako vyměšování v Tolkienovské fantasy. Jsou tu lidé, co to cpou spíš do realistické fantasy. Nic proti tomu, ale musí si prostě uvědomit, že systém jako takový je dělaný na jiný žánr.
Takže otázka běhání a neběhání je spíš věc hratelnosti, než toho, že by někdo nehrál svou postavu a zneužíval systém. Protože systémově (staty, skilly...) naopak má na to, běhat celý den.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
A nebo si řekněš, že Thalijskej medvěd je na úrovni pozemský nasraný vačice a zas to můžeš celý přerovnávat. Srovnává se nesrovnatelný.
Běhání mi vadí, když kolem mě prosviští druid greepísák a já si ani nemůžu rejpnout, že se prohýbám pod nákladem kůží nejohroženějšího Thalijského zvířete, veverek ploskoocasých. Navíc v tom fofru ještě vyhodí quickslotovej pozdrav s úsměvem a já si nestihnu ani *zaťukat na čelo*. Taky když se snažim někoho v hidu šmírovat, abych věděl, do jakýho vykotlanýho dubu skovává ty miliony a on mi zmizí v oblacích zvýřenýho prachu. Na druhou stranu je fajn sledovat, jak maratonec prošlápne sadičku pastí.
Běhání mi vadí, když kolem mě prosviští druid greepísák a já si ani nemůžu rejpnout, že se prohýbám pod nákladem kůží nejohroženějšího Thalijského zvířete, veverek ploskoocasých. Navíc v tom fofru ještě vyhodí quickslotovej pozdrav s úsměvem a já si nestihnu ani *zaťukat na čelo*. Taky když se snažim někoho v hidu šmírovat, abych věděl, do jakýho vykotlanýho dubu skovává ty miliony a on mi zmizí v oblacích zvýřenýho prachu. Na druhou stranu je fajn sledovat, jak maratonec prošlápne sadičku pastí.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
nj, až budeš psát ten systém dynamickýho spawnu pastí, označíme nejznámější běžecký stezky a dáme tam slušnou pravděpodobnost výskytu HDC

Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: HYDEPARK anebo Pokec o Thalii jen tak lážo plážo beztrestně
LDamian wrote:Mno Leonidas a jeho muzi, ok, spickovi lidsti valecnici, v systemu DnD ten 5. level. Možná i 6. Postav valecnika na patem levelu a mozna to bude velmi zhruba odpovidat. Proti nim stali rekneme tak ty druhe az treti levely. Perští nesmrtelní měli možná 4., někteří i ten 5. (lovili z koně lvi). Řekové měli špičkovou výzbroj a taktiku + výhodu pozice... Takhle by to IMHO mohlo vypadat převedené na realistické DnD.
Ale můj BU tam nebyl, ani nikdo toho levelu (nebo o tom zprávy mlčí). Protože postav proti postavě na 12. levelu 10 postav na 2. a ona je pozabíjí během chvilky. Pozabíjí jich během chvíle klidně i padesát. A zase protivníci nemohou být na nějak vyšších levelech, protože by to znamenalo, že by si každý běžný voják poradil s hnědým medvědem, což je nereálné. Prostě každý hrdina nad 5. level v DnD je IMHO už mimo možnosti normálních, byť skvěle trénovaných historických postav. Nějaké výjimky být mohou, ale ty jsou obvykle už dost legendární.
hezky napsaný rozbor, i když s těmi přirovnáními bych byl opatrnější. i v realitě ten boj musel připomínat ten boj 12. levlových válečníků proti 2.levlovým, aspoň podle toho, jakým způsobem je řekové pobíjeli v podstatě po desítkách... a sparťané se svými parametry vymykali i průměru řeků jako takových a to dost surově... přitom třeba marathón, kde řekové útočili během proti desetinásobné perské převaze, hovoří o případných poměrech sám za sebe... nám se to dneska zdá často přitažený za vlasy, ale ty lidi byly tenkrát dovopravdy děsivý...
ten rozpor co tu popisuješ není věc epických hrdinů, ale nastavení síly potvor, která je v nepoměru k tomu, jaká je jejich reálná nebezpečnost (reálná nebezpečnost jezevce je prakticky nulová, zatímco reálná nebezpečnost medvěda je fakt velká), ale řekni; byl bys radši, kdyby se tvůj BU musel bát vytáhnout paty aby náhodou nepotkal medvěda? jinými slovy, systém a nastavení ti z té obtížnosti schválně slevuje, což má své důvody. protože kdyby byl obyčejný medvěd pro postavu na 12 levelu, jak by vypadaly ty zmíněné magické kreatury? protě tenhle svět je tak postavenej a nemá cenu to sáhodlouze analyzovat. až budu svět stavět já, nastavím ho jinak, ale to je jiná věc
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...