kucik wrote:Shaman88 wrote:Já na jednom domácím PC který používají rodiče mám windows XP. Oni to nepoužívaj na bankovnictví ani nic podobného jen na tom běžně surfují nebo hrají své hry. Nemám tam žádný antivir a žádné aktualizace už víc než 2 roky a vše funguje bez problémů.
Já myslím že se to strašně přeceňuje.... a zbytečně se plaší...
A jak víš, že PC není třeba součástí botnetu?

Tak jsem si na googlu hledala, co je to "botnet", našla, no docela tomu nerozumím, ale hlavně mě tam zaujalo tohle:
Druhy útoků[editovat | editovat zdroj]
Denial of Service: velké množství počítačů přistupuje najednou k jednomu konkrétnímu systému nebo internetové službě a zaměstnává tak cílový systém, popřípadě zvětšuje odezvy nebo způsobí nedostupnost služby.
Adware: bez vědomí uživatele inzeruje a podbízí mu reklamu, kterou chce majitel botnetu, například záměnou reklamních bannerů na webových stránkách.
Spyware: odesílá správci botnetu informace, které sbírá bez vědomí uživatele. Často to jsou hesla, čísla platebních karet nebo osobní údaje. Tyto jsou následně prodávány na černém trhu. Ještě cennější jsou pro správce botnetu počítače uvnitř firemní infrastruktury, neboť mohou mít přístup k citlivým informacím společnosti.
E-mailový spam: počítač oběti rozesílá nevyžádané reklamní nabídky.
Podvodné klikání: počítač oběti zobrazuje a popřípadě kliká na reklamní odkazy na stránkách bez vědomí uživatele. Vytváří se tak dojem, že stránky mají návštěvnost a inzerenti přicházejí o peníze.
Jak může inzerent přicházet o peníze tím, že na jeho reklamu na webu kliká podvodný program, místo skutečného uživatele?
Myslí se tím,že když na reklamu nekliká skutečný uživatel, ale jen podvodný program, tak izerent si myslí, že o jeho reklamu je zájem, ale přitom marně čeká na objednávky, které nepřicházejí?
Mezi námi, každá reklama je do jisté míry podvod, dělá z běžné věci, nebo služby něco lepšího, než ve skutečnosti je. Takže v podstatě podvodník (podvodný program) podvádí podvodníka (nepravdivou reklamu), přijde mi to docela úsměvné
