konec podpory Windows XP

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

konec podpory Windows XP

Post by Aillen »

Mám na svém PC nainstalovaný systém Windows XP

Dnes se mi při spuštění PC objevila hláška, že končí jeho podpora k 8. 4. a že se doporučuje přeinstalace, pokud je daný PC schopný na systém Windows 8.1 přejít.

http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... eos_client

Zatím jsem nezkoušela zjistit, jestli bych vůbec mohla ve svém PC systém změnit.

Než to zkusím prověřit, mohli byste mi říct, pokud by to šlo a udělala bych to, zda by pak se systémem Windows 8.1 šlo hrát NWN a hlavně Thalie?

Já se v tom vůbec nevyznám :(

Můžete mi poradit?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: konec podpory Windows XP

Post by Krysak »

Windows XP budou nadále funkční, nevidím v tom nějak velký problém, jen bych se asi více jestil antiviry a firewallem.
Podpora znamená, že nebudou vydávané nové záplaty na staré záplaty a navíc nebudou záplatované ani nové díry.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: konec podpory Windows XP

Post by pavad »

Jestli pouzivas PC jen na stahovani posty, koukani na filmy a nwn - tak asi v poradku.

Jestli mas ale internetove bankovnictvi a v pocitaci citliva data - tak prejit. Osobne doporucuji ne na win8, ale na win7... Osmickam bude trvat jeste tak 2 roky nez je odladi.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by G-ladiator »

No, ony se pravděpodobně doladí stejným způsobem jako Visty - vydáním nových Windows :)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by kucik »

Rekl bych, ze u win 8 nejsou chyby a hlavne odezvy uzivatelu tak tragicke, aby museli v ramci marketingu prejmenovat patch, jako to bylo u vist/win7.
Jinak sam zastavam nazor, ze konec podpory verze windows znamena, ze jsou vyresene nejvetsi problemy a je vhodna doba je nainstalovat. :)
Nicmene jak pise pavad: Zustat u xp, nebo prejit na win7.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: konec podpory Windows XP

Post by Aillen »

v tom případě udělám to nejjednodušší, tedy nic :D
Díky za osvětlení.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: konec podpory Windows XP

Post by Aillen »

Krysak wrote: Podpora znamená, že nebudou vydávané nové záplaty na staré záplaty a navíc nebudou záplatované ani nové díry.
Je možné tu větu převést do lidské řeči ? (Myslím pro laiky :oops: )
Co to znamená prakticky - pro chod počítače - když nebudou nové záplaty:
- půjde pomaleji?
- nebo jde jen o větší riziko zavirování?

Elektronické bankovnictví nemám, k tomu jsem se neodhodlala a nejspíš ani neodhodlám. Raději, když už to musí být navštívím bankovní ústav osobně :D :oops:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by kucik »

Aillen wrote:
Krysak wrote: Podpora znamená, že nebudou vydávané nové záplaty na staré záplaty a navíc nebudou záplatované ani nové díry.
Je možné tu větu převést do lidské řeči ? (Myslím pro laiky :oops: )
Co to znamená prakticky - pro chod počítače - když nebudou nové záplaty:
- půjde pomaleji?
- nebo jde jen o větší riziko zavirování?
Nevim, jestli se mi to podari napsat jeste srozumitelneji, ale zkusim to.
Kazdy system obsahuje nejake chyby. At uz jde o bezpecnostni diry (moznost pruniku viru), fatalni chyby (pad programu, nebo systemu) nebo chyby efektivity (pomaly chod atp.).
Nejvic chyb obsahuje novy system. Novy ve smyslu cerstve po vydani. Tedy pro windows xp v roce 2001.
Chyby jsou postupne nalezany a opravovany. To jsou ty zaplaty, opravne balicky a cela ta podpora.
Ze microsoft konci s podporou znamena, ze chyby ktere nebyly nalezeny a opraveny za uplynulych 13 let, uz opraveny nebudou.
To znamena, ze pocitac bude fungovat stale stejne rychle (pomineme ze windows od nainstalovani postupne bobtnaji a sami se zpomaluji - to nema s podporou nic spolecneho) a bude obsahovat stale stejne chyby (rizika chyceni viru) jako obsahoval dosud.
Takze pokud nekdo najde a vyuzije (napise pro ni virus) chybu, kterou za uplynulou dekadu nikdo neopravil, uz se tim nebudou pani z microsoftu zatezovat. Vyvojari antiviru pravdepodobne jeste chvili ano.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: konec podpory Windows XP

Post by Aillen »

Děkuji, to bylo opravdu srozumitelné i pro mě :wink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by Shaman88 »

Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.

Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: konec podpory Windows XP

Post by Barbar321 »

Shaman88 wrote:Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.

Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...

...což je bohužel zároveň i ta nejlepší reklama.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by kucik »

Shaman88 wrote:Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.

Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...
A jak víš, že PC není třeba součástí botnetu? :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.

Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...
A jak víš, že PC není třeba součástí botnetu? :mrgreen:
A mělo by mě to zajímat? Stále nevidím problém.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: konec podpory Windows XP

Post by kucik »

Shaman88 wrote: A mělo by mě to zajímat? Stále nevidím problém.
Zastávám teorii, že každý člověk je zodpovědný za svůj počítač, tak jako je zodpovědný za své činy. Takže dle mého názoru ano.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: konec podpory Windows XP

Post by Aillen »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.

Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...
A jak víš, že PC není třeba součástí botnetu? :mrgreen:
Tak jsem si na googlu hledala, co je to "botnet", našla, no docela tomu nerozumím, ale hlavně mě tam zaujalo tohle:

Druhy útoků[editovat | editovat zdroj]
Denial of Service: velké množství počítačů přistupuje najednou k jednomu konkrétnímu systému nebo internetové službě a zaměstnává tak cílový systém, popřípadě zvětšuje odezvy nebo způsobí nedostupnost služby.
Adware: bez vědomí uživatele inzeruje a podbízí mu reklamu, kterou chce majitel botnetu, například záměnou reklamních bannerů na webových stránkách.
Spyware: odesílá správci botnetu informace, které sbírá bez vědomí uživatele. Často to jsou hesla, čísla platebních karet nebo osobní údaje. Tyto jsou následně prodávány na černém trhu. Ještě cennější jsou pro správce botnetu počítače uvnitř firemní infrastruktury, neboť mohou mít přístup k citlivým informacím společnosti.
E-mailový spam: počítač oběti rozesílá nevyžádané reklamní nabídky.
Podvodné klikání: počítač oběti zobrazuje a popřípadě kliká na reklamní odkazy na stránkách bez vědomí uživatele. Vytváří se tak dojem, že stránky mají návštěvnost a inzerenti přicházejí o peníze.

Jak může inzerent přicházet o peníze tím, že na jeho reklamu na webu kliká podvodný program, místo skutečného uživatele?

Myslí se tím,že když na reklamu nekliká skutečný uživatel, ale jen podvodný program, tak izerent si myslí, že o jeho reklamu je zájem, ale přitom marně čeká na objednávky, které nepřicházejí?

Mezi námi, každá reklama je do jisté míry podvod, dělá z běžné věci, nebo služby něco lepšího, než ve skutečnosti je. Takže v podstatě podvodník (podvodný program) podvádí podvodníka (nepravdivou reklamu), přijde mi to docela úsměvné :D
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Post Reply