Chyba nechyba
Chyba nechyba
Ahoj.
Tak nějak nevím, kam to napsat jinam. Sice se nejedná přímo o chybu, ale chtěl bych navrhnout WB a DM aby dali hlavy dohromady a zkusili se zamyslet nad tím, co vytváření na NOVÉ THALII.
Vím, že takhle v chatu, u piva nebo na papíře ty nápady můžou vypadat pěkně, ale podívejte se, co to dělá se servrem. Ten malinkej chudák je v koncích. Víc jak 20-30 hráčů a NPC na Vás tupě koukají a nechají se umlátit aniž by Vám způsobili 1hp dmge.
Lokace jsou tak velký, že půlku času jen naběháte, aby jste se někam dostali a nakonec v těch lokacích pak ani nejste schopní najít nějakého spoluhráče na rp klábosení, jak je hnusný počasí a co se děje ve městě.
Opravdu bych chtěl podpořit zamyšlení, jestli ty systémy už nejsou tak trochu megalomanský a kontraproduktivní nebo spí kontrahratelný. Vím, že je to jen testovací provoz a chápu kolik do toho lidi vrážíte času a nechci Vaši snahu nijak hanět nebo znevažovat, ale určitě si dokážete představit, kolik práce to teprve zabere, aby to aspoň trochu slušně fungovalo a možná by byla namístě rozvaha, co zatím odsunout nebo úplně zrušit, aby se thalii nestalo to, co spoustě jiným modulům a byli to moduly, které po technické stránce šlapaly dobře. Nebudu jmenovat, jistě víte, co mám na mysli.
Jen nakonec zopakuju, nechci nikoho hanět, kritizovat nebo znevažovat, bohužel to píšu v mírně nevrlém stavu a něco z toho může vyznít špatně. Kdo chce tak si z toho vybere to dobré kdo chce vybere si to špatné, to už je Vaše věc.
Tak nějak nevím, kam to napsat jinam. Sice se nejedná přímo o chybu, ale chtěl bych navrhnout WB a DM aby dali hlavy dohromady a zkusili se zamyslet nad tím, co vytváření na NOVÉ THALII.
Vím, že takhle v chatu, u piva nebo na papíře ty nápady můžou vypadat pěkně, ale podívejte se, co to dělá se servrem. Ten malinkej chudák je v koncích. Víc jak 20-30 hráčů a NPC na Vás tupě koukají a nechají se umlátit aniž by Vám způsobili 1hp dmge.
Lokace jsou tak velký, že půlku času jen naběháte, aby jste se někam dostali a nakonec v těch lokacích pak ani nejste schopní najít nějakého spoluhráče na rp klábosení, jak je hnusný počasí a co se děje ve městě.
Opravdu bych chtěl podpořit zamyšlení, jestli ty systémy už nejsou tak trochu megalomanský a kontraproduktivní nebo spí kontrahratelný. Vím, že je to jen testovací provoz a chápu kolik do toho lidi vrážíte času a nechci Vaši snahu nijak hanět nebo znevažovat, ale určitě si dokážete představit, kolik práce to teprve zabere, aby to aspoň trochu slušně fungovalo a možná by byla namístě rozvaha, co zatím odsunout nebo úplně zrušit, aby se thalii nestalo to, co spoustě jiným modulům a byli to moduly, které po technické stránce šlapaly dobře. Nebudu jmenovat, jistě víte, co mám na mysli.
Jen nakonec zopakuju, nechci nikoho hanět, kritizovat nebo znevažovat, bohužel to píšu v mírně nevrlém stavu a něco z toho může vyznít špatně. Kdo chce tak si z toho vybere to dobré kdo chce vybere si to špatné, to už je Vaše věc.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Chyba nechyba
Nechápu o co go.
Lagy způsobuje nějaká chyba.
Však jsi hrál i týden zpět a to žádné lagy skoro nebyly.
Lagy způsobuje nějaká chyba.
Však jsi hrál i týden zpět a to žádné lagy skoro nebyly.
Re: Chyba nechyba
Svět je postavenej tak, že jsou nějaké hlavní uzly, kde není nikdy problém nějakou PC postavu potkat. Jasně, když vyrazíš sám lootit, pravděpodobnost, že někoho potkáš, se zmenšuje.
K tomu radím počkat ve městě na partu, ke který se přidáš, nebo sedící dobrodruhy k nějaký akci vytáhnout. Já s tím nikdy problém neměl.
K tomu radím počkat ve městě na partu, ke který se přidáš, nebo sedící dobrodruhy k nějaký akci vytáhnout. Já s tím nikdy problém neměl.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Chyba nechyba
A upřímně - přehnaně velká a nevyužitá byla i ST. Ale hodně těch "nepoužívaných" lokací bylo vskutku hezkých a měly své kouzlo.
.
Re: Chyba nechyba
Já nejsem rozhodně looter a nikdy jsem nebyl...
PS: Ty potvory se stále chovají divně a bylo to i na ST. Čumí a nebrání se.
PS2: Potvory fungují korektně pouze když je na servru cca do 10 lidí, pak to de rapidně dolů.
PS: Ty potvory se stále chovají divně a bylo to i na ST. Čumí a nebrání se.
PS2: Potvory fungují korektně pouze když je na servru cca do 10 lidí, pak to de rapidně dolů.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Chyba nechyba
Neřekl bych...Včera jsem byl na serveru od cca 4 PC do 26 a žádné změny neviděl. Zkus třeba májak, nebo skalní hrobky, nebo jakýkoli dung..... to jsem včera prošel a zdá se mi naopak, že mobové jsou útoční až přespříliš...Nechceš náhodou agresivitu na max a vyřadit tak některé PC ze hry. viď? 
A k těm lokacím....ty na ST mi připadali hezčí. Tyhle na NT se vám zdají "prázdné" jen zatím. Dají se "oživit" potvorami, příběhy, atd. Záleží na hráčích a DM.
A k těm lokacím....ty na ST mi připadali hezčí. Tyhle na NT se vám zdají "prázdné" jen zatím. Dají se "oživit" potvorami, příběhy, atd. Záleží na hráčích a DM.
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Re: Chyba nechyba
Nechci nikoho vyřazovat, pro moji zaklínačku to je naopak výhoda, když se nechají řezat bez boje. A taky ne nebavím o tom, že něco má být agresivnější.
Poenta mýho příspěvku je v tom, proč dělat něco složitě, když nejlepší věci jsou vždy nejjednodušší řešení a zkuste někdo něco proti tomu říct.
Radši bych hrál na staré thalii, která bude osekaná od skriptů atd., který ji zpomalují.
Poenta mýho příspěvku je v tom, proč dělat něco složitě, když nejlepší věci jsou vždy nejjednodušší řešení a zkuste někdo něco proti tomu říct.
Radši bych hrál na staré thalii, která bude osekaná od skriptů atd., který ji zpomalují.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Chyba nechyba
Máš pravdu. Jo jo, laguje to pořád...ale to bude lokacemi a NPC... jasně.
Včera mně dostal třeba maják ... ještě s tou agresivitou ... Tiše otevřu dveře k pašerákům ... načítá se lokace ... buch a ležím ....stojí jich kolem mně 7 nebo 8. Stalo se mi to už 2-3x. A najednou mínus 3000xp
Bug ... lag ... chyba?
Včera mně dostal třeba maják ... ještě s tou agresivitou ... Tiše otevřu dveře k pašerákům ... načítá se lokace ... buch a ležím ....stojí jich kolem mně 7 nebo 8. Stalo se mi to už 2-3x. A najednou mínus 3000xp
Bug ... lag ... chyba?
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."
Re: Chyba nechyba
Není třeba hledání cesty příliš pomalé ve velkých lokacích? Já nevím, jestli se to upravovalo v nové AI... či jestli se to v ní vůbec upravovat dá... Ono když to zrovna funguje, tak je možná až příliš dobré. Jen teorie...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Chyba nechyba
No, já myslel, že jste tu AI psali vy... tak možná bude třeba předělat algoritmus na pathfinding? Třeba omezit vzdálenost, do které prohledává, na dohled té příšery? *krčí rameny*
Já nevím, jestli si tohle lidé musí psát sami, nebo to prostě někde stáhnou. Popravdě střílím tak trochu od boku.
Já nevím, jestli si tohle lidé musí psát sami, nebo to prostě někde stáhnou. Popravdě střílím tak trochu od boku.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Chyba nechyba
Když se vrátím k původnímu téma Rejty, tak si každý odneste, co chcete. Zamyšlení nad tím, jestli opravdu thalie funguje nebo bude fungovat tak, jak chcete a pokud si tím nejste jistí, jestli by nebylo dobrý se zamyslet, jak to udělat jinak nebo to nedělat, taky si z toho nemusíte odnášet nic. Pouze jsem vyjádřil svůj názor, od toho fóra jsou.
PS: Asi bych tuhle diskuzi už zamkl. Na konkrétní témata jsou jiné sekce, myslím, že je tam i sekce chyby AI.
PS: Asi bych tuhle diskuzi už zamkl. Na konkrétní témata jsou jiné sekce, myslím, že je tam i sekce chyby AI.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Chyba nechyba
Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?
Re: Chyba nechyba
A ty máš lagy?Laxus wrote:Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?
Re: Chyba nechyba
Cez deň obrovské, v noci je to v pohode.Shaman88 wrote:A ty máš lagy?Laxus wrote:Myslím, že chcel povedať, že na lagujúcom servery hráči časom nebudú hrať, pretože to ani nebude možné.Rejty wrote:A co si z toho máme tedy odnést?