Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.

Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.

Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
Střelec má pořizovací hodnotu zbraně + náklady na toulce, které se načítají průběžně za výpravy.

Oba mají jistou spotřebu lektvarů a jiných věcí, která jsou irelevenatní k problému toulců.

Samozřejmě jen dokud nebude třeba oprav, které nyní ale nejsou pokud vím (nemám bojovníka, nejsem si zcela jist).
Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že? ;)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by klobouk »

Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

klobouk wrote:
Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Tohle vůbec. Archetypálně zbytečný script. Scripteři, nečtěte.
Jen nápad no :roll: :P
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Puxina wrote:Tak jistě cena luku se musí taky započítat. A spotřeba lektvarů. Bojovník by měl mít asi větší spotřebu léčiva, ale vzhledem jaké to jsou ceny, tak to budou asi minimální hodnoty, ale pro přesnost srovnání proč ne, že? ;)
No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
.
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zeerit »

Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

Nalkanar wrote: No to je už příliš složitá otázka k prohlédnutí, protože je to dost o buildu, kterých může být nezměrné množství, a dalších faktorech. Osobně jsem toho názoru, že bojovník bude mít lepší AC a utrží málo zranění, lučišník to může uběhávat, ale pokud ho něco nějak dočasně chytí, tak dostane o to větší nakládačku.
Celkově silové buildy mají jako obvykle převahu, takže si myslím bojovník vydělá lépe nežli lučišník.
I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.

A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Puxina wrote:I lučišník může mít větší AC než bojovník, takže ano je to v buildu, ale důležité je brát nějaký průměr.

A je třeba to brát z pohled výprav party. Ne to že lučišník nebo bojovník soluje (u lučišníka to někdy moc nejde).
Průměrná zkušenost je, že bojovník má lepší AC (holt ty expertízy a všecko, proto tankují tradičně bojovníci, lučišníci ne, že?)
Z hlediska party třeba dle mé zkušenosti oba dva léčí někdo třetí a léčí se na vlastní náklady jen v opravdu výjimečných krizových případech, které se jen těžko dají zpracovat do statistiky. A je hezké, že sám podotýkáš, že za lučišníka to až tolik nejde.
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

Sám lučišnici hraju no ;) Sice spíš soluje, ale jen to co zvládne a toho fakt moc není. Taky to není kdoví jaký build a bez řádné výbavy. ;)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
a náklady na opravy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

kucik wrote:
Nalkanar wrote:Bojovník nemá jiný náklad než pořizovací hodnotu.
a náklady na opravy.
Už fungují?
.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by pavad »

Puxina wrote:Napadlo mě, že by bylo zajímavé (je to zase otázka scriptů), kdyby si lučišník mohl část šípů sebrat z mrtvoly, kterou zabije. Třeba že 50% šípů co vystřelí, by mohl sebrat z mrtvoly.
Jen to ne. IMHO bys uz mohl rovnou delat ze po spotrebovani 1 baliku streliva se Tve postave objevi balik s 50 sipy (tj. kazdym druhym) zpet v invu... Ale je to... dle meho ... padle na hlavu.

Pokud jde o cenu sipu - zcela souhlasim s puvodnim prispevkem. Ceny/vahy/mnozstvi jsou, IMHO, mimo. Navic uz jako novacek potrebujete nejake s elementem kvuli redukcim NPC (sliz v kanalech je krasny pripad).

Srovnavat warr vs archer - nelze. Archer bude strilet, delat slusny dmg, ale staci aby se k nemu neco dostalo na blizko a konci (jedy, srazeni, prosta sila fyzickeho dmg). Ono staci kdyz se ukaze NPC co je vybavene lukem se silou balisty - lukostrelec (at uz AA nebo bard) nema tolik HP jak tank. Calt by mohl povidat - jak ho odstrelilo NPC s lukem za 2 kola z full HP do podsveti.

---

Pokud chcete pocitat neco jako "spotrebu na jeden utok"- zkuste se podivat na financni naroky nove vzniklych unlimited-cast-per-day povolani. Az pak prilozte strelcum (edit: nebo komukoli jinemul; edit end) dalsi hrudu k tazeni na zada.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Zeerit wrote:Hlavně kdo by kupoval 2000 obyč šípů za 370g, když může koupit těch 20 stacků po jednom a bude ho to stát jen 40g. Já vím, že obyč po chvíli nikdo nepoužívá, ale přijde mi to právě trochu past na nepozornýho nováčka.
Low lvl asi ne, ale jinak kdokoli, kdo za "kolečko" vystřílí klidně 8000 šípů. Btw - vzhledem k tomu, že CELÉ Safari je BEZ jakýchkoli trofejí či lootu, takže i tam, pokud lučištník nekrade a chce expit je dneska nutno používat obyčejné šípy a pižlat "sloníky" a spol. po 2-12 dmg :wall: , protože ele šípy jsou těžce ztrátové.

S novými cenami už jen vlez do dungu, pokud se z nějakého důvodu nedá poslední boss je ztrátový. A pokud se dá, tak když jsme šli v pěti dva nové dungy (orci, zlobři) + nějaký ten "marast" na povrchu, jsem po výpravě dostal cca 15k podíl (tj. zisk byl cca 70k z obou) , příčemž moje postava tam nechala cca 8 000 šípů (tehdy to byly ještě staré 1k6 toulce)...dneska by to bylo v nových cenách 4x3000 = 12k ve zlatě? WTF?! Když k tomu mě třeba lvlup mě stojí 27k+ :lol: :lol: :lol: , kde na to jako má lučištník brát? :lol: :lol:

Prostě ten kdo ty šípy takhle vylepšil, se očividně spletl :| . Tímto na to tým "upozorňuji" :lol: :oops: . Prostě si to přepočítejte interně a nějako to re-balancuje, aby NT byla i pro DEX lučištníky "user friendly" :D . Díky, danke, spasiba. Howgh.

edit after pavad: Pozn.: - černokněžník v ruce většinou nějakou zbraň mívá. Zda se mu opotřebovává, toť otázka. Hlavně by mě zajímalo, zda bojovník po výpravě vysolí za opravu +3 zbraně nebo +2 s k4-k6 elementem co má v ruce na opravách přes 10 000, jako lukostřelec.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....

A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Radim »

Krysak wrote:Osobně bych navrhoval toulce s neomezenými šípy a počítal použití luku, jako u meče, použiješ bod....

A luky bych opravoval jako meče, hratelné, fér. Vahu nekonečného toulce a cenu bych nechal tak 5 liber.
Dobrý řešení, ale musí se navýšit podstatně ceny toulců. Ukažte mi bojovníka co má třeba na 3 lvl element na zbrani :wink:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Post Reply