Chyba nechyba

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Chyba nechyba

Post by Jose »

Ahoj.
Tak nějak nevím, kam to napsat jinam. Sice se nejedná přímo o chybu, ale chtěl bych navrhnout WB a DM aby dali hlavy dohromady a zkusili se zamyslet nad tím, co vytváření na NOVÉ THALII.
Vím, že takhle v chatu, u piva nebo na papíře ty nápady můžou vypadat pěkně, ale podívejte se, co to dělá se servrem. Ten malinkej chudák je v koncích. Víc jak 20-30 hráčů a NPC na Vás tupě koukají a nechají se umlátit aniž by Vám způsobili 1hp dmge.
Lokace jsou tak velký, že půlku času jen naběháte, aby jste se někam dostali a nakonec v těch lokacích pak ani nejste schopní najít nějakého spoluhráče na rp klábosení, jak je hnusný počasí a co se děje ve městě.
Opravdu bych chtěl podpořit zamyšlení, jestli ty systémy už nejsou tak trochu megalomanský a kontraproduktivní nebo spí kontrahratelný. Vím, že je to jen testovací provoz a chápu kolik do toho lidi vrážíte času a nechci Vaši snahu nijak hanět nebo znevažovat, ale určitě si dokážete představit, kolik práce to teprve zabere, aby to aspoň trochu slušně fungovalo a možná by byla namístě rozvaha, co zatím odsunout nebo úplně zrušit, aby se thalii nestalo to, co spoustě jiným modulům a byli to moduly, které po technické stránce šlapaly dobře. Nebudu jmenovat, jistě víte, co mám na mysli.

Jen nakonec zopakuju, nechci nikoho hanět, kritizovat nebo znevažovat, bohužel to píšu v mírně nevrlém stavu a něco z toho může vyznít špatně. Kdo chce tak si z toho vybere to dobré kdo chce vybere si to špatné, to už je Vaše věc.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Chyba nechyba

Post by Shaman88 »

Nechápu o co go.
Lagy způsobuje nějaká chyba.
Však jsi hrál i týden zpět a to žádné lagy skoro nebyly.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Chyba nechyba

Post by J.F.Payne »

Svět je postavenej tak, že jsou nějaké hlavní uzly, kde není nikdy problém nějakou PC postavu potkat. Jasně, když vyrazíš sám lootit, pravděpodobnost, že někoho potkáš, se zmenšuje.

K tomu radím počkat ve městě na partu, ke který se přidáš, nebo sedící dobrodruhy k nějaký akci vytáhnout. Já s tím nikdy problém neměl.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Chyba nechyba

Post by Nalkanar »

A upřímně - přehnaně velká a nevyužitá byla i ST. Ale hodně těch "nepoužívaných" lokací bylo vskutku hezkých a měly své kouzlo.
.
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Chyba nechyba

Post by Jose »

Já nejsem rozhodně looter a nikdy jsem nebyl...

PS: Ty potvory se stále chovají divně a bylo to i na ST. Čumí a nebrání se.
PS2: Potvory fungují korektně pouze když je na servru cca do 10 lidí, pak to de rapidně dolů.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
Kinkin
Poutník
Posts: 62
Joined: 21:10 08. Dec 2013

Re: Chyba nechyba

Post by Kinkin »

Neřekl bych...Včera jsem byl na serveru od cca 4 PC do 26 a žádné změny neviděl. Zkus třeba májak, nebo skalní hrobky, nebo jakýkoli dung..... to jsem včera prošel a zdá se mi naopak, že mobové jsou útoční až přespříliš...Nechceš náhodou agresivitu na max a vyřadit tak některé PC ze hry. viď? :wink:

A k těm lokacím....ty na ST mi připadali hezčí. Tyhle na NT se vám zdají "prázdné" jen zatím. Dají se "oživit" potvorami, příběhy, atd. Záleží na hráčích a DM.
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Chyba nechyba

Post by Jose »

Nechci nikoho vyřazovat, pro moji zaklínačku to je naopak výhoda, když se nechají řezat bez boje. A taky ne nebavím o tom, že něco má být agresivnější.

Poenta mýho příspěvku je v tom, proč dělat něco složitě, když nejlepší věci jsou vždy nejjednodušší řešení a zkuste někdo něco proti tomu říct.
Radši bych hrál na staré thalii, která bude osekaná od skriptů atd., který ji zpomalují.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
User avatar
Kinkin
Poutník
Posts: 62
Joined: 21:10 08. Dec 2013

Re: Chyba nechyba

Post by Kinkin »

Máš pravdu. Jo jo, laguje to pořád...ale to bude lokacemi a NPC... jasně.

Včera mně dostal třeba maják ... ještě s tou agresivitou ... Tiše otevřu dveře k pašerákům ... načítá se lokace ... buch a ležím ....stojí jich kolem mně 7 nebo 8. Stalo se mi to už 2-3x. A najednou mínus 3000xp :wink:

Bug ... lag ... chyba?
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Chyba nechyba

Post by Caehan »

Není třeba hledání cesty příliš pomalé ve velkých lokacích? Já nevím, jestli se to upravovalo v nové AI... či jestli se to v ní vůbec upravovat dá... Ono když to zrovna funguje, tak je možná až příliš dobré. Jen teorie...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Chyba nechyba

Post by Rejty »

A co si z toho máme tedy odnést?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Chyba nechyba

Post by Caehan »

No, já myslel, že jste tu AI psali vy... tak možná bude třeba předělat algoritmus na pathfinding? Třeba omezit vzdálenost, do které prohledává, na dohled té příšery? *krčí rameny*

Já nevím, jestli si tohle lidé musí psát sami, nebo to prostě někde stáhnou. Popravdě střílím tak trochu od boku.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Jose
Obyvatel
Posts: 115
Joined: 15:56 30. Sep 2009

Re: Chyba nechyba

Post by Jose »

Když se vrátím k původnímu téma Rejty, tak si každý odneste, co chcete. Zamyšlení nad tím, jestli opravdu thalie funguje nebo bude fungovat tak, jak chcete a pokud si tím nejste jistí, jestli by nebylo dobrý se zamyslet, jak to udělat jinak nebo to nedělat, taky si z toho nemusíte odnášet nic. Pouze jsem vyjádřil svůj názor, od toho fóra jsou.

PS: Asi bych tuhle diskuzi už zamkl. Na konkrétní témata jsou jiné sekce, myslím, že je tam i sekce chyby AI.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Laxus
Nováček
Posts: 2
Joined: 22:41 29. Nov 2013

Re: Chyba nechyba

Post by Laxus »

Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?
Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Chyba nechyba

Post by Shaman88 »

Laxus wrote:
Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?
Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.
A ty máš lagy?
Laxus
Nováček
Posts: 2
Joined: 22:41 29. Nov 2013

Re: Chyba nechyba

Post by Laxus »

Shaman88 wrote:
Laxus wrote:
Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?
Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.
A ty máš lagy?
Cez deň obrovské, v noci je to v pohode.
Locked