Neslo by to poresit zavesenim na funkci OnEquip? Ktera by otestovala zda je item pro wiz/sorc a pokud ne, tak by item sundala dolu?kucik wrote:Ne, to by vznikl strašnej chaos.
Ragnarok mágů a zaklínačů
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Právě tim bysme imho zaváděli hroznej bordel a takovou nelogiku do mechaniky.pavad wrote:Neslo by to poresit zavesenim na funkci OnEquip? Ktera by otestovala zda je item pro wiz/sorc a pokud ne, tak by item sundala dolu?kucik wrote:Ne, to by vznikl strašnej chaos.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Zrušit UMD, už ted je velmi k ničemu..... dorazil bych ho, pokud to pomuze jiným věcem.
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Ty asi UMD tak trochu nepoužíváš, viď?
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Tohle jde v pohodě.pavad wrote:Pokud si dobre pamatuji tak nejde - tohle je hardcoded. (kdyz tak at me nekdo povolanejsi opravi)Aulus wrote:A nešlo by udělat to, že by damagová kouzla mohla být seslána dvakrát, než se "vyplýtvají"?
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Tohle bych nezaváděl. Anebo můžete udělat Frynovi radost a navázat do na komponenty (ačkoliv ani to se mi nelíbí).Shaman88 wrote:Tohle jde v pohodě.pavad wrote:Pokud si dobre pamatuji tak nejde - tohle je hardcoded. (kdyz tak at me nekdo povolanejsi opravi)Aulus wrote:A nešlo by udělat to, že by damagová kouzla mohla být seslána dvakrát, než se "vyplýtvají"?
.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
V čem by to byla nelogika, kdyby to umožnilo používat jen hůlky a svitky?
Vedoucí týmu Thalie
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Tak dá se to řešit, ale dost blbě.Rejty wrote:UMD tohle právě úplně zabíjí. Vytvořím pro mágy např. silné róby s pohlcením, ale přes UMD je nasadí kdekdo, takže ve výsledku neposílím ani tak mágy, jako někoho jiného. Muselo by se UMD povolit jen na hůlky a svitky, potom by bylo možné ladit některá povolání přes předměty. Ví někdo, zda je tato úprava toho skillu možná, nebo je to hardcoded?
Jde tam zavést několik podmínek namísto jedné, takže třeba hůl by měla podmínku:
Povolání: Sorc/Wiz
Přesvědčení: Good
Rasa: Elf
Tam pak naskáčou slušný čísla, který nenasadí ani fakt hustej UMDčkař.
Blbý je že by muselo vzniknout strašně moc variant totožných hůlek
No a nebo rozhrabat scripty a dát těm itemům UMD náročnost 150 a nazdar, jen nevím jesti je to zrovna jednoduchej krok, pokud by to šlo někam zadat u vytváření itemu, bylo by vyhráno.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Nejjednodušší by byl spíš nějaký item který ti tu hůlku vytvoří, jako že budeš mít magickou brašnu na magickou hůlku použiješ ji vypadne ti z ní magická hůlka (jako šípy z toulce) a tam můžeš dát kontrolu jestli je to mág. No a k tomu nastavíš aby daný předmět hůlky byl neodložitelný.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
To Bahnak:
kdyz udelas takhle alternativu pro kazdy presvedceni a rasu , nestane se to ze UMDckar najde vzdy alternativu k sobe(rasu.presvedceni) a defakto bude muset s UMD prekonat zas jen povolani?
kdyz udelas takhle alternativu pro kazdy presvedceni a rasu , nestane se to ze UMDckar najde vzdy alternativu k sobe(rasu.presvedceni) a defakto bude muset s UMD prekonat zas jen povolani?
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Jono, stane, takže vlastně taky zase nic.
Tak pak nevím jak to ošetřit, leda prohrabat ty scripty a tu UMD hodnotu tam nasázet růčo - pokud to jde.
Tak pak nevím jak to ošetřit, leda prohrabat ty scripty a tu UMD hodnotu tam nasázet růčo - pokud to jde.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
A musí to být systémové? Nestačí že by ty róby byly na prodej pro certifikované mágy a kohokoliv jiného by s takovým předmětem viděli stráže/ostatní mágové, byl by jednoduše zmizen pod hladinou?
Viz.: zákaz nošení helem co vypadaly jako kapuce... prostě máš u sebe nepovolený předmět a čau.
(Ano otrava pro DM policii a spoleh na hráčskou slušnost - ale rozhodně jednodušší než UMD a systémy a tak)
Viz.: zákaz nošení helem co vypadaly jako kapuce... prostě máš u sebe nepovolený předmět a čau.
(Ano otrava pro DM policii a spoleh na hráčskou slušnost - ale rozhodně jednodušší než UMD a systémy a tak)
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Všemi deseti jsem pro systémové vyřešení. Jakýkoliv sebemenší sledovací proces, který vyžaduje byť jen chvilkovou přítomnost DM, dělá z dotyčného DM dělníka, namísto aby se bavil, tak tupě něco kontroluje a kliká. To akorát bere chuť logovat. Raději to vymyslet a pak už neřešit než přidat další kolonku do nějakých pomyslných úkolů DM.
Mě napadlo to zkombinovat, že třebas mág na 20 levlu by dostal klíč od speciálního obchůdku v magický věži. Ten by byl nastaven jako neodložitelný a zároveň by podmínkou rozhovoru obchodníka s postavou byla přítomnost klíče v inventáři.
(tím by se zabránilo Hajdařům proplížit do obchodu a kupovat itemy)
Získané nakoupené hole by taktéž byly nastaveny jako neodložitelné.
(a tímto by se zabránilo šíření holí po planetě)
Stačilo by pak vymyslet jak se "zbytečných holí" zbavovat a bylo by.
(Možná prsknout jim tam výkupní stolek a do rozhovoru přidat řádek: "Chci se zbavit té hole co máš ve stolku"...?)
...prostě jen mi to v hlavě nedá...
Mě napadlo to zkombinovat, že třebas mág na 20 levlu by dostal klíč od speciálního obchůdku v magický věži. Ten by byl nastaven jako neodložitelný a zároveň by podmínkou rozhovoru obchodníka s postavou byla přítomnost klíče v inventáři.
(tím by se zabránilo Hajdařům proplížit do obchodu a kupovat itemy)
Získané nakoupené hole by taktéž byly nastaveny jako neodložitelné.
(a tímto by se zabránilo šíření holí po planetě)
Stačilo by pak vymyslet jak se "zbytečných holí" zbavovat a bylo by.
(Možná prsknout jim tam výkupní stolek a do rozhovoru přidat řádek: "Chci se zbavit té hole co máš ve stolku"...?)
...prostě jen mi to v hlavě nedá...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
A co tohle řešení? Mně osobně se líbí.
Shaman88 wrote:Nejjednodušší by byl spíš nějaký item který ti tu hůlku vytvoří, jako že budeš mít magickou brašnu na magickou hůlku použiješ ji vypadne ti z ní magická hůlka (jako šípy z toulce) a tam můžeš dát kontrolu jestli je to mág. No a k tomu nastavíš aby daný předmět hůlky byl neodložitelný.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Já nerozumim, proč dělat takový workaround. Od toho má wizard prostě spelly.
K čemu bude dobré, že bude mít kapesní craft na hůlky? Jednak to bude zbytečně zabírat pole v invu a druhak se to bude hůř balancovat, když se bude navíc řešit, co si může vycraftit za hůlky jako bonus ke spellům, které umí.
K čemu bude dobré, že bude mít kapesní craft na hůlky? Jednak to bude zbytečně zabírat pole v invu a druhak se to bude hůř balancovat, když se bude navíc řešit, co si může vycraftit za hůlky jako bonus ke spellům, které umí.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.