kucik wrote:Tak jinak. Řetěz:
1. Je někde IC k tomu kouzlu, aby se mohlo podle toho domyslet, jak to má skákat?
2. Ty esence dělaj co všechno? To dává dodatečnej efekt a jinak to kouzlo mění? Ta copy&paste metoda je fakt strašně nepřehledná.
1: Není, prakticky jsem to vymýšlel o pasu, inspirace je z NWN2.
2: Mění efekt, vizuální efekt(barvu paprsku), některé mají DMG, jiné mají DC a save, některé berou v potaz magickou odolnost jiné NE.
A proč jsou ty efekty volaný přes AssignCommand(OBJECT_SELF) ?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
kucik wrote:A proč jsou ty efekty volaný přes AssignCommand(OBJECT_SELF) ?
Pokud používáš EffectDamage na udělení dmge tak musíš přes AssignCommand určit kdo daný dmg dává, protože pak pokud daný dmg cíl zabije tak musí jít zjistit zdroj aby přidal XP
kucik wrote:A proč jsou ty efekty volaný přes AssignCommand(OBJECT_SELF) ?
Pokud používáš EffectDamage na udělení dmge tak musíš přes AssignCommand určit kdo daný dmg dává, protože pak pokud daný dmg cíl zabije tak musí jít zjistit zdroj aby přidal XP
Ve starejch scriptech to tak nebylo a vždycky šlo určit damagera.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Zeerit wrote:Mě hlavně teda přijde že to nefunguje moc jako řetěz, aspoň v těch pár případech co jsem dával trochu pozor. Kouzlo se střelí na hlavní target a z toho to vystřelí paprsky do ostatních okolo.
Nepleteš si to s kuželem?
Shaman88 o něco dříve wrote:Já to mám hlavně ten cyklus udělaný špatně, mám to udělané jako plošný s tím že on jen přeskakuje. Aby to byl řetěz tak by to mělo být rekurzivně. Tzn. že poslední cíl může být klidně i daleko...
Nebude zakopaný pejsek tady?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency. ZANEPRÁZDNĚN
Jo, pravda, detailní výpočty zveřejňovat nebudeme. Takže bude to fungovat takhle: první plný dmg, další o vílí chlup míň, další o dva prsty méně, další o tři kapky míň a tak dál a poslední schytá šlupku.
Jinými slovy by erudovaná stížnost v chybách měla vypadat způsobem: "přijde mi to silné/slabé, ale nevím, co to má vlastně dělat, tak možná ani není."
Následná odpověď potom: "Neboj, určitě je to vpořádku, ale nemůžeme ti říct, proč."
Nějak nerozumím tomu, co si představujete pod pojmem "detailní výpočty", protože u těchhle schopností moc výpočtů není a není to právě fér vůči hráčům, co tahle povolání chtějí hrát, když nezveřejníte to nejpodstatnější.
Je to spousta práce, nikdo netvrdí, že by se s tím měl ztrácet čas teď, ale kategoricky to odmítat mi přijde jako chyba.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency. ZANEPRÁZDNĚN
Caehan wrote:Jinými slovy by erudovaná stížnost v chybách měla vypadat způsobem: "přijde mi to silné/slabé, ale nevím, co to má vlastně dělat, tak možná ani není."
Následná odpověď potom: "Neboj, určitě je to vpořádku, ale nemůžeme ti říct, proč."
Nějak nerozumím tomu, co si představujete pod pojmem "detailní výpočty", protože u těchhle schopností moc výpočtů není a není to právě fér vůči hráčům, co tahle povolání chtějí hrát, když nezveřejníte to nejpodstatnější.
Je to spousta práce, nikdo netvrdí, že by se s tím měl ztrácet čas teď, ale kategoricky to odmítat mi přijde jako chyba.
Není k tomu důvod, pokud hráči něco příjde slabé tak hodí hodnoty a WB to porovná, příjde mi fakt dost nerozumné, aby hráči znali v podstatě obsah skriptů.
Hrajeme na RP světě, hráči by měli znát IC popis schopnosti, mechanika už není na prvním místě.
kucik wrote:A proč jsou ty efekty volaný přes AssignCommand(OBJECT_SELF) ?
Pokud používáš EffectDamage na udělení dmge tak musíš přes AssignCommand určit kdo daný dmg dává, protože pak pokud daný dmg cíl zabije tak musí jít zjistit zdroj aby přidal XP
Ve starejch scriptech to tak nebylo a vždycky šlo určit damagera.
U obyč skriptů to není problém.
U kouzel se o to stará SignalEvent a u některých schopností to zaznamenává standardní funkce GetCasterLevel ale u Custom je to potřeba.
Nezobrazují se ikony kouzel, ukazuje to jen bílé čtverce a není to chybou CEPu všechno ostatní se ukazuje normálně.
Edit: Tak to vypadá že nefungujou všechny nebo většina těch novejch ikon...povolání, featy atd...
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Efekt: změní tajemný výbuch na řetězový. Počet odrazů je roven (caster level +1) / 5. Ovšem u každého cíle je opět proveden útok dotykem a při neúspěchu kouzlo skončí. Každý cíl zasáhne jen 1krát a při přeskoku nedosáhne dál než 30 stop od sesilatele a 5 stop mezi jednotlivymi preskoy.
Kouzlo slabne jednotlivymi odrazy o 2% s kazdou stopou preskoku.
Chyby piste vzdy separatne ke kazdemu kouzlu. Takhle se nejde vyznat v tom, co se ma jeste opravit.
wb info:
Pro dalsi praci jsem vsechny esence zavrel do nekolika funkci, ktere jsou k presunuti do nejake cernokneznicke knihovnicky, okdud se budou volat pro vsechny kouzla.
Jako dalsi bych se chtel podivat na typ zachranych hodu u jednotlivych esenci. Pripada mi divne, aby se pri zmateni hazelo na fortitude a pri zpomaleni a srazeni na vuli.
Taky je divne rozvrzeni typu dmg, protoze zakladni, magicka dmg je imho vyhodnejsi, nez elementarni dmg, ktere muze postava ziskat dodatecne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Já jen jestli k tomu můžu s ohledem na NWN2 nevím jak to bylo zamýšleno tady.
Elementální esence by měli mít tu výhodu že se na ně nehází spell resist jako na esence s magickým dmg ale zato jdou blokovat elementálníma odolnostma.
A co se týče hodů je to aby se odlišili od ostatních typů cc efektů například to sražení je vůlí protože to není fyzická síla, ale protože to funguje jako svázání mysli...jde v základu o to že kouzla warlocka fungují úplně jinak než mágova nebo jinak než sražení od bojovníka nedá se to podle nich posuzovat - warlock nemá být jen jiná rychlejší verze zaklínače ale uplně jiný druh arkánového castera...ale jak říkám to je jen z Forgotten realms světa NWN2 kde hraju
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.