Co Vám na Thalii vadí?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.
Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.
Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.
Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.
Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že?Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.
Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.
Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Jen nápad noklobouk wrote:Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.Puxina wrote:Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že?
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.Nalkanar wrote: No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Průměrná zkušenost je, že bojovník má lepší AC (holt ty expertízy a všecko, proto tankují tradičně bojovníci, lučišníci ne, že?)Puxina wrote:I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.
A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Z hlediska party třeba dle mé zkušenosti oba dva léčí někdo třetí a léčí se na vlastní náklady jen v opravdu výjimečných krizových případech, které se jen těžko dají zpracovat do statistiky. A je hezké, že sám podotýkáš, že za lučišníka to až tolik nejde.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Sám lučišnici hraju no
Sice spíš soluje, ale jen to co zvládne a toho fakt moc není. Taky to není kdoví jaký build a bez řádné výbavy. 
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
a náklady na opravy.Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Už fungují?kucik wrote:a náklady na opravy.Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Jen to ne. IMHO bys uz mohl rovnou delat ze po spotrebovani 1 baliku streliva se Tve postave objevi balik s 50 sipy (tj. kazdym druhym) zpet v invu... Ale je to... dle meho ... padle na hlavu.Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Pokud jde o cenu sipu - zcela souhlasim s puvodnim prispevkem. Ceny/vahy/mnozstvi jsou, IMHO, mimo. Navic uz jako novacek potrebujete nejake s elementem kvuli redukcim NPC (sliz v kanalech je krasny pripad).
Srovnavat warr vs archer - nelze. Archer bude strilet, delat slusny dmg, ale staci aby se k nemu neco dostalo na blizko a konci (jedy, srazeni, prosta sila fyzickeho dmg). Ono staci kdyz se ukaze NPC co je vybavene lukem se silou balisty - lukostrelec (at uz AA nebo bard) nema tolik HP jak tank. Calt by mohl povidat - jak ho odstrelilo NPC s lukem za 2 kola z full HP do podsveti.
---
Pokud chcete pocitat neco jako "spotrebu na jeden utok"- zkuste se podivat na financni naroky nove vzniklych unlimited-cast-per-day povolani. Az pak prilozte strelcum (edit: nebo komukoli jinemul; edit end) dalsi hrudu k tazeni na zada.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Low lvl asi ne, ale jinak kdokoli, kdo za "kolečko" vystřílí klidně 8000 šípů. Btw - vzhledem k tomu, že CELÉ Safari je BEZ jakýchkoli trofejí či lootu, takže i tam, pokud lučištník nekrade a chce expit je dneska nutno používat obyčejné šípy a pižlat "sloníky" a spol. po 2-12 dmgZeerit wrote:Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
S novými cenami už jen vlez do dungu, pokud se z nějakého důvodu nedá poslední boss je ztrátový. A pokud se dá, tak když jsme šli v pěti dva nové dungy (orci, zlobři) + nějaký ten "marast" na povrchu, jsem po výpravě dostal cca 15k podíl (tj. zisk byl cca 70k z obou) , příčemž moje postava tam nechala cca 8 000 šípů (tehdy to byly ještě staré 1k6 toulce)...dneska by to bylo v nových cenách 4x3000 = 12k ve zlatě? WTF?! Když k tomu mě třeba lvlup mě stojí 27k+
Prostě ten kdo ty šípy takhle vylepšil, se očividně spletl
edit after pavad: Pozn.: - černokněžník v ruce většinou nějakou zbraň mívá. Zda se mu opotřebovává, toť otázka. Hlavně by mě zajímalo, zda bojovník po výpravě vysolí za opravu +3 zbraně nebo +2 s k4-k6 elementem co má v ruce na opravách přes 10 000, jako lukostřelec.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....
A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Dobrý řešení, ale musí se navýšit podstatně ceny toulců. Ukažte mi bojovníka co má třeba na 3 lvl element na zbraniKrysak wrote:Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....
A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an