Oživování mrtvých

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked

Padlé na výpravě oživuji...

... kouzlem Oživ mrtvé (pokud je v partě klerik a neumí Vzkříšení).
2
6%
... kouzlem Vzkříšení (pokud je v partě klerik ovládající toto kouzlo).
4
12%
... donesením do chrámu (pokud není v partě klerik ovládající kouzlo Oživ mrtvého nebo Vzkříšení).
5
15%
... donesením do chrámu (pokud není v partě klerik ovládající kouzlo Vzkříšení).
4
12%
... zásadně oživením v chrámu (i kdyby byl v partě klerik s oživovacím kouzlem Oživ mrtvé nebo Vzkříšení).
13
39%
... jinak (napsat).
5
15%
 
Total votes: 33

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Oživování mrtvých

Post by Rejty »

Jak oživujete vaše padlé? Je možné označit více možností, případně specifikovat odpověď.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Oživování mrtvých

Post by Nalkanar »

Donesením do chrámu (není-li v pratě klerik, který by měl oživ mrtvé nebo vzkříšení a zároveň ze zkušeností s ST neměl i dost vysoký lvl, až na výjimečné situace, kdy bychom šli hned dále)

Touto barvou vysvětleno "jinak"
.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Oživování mrtvých

Post by Radim »

Osobně využívám to co je pro postavu dostupné, na vytvořeném buildu klerika co hraje se mnou, ale taky záleží na situaci. Hráč si musí jasně umět spočítat co je pro něj v danou situaci výhodné a jak moc to ohrozí chod celé družiny pokud se oživit nenechá. Přísun xp na lvl kdy můžu použít oživ a druh mi lehne je hmmm jak to říct, dost slušný. Nezažil jsem zatím situaci z mého okolí, že by tuhle možnost někdo nevyužil pokud to není cesta zpět do domečku.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Oživování mrtvých

Post by KaTo »

Na nízkém lvlu (lowíci), jsme na ST zvedali na místě čím se dalo, včetně svitků, aby se prostě došel dung. Neboť ztráta expů se dala dohnat snadno.

Na vysokém lvlu to už byl zásadně chrám bo tam byla ztráta expů nejnižší.

Občas si někdo zkusil Vzkříšení epickým klerikem (ne že by jich bylo hodně).

Na NT zatím chodíme přes chrám.

Btw - ony ty anketní otázky jsou dost divný a předpokládají, že parta má klerika. Vzhledem k tomu, že 90% času hraju(eme) bez něj, tak tam není snad jiná volba, kterou zaškrtnout, než ta poslední.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Oživování mrtvých

Post by Myrpa »

3. a 4. možnost předpokládá klerika s levelem menším, než takový, kdy je exp postih stejný, jako v chrámu.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Oživování mrtvých

Post by Nalkanar »

Myrpa wrote:3. a 4. možnost předpokládá klerika s levelem menším, než takový, kdy je exp postih stejný, jako v chrámu.
Čili situace kdy se to oživení XPově nevyplatí a jde jen o to, jaká je situace. Pak je to v zásadě jen chrám a jdu si to přepsat.
.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Oživování mrtvých

Post by karolina »

Zásadně v chrámu, i když hraju klerika. Pouze na výslovnou žádost padlé postavy ho zvednu kouzlem.
Na vyžádání.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Oživování mrtvých

Post by Barbar321 »

Na nízkých levelech je cena oživení dost velká, takže i v případě padnutí do očistce v blízkém okolí chrámu se spíše prochází skrz.

Můžu se ale zeptat, zda-li existuje nějaký prostředek, jak zvolit rychlo smrt před 10-ti minutovým umíráním? Včera nám s parťákem umřeli obě postavy, moje dostala větší ránu a šla do očistce rovnou, jeho skončila na nule a musel čekat, i když byl bez šance na záchranu.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Oživování mrtvých

Post by Myrpa »

Barbar321 wrote:Můžu se ale zeptat, zda-li existuje nějaký prostředek, jak zvolit rychlo smrt před 10-ti minutovým umíráním? Včera nám s parťákem umřeli obě postavy, moje dostala větší ránu a šla do očistce rovnou, jeho skončila na nule a musel čekat, i když byl bez šance na záchranu.
Moje chyba. Opraveno s příštím updatem. A nezašpiňujte diskuzi offtopicy. Založte si na každou chybu vlastní vlákno.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Oživování mrtvých

Post by Caehan »

Pokud vím, momentálně je chrám výhodnější. Posledně to bylo knězem, ale příště bych dal přednost chrámu.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Oživování mrtvých

Post by Krysak »

Dám to sem, moc fajn by bylo kdyby mez vyřazení ale ne smrt postavy se rozšířila relativně.

ted je to do -10 zijes.

Návrh:
Počet životů * 0,1 + 5 = kolik můžš jít do mínusu, sam si nepomůžeš, ale jiní ano.

Příklad: 100 životů = - 15 lifů ve vyřazení
Příklad 300 životů = - 35 lifů ve vyřazení

Čas po vyzaření by byl jednotný, aby lidi věděli, že mají například 2 minuty, životy by neklesaly, proste by byl 2 minuty fix.
User avatar
Glumišek
Šlechtic
Posts: 300
Joined: 16:22 01. Jun 2009

Re: Oživování mrtvých

Post by Glumišek »

Zásadně oživením v chrámu (i kdyby byl v partě klerik s oživovacím kouzlem Oživ mrtvé nebo Vzkříšení).
2x jsem si neznaje obtíží dovolil oživení pomocí Oživ mrtvé, jednou to prošlo a podruhé se strhla lavina, která se naštěstí včas zastavila vzájemným pochopením. Od té doby pouze chrám.
Problématiku tohoto tématu vidím v ponechání původních postihů (tj. 1, 2, 4, a 5% z aktuálních zkušeností) bez ohledu na výraznou změnu jedné proměnné (počtu zkušeností v řádech sta tisíců a milónů). Nůžky se tak každým dalším lvl rozevírají a exp. dluh roste do obludných hodnot.
Durman Zlomocný - Helgaronův válečný kněz
FroziKk
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 12:49 26. Jun 2010

Re: Oživování mrtvých

Post by FroziKk »

Jedině chrám... i za cenu, že družina ostrouhá výpravu. Do toho +- 10 lvlu se to zuby nehty zkousnout dá, ale víc už je průser.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Oživování mrtvých

Post by Molly23 »

Jedině chrám po zkušenosti z jedné paladinské výpravy.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Locked